בלוג בעלי מקצוע נועד לתת מידע אמין ואיכותי אודות בעלי מקצוע שונים בישראל, לפני שאנו הולכים לבצע עבודות שיפוץ בבית או להזמין מדביר הביתה עלינו להיות בטוחים שבעל המקצוע שנזמין הוא איכותי ואמין, אנו יכולים להסתמך על מגזינים שונים או על אתרים כמו הבלוג הנוכחי, אנו מסתמכים על המומחים של המקצוענים, של שווה בדיקה ועוד עשרות מומחים לאחר הצלבת המידע אנו מביאים את בעלי המקצוע האיכותיים ביותר בישראל לאתר זה, לנוחיותכם

יום רביעי, 16 במרץ 2011

כיצד לבחור עורך וידאו לקליפ שלכם

בשנים האחרונות משגשג הטרנד החם של הפקת סרט לחתונה, עד שנדמה כי הרב יסרב להשיא אתכם כדת וכדין אם לא תתחייבו שיש הקרנה של סרט. למעשה, הפקת סרט אישי, הפכה להיות להיט לא רק בקרב מתחתנים, אלא גם אצל החוגגים בר/בת-מצווה, יום נישואים, יום הולדת עגול, פרישה מהעבודה ואירועים אחרים.

בהתאם לביקוש הגואה, גובר ההיצע של עורכי וידאו שיבטיחו לך להפיק את הסרט המדהים שיהווה תחרות לכל סרט שמתמודד על האוסקר. אז זהו, שלא. לא כל מי שעושה סרטים אישיים, אכן יכול לעמוד בסטנדרטים מספיקים של איכות ומקצועיות. סרט גרוע שיוצג בפני 300 אורחים בחתונה, יכול להוות מבוכה אמיתית, ואם תשקיעו בסרט הפתעה לסבתא ליום הולדתה ה-80 ובשל סאונד גרוע, היא לא תוכל להבין מילה מהנאמר, זה יהיה די פספוס.

הדבר הראשון שחשוב לבקש כשאתם מגיעים לפגישה עם עורך הוידאו, זה לצפות בסרטים שעשה. שימו לב לפרטים. התרשמו מאיכות הצילום, הקול, התסריט והעריכה. חשוב לברר האם הוא עורך וידאו מקצועי או צלם שעושה גם קליפים כהשלמת הכנסה. שאלו מי מצלם, מי כותב את התסריט, מי מביים. עורכי וידאו המתייחסים לסרטים שלהם ברצינות, עובדים בדרך-כלל עם אנשי מקצוע נוספים כגון תסריטאים וצלמים, מה שמבטיח סרט מושקע שלא יעמיד אתכם באור מגוחך בפני המכרים שלכם. אם אתם מתרשמים שהעורך שלפניכם מקצועי ומנוסה, עיברו לשלב הבא – דברו על הסרט שלכם.

אם הגעתם לפגישה עם רעיון מגובש, זה טוב, אבל כדאי תמיד לבדוק כיוונים חדשים ולהיות פתוחים לרעיונות עליהם לא חשבתם. איש מקצוע נכון עשוי להפתיע אתכם עם קונספט יצירתי ומעניין עליו לא חשבתם. זה קצת דומה לביקור אצל הספר או פגישה עם מנתח פלסטי. אתם באים עם פנטזיה איך אתם רוצים שתראה התוצאה הסופית, והוא אחראי על הצד האסתטי, הקריאטיבי ועל התאמת הציפיות למציאות.מוכנים? אקשן!


מצאתם את העורך שרציתם, סגרתם על רעיון, על ימי צילום וכמובן על מחיר. אתם נאנחים בהקלה וחושבים שכאן בערך מסתיים החלק שלכם (מלבד להיות נוכחים ביום הצילום, אם אתם חלק ממנו). לא בדיוק. בסרטים אישיים לאירועים, בדרך כלל, משלבים חומרים קיימים, בשביל הטאצ' המרגש עד נוסטלגי. עכשיו צריך לעשות עבודת נבירה בתמונות ובקטעי וידאו של כוכב הסרט המיועד . עושים סרט הפתעה לאמא? חפשו תמונות שלה מנעוריה. כן, כן גם התמונה המצחיקה ההיא, לפני שעשתה ניתוח אף. מפיקים סרט לחתונה? האורחים יכולים להשתעשע עד מאוד לראות את החתן כתינוק שמנמן או את הכלה עם גשר על השיניים בגיל 12. מצאתם את כל אלה בארכיון המשפחתי? עכשיו באמת כמעט סיימתם. אחרי יום הצילומים, העורך ירקח מכל מה שאספתם סרט מעניין, מרגש ומצחיק שיהווה מזכרת אמיתית לאירוע שלכם, וגם יעיד שאתם סטארים בבחירת עורך וידאו מוצלח...

אין תגובות:

פרסום תגובה