בלוג בעלי מקצוע נועד לתת מידע אמין ואיכותי אודות בעלי מקצוע שונים בישראל, לפני שאנו הולכים לבצע עבודות שיפוץ בבית או להזמין מדביר הביתה עלינו להיות בטוחים שבעל המקצוע שנזמין הוא איכותי ואמין, אנו יכולים להסתמך על מגזינים שונים או על אתרים כמו הבלוג הנוכחי, אנו מסתמכים על המומחים של המקצוענים, של שווה בדיקה ועוד עשרות מומחים לאחר הצלבת המידע אנו מביאים את בעלי המקצוע האיכותיים ביותר בישראל לאתר זה, לנוחיותכם

יום שלישי, 15 במרץ 2011

איך לבחור טכנאי מכונות כביסה?

אם יש תחום שבו חוק מרפי עובד שעות נוספות, זה תחום התקלות של המכשירים החשמליים בביתינו. ככה זה, בדיוק כשבאת לגהץ את החולצה המחויטת לקראת הדייט, המגהץ שבק חיים. ביום שהבן שלך חזר הביתה מהצבא לשישבת אחרי שבועיים בבסיס, מכונת הכביסה השמיעה את פרפורי הגסיסה האחרונים שלה. ובדיוק שחזרת מיום קשה בעבודה, גילית שהמקרר המקולקל הפך את הארוחה שלך לעיסה מקולקלת. מיותר לציין שרוב התקלות גם יקרו ביום שבת, כשאין עם מי לדבר. מרפי בשיאו.

המפגש עם הטכנאי – ה"תיקונצ'יק" בשפת העם, עלול להיות טראומתי אם לא מקפידים על כללים מסוימים. הסיבה פשוטה – בלי להכתים מגזר שלם, בין השיפוצניקים, החשמלאים, האינסטלטורים ושאר אנשי הכפיים, יש לא מעט, איך לומר, חאפרים. כאלו שיחפשו לזהות את הלקוח התמים, זה שלא מבין, זה שלא מדבר עברית, זה שלא מוודא אחריו ולמעשה כל מי שאינו בעל מקצוע או בעל רקע טכני – לרוב כולנו.
לשם כך, אנו שמחים להציג את ה"תנ"ך של בחירת איש המקצוע הנכון". לשם ההמחשה נדבר על טכנאי מכונות כביסה, אבל כל האמור נכון לגבי מרבית אנשי המקצוע, בין אם מדובר בטכנאי מקררים, מכונות כביסה או מכונות קפה.

שיחת הטלפון: ניתן להתרשם מצוין מהאיש הנמצא בצד השני של הקו. לא צריך לימודי פסיכולוגיה כדי להבין אם מדובר באדם מקצועי, אמין, רהוט ומנוסה. אל תתביישו לשאול כל מה שצריך, גם אם זה נראה לכם לא חשוב.
עלות ביקור: אל תפלו לבור של ביקור טכנאי בחינם. כמעט אין טכנאי שיבזבז זמן
ודלק, ויאמר לכם ש"הכל בסדר" או ש"רק צריך להחליף בורג ב-6 שקל". ביקור בחינם מזמין תיקון ביוקר. עלות ממוצעת של ביקור טכנאי נעה סביב 100 עד 150 ש"ח. כל מה שפחות, מעורר חשד. כל מה שיותר, סתם יקר.
בשביל זה יש חברים: אין כמו המלצות חברים. בימינו, זה ממש פשוט והכרחי. פוסט בפייסבוק "מישהו מכיר טכנאי מחשבים טוב?" יעשה את העבודה. ואם המחשב הוא זה שהתקלקל, לכו על אס.אם.אס קבוצתי.
לעמוד על הראש – אין לא נעים: תעמדו ליד הטכנאי לאורך כל זמן התיקון. גם אם ברמת ההבנה שלכם הוא יוכל לשים ארנבת במקום הפילטר ולא תרגישו שמשהו לא בסדר, עדיין זה חשוב. זה מונע מהם לנסות לעשות שטויות.
דרשו הסבר: טכנאי טוב מסביר מיוזמתו מה הוא הולך לעשות. אם זה לא קורה, אל תתביישו לשאול, גם תוך כדי העבודה.
מחיר ברור: בלי אולי, בלי אבל, בלי גיליתי ובלי לא ידעתי. דרשו לדעת את המחיר מראש ואל תסכימו עם הפתעות שצצות בדרך.
מסמכים: דרשו לראות הוכחה שלא מדובר בנהג משאית שהחליט להגדיל הכנסה. לימודי תעודה מסתיימים עם תעודה ביד, לא?
דעה שנייה: טכנאים רבים ינצלו את העובדה שכמעט אף לקוח לא בודק עם עוד איש מקצוע. אם נראה לכם מחיר מוגזם או המצאת תקלה, קחו דעה נוספת.

בהצלחה.

אין תגובות:

פרסום תגובה