בלוג בעלי מקצוע נועד לתת מידע אמין ואיכותי אודות בעלי מקצוע שונים בישראל, לפני שאנו הולכים לבצע עבודות שיפוץ בבית או להזמין מדביר הביתה עלינו להיות בטוחים שבעל המקצוע שנזמין הוא איכותי ואמין, אנו יכולים להסתמך על מגזינים שונים או על אתרים כמו הבלוג הנוכחי, אנו מסתמכים על המומחים של המקצוענים, של שווה בדיקה ועוד עשרות מומחים לאחר הצלבת המידע אנו מביאים את בעלי המקצוע האיכותיים ביותר בישראל לאתר זה, לנוחיותכם

יום חמישי, 24 בפברואר 2011

כיצד לבחור מדריך אומנויות לחימה

היופי שבאומנויות הלחימה

אומנויות לחימה הן ללא ספק דבר ייחודי בעל מסורת של אלפי שנים. מדובר לרוב בטכניקות אשר פותחו על ידי אזרחים שהיו תחת משטר נוקשה ונאלצו לפתח דרכי התגוננות מיוחדות אשר עושות שימוש בגופם בלבד, וזאת לאחר שהמשטר באותן המדינות אסר על אחזקת כלי נשק בכדי למנוע ניסיונות של הפיכות ומרידות, כך למעשה החלו חלק גדול מהאומנויות לחימה המוכרות לכולנו, בעיקר מהסרטים. המסורת, השיטות, הטכניקות והייחודיות והעתיקות נשמרו לאורך השנים, תוך שנוספו אליהם כלים המאפשרים התמודדות טובה יותר עם חיי היום יום והסיטאציות אליהם אנו עלולים להיקלע במציאות המודרנית, אשר הופכת אלימה בשנים האחרונות, דבר אשר מקנה לאומנויות הלחימה ערך מוסף בעל חשיבות לכל אדם, נשים וגברים כאחד.

אומנויות לחימה לחיים בריאים יותר

שגרת חיינו לרוב סובבת סביב עבודה, משפחה וחברים איתם אנו נוהגים לבלות כאשר מאפשר, אך עלינו לזכור כי מה שמאפשר לנו לבצע את כל הפעילויות הללו הוא גופינו, וכמו כל מכונה, עלינו לדאוג לו, לטפח אותו ולטפל בו על בסיס קבוע. רובנו אוהבים את השקט של הסביבה הביתית, האפשרות לבלות מול המחשב, לראות את תוכניות הטלויזיה האהובות עלינו, למשל: סודות מתוקים עם קרין גורן, אין בכך דבר פסול, אך כמו שאנו משקיעים שנים רבות בפיתוח העצמי שלנו, באמצעות למידה באוניברסיטה או מכללה, הרשמה ללימודי משפטים או מנהל עסקים או אפילו על ידי הרשמה ללימודי תעודה או העשרה, חשוב לשלב בכל אלה את הפעילות הגופנית עליה מטיפים כה רבות בשילוב עם הקפדה על אכילה נכונה ואורח חיים בריא. אומנויות לחימה הן אכן כלי נהדר לחיים בריאים היות והם משלבים את האפשרות לפתח את הגוף ואת הנפש במקביל, דבר אשר אינו ידוע לאנשים אשר לא חוו אימונים ממושכים באומנות לחימה כלשהי. כאשר אנו מתאמנים בדוג'ו (בית ספר לאומנויות לחימה) במשך זמן ממושך, אנו למעשה משפרים את כושרנו, כוחנו הפיזי, גמישותינו ולמעשה מחזקים בצורה רבה את הגוף שלנו. הערך המוסף אותו אנו מקבלים מהאימונים הללו מגיע בצורה של ביטחון עצמי גבוה, הכרה טובה יותר של גופינו ויכולותיו, משמעת ושלווה עצמית, בגרות, רצינות והידיעה כי אלימות היא איננה פתרון, למעשה ברוב המוסדות בהם מלמדים אומנויות לחימה, ישנה הטפה חוזרת ונשנית על כך שעדיף להימנע ממצבים של עימותים ובכך לחסוך מצב בו אנו עלולים לפגוע באחר או להיפגע בעצמנו – הידע אותו אנו רוכשים אמור לסייע במצבים בהם אנו מותקפים ואין דרך מנוס מלבד התמודדות עם התוקף.

כיצד לבחור מדריך או מועדון

ישנו מבחר גדול של בתי ספר אשר מקיימים אימונים, הדבר החשוב ביותר הוא לחוות את ההרגשה ממקור ראשון, דרך מעולה להשיג זאת הוא להגיע לשיעור ניסיון, לחוות את האווירה, לראות כיצד מועבר אימון, איך האינטרקציה של הסנסאי (מדריך) עם חניכיו, כמה חניכים יש בשיעור והאם קיימת תחושה של יחס אישי, להתרשם מהאולם בו נערך האימון ובעצם לנסות לעמוד על קנקנו של המוסד אם הוא אכן יכול לספק את צרכינו. דבר נוסף שחשוב לבדוק הוא האם המדריך הינו בעל הסמכות בתור מדריך. חשוב לבחור מקום בעל אמצעים נאותים, כגון: מזרנים, מזגנים ותנאים אופטימליים לכל תרחיש אפשרי של אימון. הצעה טובה היא להביא חבר או חברה שיתנו גם הם את חוות דעתם, אפילו במידה והם אינם מעוניינים כלל להירשם או במידה והם כבר מתאמנים במקום אחר. לרוב ישנה אחידות מחירים בין המוסדות השונים באותה עיר, לכן פרט זה לרוב איננו משחק תפקיד מרכזי, אך חשוב לזכור כי בחלק מהמקומות תאלצו לרכוש ביגוד וציוד מתאים על מנת לקחת חלק באימונים. הכי חשוב היא לדאוג שלמקום יש ביטוח ושאכן אתם מבוטחים לכל צרה שלא תבוא.

אין תגובות:

פרסום תגובה