בלוג בעלי מקצוע נועד לתת מידע אמין ואיכותי אודות בעלי מקצוע שונים בישראל, לפני שאנו הולכים לבצע עבודות שיפוץ בבית או להזמין מדביר הביתה עלינו להיות בטוחים שבעל המקצוע שנזמין הוא איכותי ואמין, אנו יכולים להסתמך על מגזינים שונים או על אתרים כמו הבלוג הנוכחי, אנו מסתמכים על המומחים של המקצוענים, של שווה בדיקה ועוד עשרות מומחים לאחר הצלבת המידע אנו מביאים את בעלי המקצוע האיכותיים ביותר בישראל לאתר זה, לנוחיותכם

יום רביעי, 27 באפריל 2011

המדביר לצרחן !

מה משותף למקק,נמלה ועכבר? ובכן,שלושתם, ואורחים רבים נוספים ,נוטים לפקוד את ביתנו ללא הזמנה ומסבים לנו דום לב בכל ביקור. כידוע הם לעולם לא מגיעים לבד למסיבה ועד מהרה אנו מוצאים עצמנו שותים קפה עם נמלים במקום סוכר,משחקים "תפוס אותי!" עם כל תרסיס אפשרי וישנים עם עין אחת פקוחה כי מנסים להתרכז בקולות כרסום מבעד לגרודים הבלתי-פוסקים שהחלו לפקוד את גופנו בגלל שמיכה שלפתע החלה לעקצץ. אין צורך להיות בוגר מכללות כדי להבין שאתם בבעיה.
לאחר כשלון כל השטיפות,ריסוסים ,מלכודות ותפילות בהם נעזרתם למגר ולהשמיד את המפגע,הגיע הזמן לפנות את הבמה לשחקן חדש - המדביר.

מהו מדביר מוסמך?


לפי החוק, כל בעלי מקצוע העוסקים בהדברת מזיקים מחוייבים ברישיון הדברה מטעם המשרד לאיכות הסביבה והמהדרין ,המכבדים עיסוקם, יחזיקו גם רישיון עסק המונפק מטעם רשות מקומית באזור עבודתם ופוליסת ביטוח שתוכל לכסות תביעות כתוצאה מנזקי פעילותם. לא צריך להיות בוגר של לימודי משפטים בכדי להבין את ההשלכות המשפטיות הרציניות שיש למדביר העובד ללא ביטוח מתאים והכשרה נאותה.
כמובן ש"הר תעודות" , אינו מספק וכמו כל בעל מקצוע אחר המוזמן לביתנו, עליו להיות בעל חוש שירות,אחריות ואתיקה אישית ומקצועית.כמו כן,עליו להיות בעל ידע ויכולת טכנולוגית שכן עיסוקו טכנולוגי במהותו.
מדביר טוב יודע לנתח את המצב ולהשתמש בטכניקות העומדות לרשותו ביעילות תוך שיתוף "בעלי הבית" בנוגע למהות המפגע ודרכי מיגורו. אחרי הכל איש לא רוצה לשוב למוזיאון מלכודות ועננת רעל שעדיין אופפת את הבית כי המדביר שכח להתקשר.

מיהם המזיקים?


כדי שהענף לא ינוצל למסעות ציד סתמיים הוגדר בחוק מהו מזיק- המזיקים העיקריים לאדם המותרים בהדברה תברואית הנם חרקים פרוקי הרגליים השונים ,מכרסמים הפוגעים ברכושו של האדם ומזיקים הפוגעים בבעלי חיים ובמשק החי.
מידת הנזק משתנה לפי סוג הפולש החל מחוסר נוחות הנובע מ-דו קיום מאולץ ועד מחלות המסכנות את שלום הציבור .
אם נתקלתם בג'וקים,נמלים,פרעושים,פשפשים,קרציות,כיני יונים,טרמיטים,חולדות,עכברים,יתושים,עש,תולעים ואפילו יונים –אתם לא צריכים ללמוד פסיכולוגיה של עולם החי, פשוט הרימו טלפון לאדם שכבר מזמן צלח את הקורס. והזמינו לכם את המדביר הראוי, לוכד נחשים, מרחיק יונים, הדברה כימית וכו'

מהי הדברה?


הדברה מתייחסת להרחקה, צמצום או חיסול אוכלוסיות מזיקים ברמה האפשרית וכתלות ברמת יכולתנו ומוכנותנו לחיות יחד תחת אותו הגג .
בעבר ההדברה כללה בעיקר שימוש בחומרים כימיים בצורת "כל המרבה הרי זה משובח" ונתגלה כי ההפך הוא הנכון ,הן מבחינה סביבתית והן מבחינה כלכלית.
לשם צמצום הסיכונים והעלויות כיום נעשה שימוש בשיטת שלושת השלבים המתבססת על מניעה ,פיקוח והדברה .
בשלב הראשון נערך מעין ניתוח אופי לפי הפרופיל המדעי של המזיק-מהם הרגליו,סביבת המחייה ומזונו. על פי מידע זה חוסמים את גישתו למקורות מחייתו.
בשלב השני מתבצע ניטור תנועת המזיק ופיקוח על מיגורו.במידה ונותרו שרידים מהמזיק העיקש ,ניתן 'אור ירוק' לביצוע השלב השלישי והוא כבר פעולת ההדברה.
פעולת ההדברה לכשעצמה הפכה לידידותית יותר לסביבה החל משימוש בחומרי הדברה ספציפיים המיועדים לפגוע בפולש בלבד והדברה ביולוגית המתייחסת לשימוש בטורפים,טפילים וחיידקים הידועים ביכולתם להשמיד את המזיק.

מעתה והלאה, אל תיתנו לאיש "לרסס" אתכם בשטויות!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה