בלוג בעלי מקצוע נועד לתת מידע אמין ואיכותי אודות בעלי מקצוע שונים בישראל, לפני שאנו הולכים לבצע עבודות שיפוץ בבית או להזמין מדביר הביתה עלינו להיות בטוחים שבעל המקצוע שנזמין הוא איכותי ואמין, אנו יכולים להסתמך על מגזינים שונים או על אתרים כמו הבלוג הנוכחי, אנו מסתמכים על המומחים של המקצוענים, של שווה בדיקה ועוד עשרות מומחים לאחר הצלבת המידע אנו מביאים את בעלי המקצוע האיכותיים ביותר בישראל לאתר זה, לנוחיותכם

יום חמישי, 28 באפריל 2011

בעלי מקצוע – להכניס סדר לממלכת האי ודאות

כמעט כל משפחה נזקקת מעת לעל לשירתיו של בעל מקצוע זה או אחר. מטבע הדברים, כאשר אנו מזמינים בעל מקצוע בשל תקלה לא צפוייה, ההוצאה הלא מתוכננת מכבידה על התקציב המשפחתי אולם כאשר אין ברירה, אז אין ברירה ומה שצריך להעשות בדחיפות יעשה גם אם ההוצאה ממש לא מתאימה.

במקרים מסויימים, הזמנתו של בעל מקצוע לשיפוץ או תיקון דחוף במערכת המים, החשמל או התקשורת של הבית עלולה להוביל ל"קריסס" פיננסי במשפחה ולגרום לכך שבני המשפחה יצטרכו לוותר על הוצאה מתוכננת כמו רכישת ביגוד לחג, חופשה או כל הוצאה אחרת שאינה הכרחית ברמת דחיפות גבוהה.

יחד עם זאת, על אף האופי הבלתי צפוי של התקלות ישנן דרכים פשוטות וקלות לביצוע שיעזרו לכם להתכונן לתקלות ולשלם לבעלי המקצוע גם במידה והתקלה לא הייתה מתוכננת. כיצד אפשר לעשות זאת? על כך בכתבה הבאה:

שלב ראשון - נסו לכמת את ההוצאה השנתית על בעלי מקצוע
בסופו של דבר, ניתן לצפות את ההוצאה השנתית על בעלי מקצוע, גם אם לא את התאריכים שבהם נזדקק להם.
אם ניקח בחשבון שבשנה ממוצעת נזדקק פעם אחת לשירותיו של חשמלאי, פעם אחת לאינסטלטור ופעם נוספאת לטכנאי מכשירי חשמל לבנים הרי שההוצאה הצפוייה על שירותיהם של בעלי מקצוע תהיה פחות או יותר אלף שקלים. בכל מקרה, כדאי לקחת מקדם ביטחון של כעשרים אחוזים ולתכנן את ההוצאה הצפוייה לפי סך של אלף ומאתיים שקלים.

שלב שני – התכוננו אל הלא צפוי (שהוא בעצם צפוי מאוד...)
כעת, אחרי שגילינו מה צפוייה להיות ההוצאה שלנו על בעלי מקצוע בשנה הקרובה נוכל להתכונן אלייה, ובקלות.
הבנקים מציעים כיום קופות חיסכון לטווח קצר, אמנם בריבית נמוכה מאוד אך המטרה אינה להתעשר אלא לכסות על הוצאות לא צפוייות. אם נתחיל כיום לחסוך סכום מגוחך של מאה שקלים בחודש הרי שבשנה הבאה כבר נהיה מוכנים לכל ההוצאה שלא תבוא.

כמובן שחשוב מאוד לסכם מראש על כך שהכסף ישמש אך ורק להוצאות לא צפויות ולא להתפתות להשתמש בו לצורך כיסוי האוברדראפט או לשופינג סוער כאשר אנו נופשים במלונות בארץ. במידה ויש לכם אפשרות נסו להתכונן גם להוצאות נוספות כמו טיפול רפואי לא צפוי או תקלה חמורה במכונית, כך או אחרת, קופת היעודה תאפשר לכם לצמצם את אלמנט האי-ודאות בהתנהלות הפיננסית ולשפר את מצבכם הכלכלי.

אין תגובות:

פרסום תגובה