בלוג בעלי מקצוע נועד לתת מידע אמין ואיכותי אודות בעלי מקצוע שונים בישראל, לפני שאנו הולכים לבצע עבודות שיפוץ בבית או להזמין מדביר הביתה עלינו להיות בטוחים שבעל המקצוע שנזמין הוא איכותי ואמין, אנו יכולים להסתמך על מגזינים שונים או על אתרים כמו הבלוג הנוכחי, אנו מסתמכים על המומחים של המקצוענים, של שווה בדיקה ועוד עשרות מומחים לאחר הצלבת המידע אנו מביאים את בעלי המקצוע האיכותיים ביותר בישראל לאתר זה, לנוחיותכם

יום רביעי, 18 במאי 2011

כיצד לבחור מטפלת לילד

חופשת הלידה עברה חלפה לה. הלילות נטולי השינה נראים לפתע כחלום מתוק. הישיבות הממושכות בבתי הקפה עם הרכש הזעיר שהצטרף בסערה למשפחה עומדות להסתיים. הגיע הזמן לחזור לעבודה ולהרחיב את נושאי השיחה מעבר לדיונים המרתקים בשיטות להפקת גרעפס מתינוקות.

יכול מאוד להיות שבשלב זה היית מעדיפה לקבוע תור לטיפול בדליות ברגליים מאשר לחזור לעבודה, אך העובדה היא שלעיתים אין ברירה. דמי הלידה כבר מזמן נתרמו לשלל בתי הקפה שבעיר, המינוס לוחץ ובן הזוג מתרוצץ. כנראה שזה הזמן לצאת לתור אחרי מטפלת טובה ליורש העצר. מאיפה מתחילים?

שלב א' – תחקיר


אם את לא מכירה אף אחד שמכיר מישהו שמכיר מטפלת טובה ומומלצת, לא נותר לך אלא לצאת לשדות הציד הנצחיים של המטפלות – גני השעשועים. קחי את תינוקך וסורי אל הגינה הקרובה. ההתבוננות במטפלות בשעת פעולה יכולה ללמד אותך הרבה. כך תגלי, שרבות מן המטפלות שקועות בשיחות מרתקות על ענייני דיומא, בשעה שהזערורים הנתונים תחת השגחתן מסיירים להם בחול ואוכלים להנאתם עלים, אבנים וסוגי משתנים של חרקים מסדר גודל בינוני. למטפלות האלה – אל תיגשי.

אבל, פה ושם תוכלי לפגוש במטפלת משקיענית. אולי תחשבי שהיא עברה קורסים מיוחדים לגידול תינוקות, אבל יכול להיות שהיא פשוט אישה חמה עם יכולת הענקה. לכשתפגשי במטפלת כזאת, הטוב ביותר הוא לגשת אליה ולשאול אותה אם ומתי היא מתפנה לג'וב הבא שלה.

שיטה נוספת הפועלת היטב בגינות שעשועים – אמהות. אמהות טריות או מרובות ילדים הן לפעמים מקור לא אכזב למידע על מטפלות מומלצות. אל תתביישי! גשי לאמהות ופצחי בראיון עומק על מטפלות.

שלב ב' – חקירה


אחרי שהשגת את המידע החיוני והצלחת לאתר מועמדות ראויות לתפקיד, זמני אותן לחקירה (כדי לא להפחיד ולהבריח אותן, רצוי להציג שלב זה בעדינות כ-'שיחה').
ב'שיחה' עם המועמדת חייב להשתתף גם הגורם החשוב במשוואה – התינוק המיועד. חשוב לבדוק איך (והאם בכלל) המטפלת-המועמדת מתייחסת אליו, ואיך הוא מגיב אליה. תני לתינוק הרבה קרדיט – יש להם חיישנים מעולים.

בשיחה עם המועמדת חשוב לברר את כל הסוגיות החשובות לך באמת. האם גישתה החינוכית תואמת את זו שלך, עד כמה היא חמה ואוהבת, מה הניסיון שלה, האם היא גם מכינה את ארוחות התינוק, האם היא מעשנת. אם את מעוניינת שבשעות בהן התינוק מבלה בשינה המטפלת תעסוק בעבודות בית קלות, בררי איתה מראש אם מוכנה לכך. את יכולה גם לבקש המלצות, אך אם קשה לך להחליט בעצמך לגבי מהותה, אל תסתמכי עליהן. הרי איש אינו ערב לכך שהיא לא תפקיד בידייך את מספר הטלפון של שכנתה הנאמנה שהשתתפה איתה בשוד המכולת הגדול אי-אז בשנות ה-70.

שלב ג' – יאללה לעבודה


עכשיו כשהכול סגור, לא נותר לך אלא לצאת לעבודה, תוך תקווה ואמונה שתינוקך היקר מצוי בידיים הכי טובות שעלה בידך למצוא עבורו.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה