בלוג בעלי מקצוע נועד לתת מידע אמין ואיכותי אודות בעלי מקצוע שונים בישראל, לפני שאנו הולכים לבצע עבודות שיפוץ בבית או להזמין מדביר הביתה עלינו להיות בטוחים שבעל המקצוע שנזמין הוא איכותי ואמין, אנו יכולים להסתמך על מגזינים שונים או על אתרים כמו הבלוג הנוכחי, אנו מסתמכים על המומחים של המקצוענים, של שווה בדיקה ועוד עשרות מומחים לאחר הצלבת המידע אנו מביאים את בעלי המקצוע האיכותיים ביותר בישראל לאתר זה, לנוחיותכם

יום רביעי, 30 במרץ 2011

בחירת בעלי מקצוע

לא פעם אנו נתקלים בבעיות כאלו ואחרות בביתנו ולרוב, אם אין מדובר בתקלה חמורה, אנו נוטים לדחות את הטיפול למועד מאוחר יותר במקום להשקיע את הכסף והזמן בהזמנת איש מקצוע. חשוב לזכור כי תקלה קטנה עלולה להחמיר ולדרוש מאיתנו יותר כסף וזמן, דבר אשר היינו יכולים למנוע במידה והשכלנו לטפל בבעיה מבעוד מועד.

דגשים בבחירת בעלי מקצוע


לכל תחום ותחום יש מגוון רחב של בעלי מקצוע ולעיתים איננו עורכים סקר שוק איכותי טרם בחירתם. במידה ונשכיל לבדוק ולהשוות בין בעלי מקצוע, נגלה כי טיב השירות, איכותו ועלותו יכולים להשתנות בעשרות אחוזים, דבר אשר ישרת אותנו בסופו של דבר. אלו הדגשים העיקריים אותם עלינו לבדוק כאשר אנו עומדים בפני בחירת בעל מקצוע:
הכשרה מקצועית – חשוב לבדוק כי בעל המקצוע אותו בחרנו אכן מחזיק בידע המקצועי הנדרש לטיפול בתקלה. במידה והטיפול מצריך תעודת הסמכה, עלינו לבדוק כי אכן בעל המקצוע מחזיק בה.
טווח מחירים – בחלק גדול מהמקרים נגלה כי לאותה עבודה שאנו דורשים יש מגוון מחירים גדול. חשוב לא להתפתות למחיר הנמוך ביותר ורצוי לבדוק לעומק את טיב העבודה, לעיתים עלות נמוכה משמע שימוש בחומרים מאיכות פחותה, דבר אשר עלול לחזור אלינו כמו בומרנג.
משך זמן העבודה – כל עבודה דורשת זמן ביצוע, עלינו לבדוק טוב טוב אם משך הזמן שנדרש לטיפול מקובל עלינו ואינו פוגם בשגרת חיינו. לעיתים נעמוד בפני מצב שבעל המקצוע דורש זמן רב לעבודה ובחלק מהמקרים זה אכן צורך חשוב שעלינו לקחת בחשבון.
אחריות לעבודה – חלק מבעלי המקצוע מעניקים אחריות לעבודתם לתקופה קצרה, במידה ומתגלה פגם או כשל שנובע מחלק תקול או מעבודה שאינה בוצעה כהלכה. כדאי לבקש אחריות ארוכה ככל האפשר מבעל המקצוע בשביל השקט הנפשי שלנו.
המלצות – אין חכם כבעל נסיון. השתדלו להתייעץ עם בני משפחה וחברים, לרוב תגלו כי גם הם היו זקוקים לשרותיו של אחד מבעלי המקצוע בשוק, וכאן אתם יכולים לצאת נשכרים במידה ותוכלו לעשות שימוש בחוויה שלהם מאותה עבודה שבוצעה עבורם. במידה ובעל המקצוע מגיע עם המלצה מבן אדם קרוב יתכן וישתלם לשכור את שרותיו גם אם העלות אינה הזולה ביותר.

עצות וטיפים לבחירת בעלי מקצוע


במידה ונזקקנו לשירותיהם של בעלי מקצוע, חשוב לעמוד על קנקנו של אותו איש מקצוע. חשוב שהוא יגלה סבלנות, יענה על שאלות שמטרידות אותנו ויספק לנו את כל המידע לו נדרש. כמו כן, חשוב לדעת כי אנו מקבלים זמינות מלאה ממנו, במידה והזמנו אינסטלטור ואנו רואים כי הוא ממאן להגיע עלינו לשקול בחירת איש מקצוע אחר, או לחילופין במידה וניגשנו למעבדה לתיקון מחשבים ניידים ואנו רואים כי הטיפול אורך זמן רב, יתכן ונעדיף לקחת את הלפ-טופ למעבדה אחרת. השתדלו להישאר מעורבים בתהליך העבודה של בעלי המקצוע והימנעו מהליכה עיוורת בנושא, למשל: זוג הורים הנמצאים בשלבי הריון ולידה ומבצעים שיפוץ לחדר הילדים יודעים כי מדובר בעבודה הלוקחת פרק זמן, אך חשוב כי ישאלו את מנהל העבודה בנוגע להתקדמות.

אין תגובות:

פרסום תגובה