בלוג בעלי מקצוע נועד לתת מידע אמין ואיכותי אודות בעלי מקצוע שונים בישראל, לפני שאנו הולכים לבצע עבודות שיפוץ בבית או להזמין מדביר הביתה עלינו להיות בטוחים שבעל המקצוע שנזמין הוא איכותי ואמין, אנו יכולים להסתמך על מגזינים שונים או על אתרים כמו הבלוג הנוכחי, אנו מסתמכים על המומחים של המקצוענים, של שווה בדיקה ועוד עשרות מומחים לאחר הצלבת המידע אנו מביאים את בעלי המקצוע האיכותיים ביותר בישראל לאתר זה, לנוחיותכם

יום שלישי, 24 במאי 2011

כיצד לבחור נגר?

אם נעצור רק לרגע ונסתכל סביבנו, נבחין ברהיטים המקיפים אותנו בכל פינה. אנחנו יושבים עליהם, אנחנו אוכלים עליהם, אנחנו ישנים עליהם, הם נמצאים איתנו בבוקר, בלילה, בבית או בעבודה.
רהיטים הם חלקי בלתי נפרד מחיינו. וזה לא משנה אם מדובר בשולחן עם סלסלת פירות בסלון או ארון הקיר שבחדר השינה.

נכון שרובנו אולי לא מייחסים לכך חשיבות, במיוחד עם הטרנד של השנים האחרונות שבו פשוט מביטים בקטלוג או לוקחים רהיט מוכן להרכבה מתצוגה. אך מאחורי כל רהיט שכזה מסתתרת יצירת אומנות של נגר, אותו בעל מקצוע שלעיתים נראה כי איבד קצת מיוקרתו. אך עדיין אם וכאשר תרצו רהיט מיוחד בהזמנה אישית, משהו קצת אחר ולא כמו כל האחרים. נגר מקצועי הוא האדם המתאים, גם להרכבת דקים אישית.

נגריות רבות פזורות בכל רחבי הארץ, ולמצוא נגר אולי לא נראית משימה קשה כל כך. בסך הכול איש עם מסור, סרגל ועיפרון אנחנו אומרים. אך בכל זאת כדאי לבדוק כמה דברים לפני שמזמינים נגר לבניית מטבח או פינת אוכל חדשה. רק כדי להיות בטוחים ורגועים שרגל הכסא או הפינה של השולחן לא ידקרו, יפלו או סתם יהיו עקומים למביט מהצד. אז להלן המדריך המקוצר לבחירה הנכונה של נגר.
  • המלצות - בראש ובראשונה כמו בכל דבר המלצות הם האופציה הטובה מכולם. שאלו חברים משותפים מי בנה עבורם את המטבח המשובח, את השכנים מאיפה פינת האוכל המהודרת ואת הדודה מי אחראי על הספרייה הענקית שבסלון. אם הנגר ביצע עבודה מעולה הם יזכרו את שמו בוודאות.
  • סיורים - במידה ולא מצאתם המלצה, אין ברירה אלא להתחיל בחיפושים. אל תתעצלו ותתקשרו לשם הראשון במדריך הטלפונים. הכינו רשימה של כמה נגריות, בררו עליהם, לרובם כיום יש אתרי אינטרנט פעילים שמהם תוכלו להתרשם. חשוב ביותר גם להגיע לסיור בנגרייה עצמה, כך תוכלו להתרשם מהנגר ועובדיו ולבדוק בדיוק באיזה חומרים הם משתמשים. 
  • מקצועיות - ישנן הרבה נגריות שם בחוץ ולא חסרים חאפרים שעוד לפני שידעו מה אתם בדיוק רוצים ישר יזרקו מחיר לאוויר. אך נגר מקצועי, בדיוק כמו רופא המבצע השתלת שיניים או אדריכל המכין שרטוט לבניין, הוא אחד שישאל שאלות וידע לכוון ולהעיר, אם מבחינת הגודל הרצוי, סוג העץ והמחיר. רצוי מאוד להגיע מהבית עם כל השאלות הנדרשות ואף עם שירטוט מתאים.
  • מחיר – גם בעניין המחיר יש לפנות לכמה נגריות ולבצע סקר שוק, תתפלאו לגלות עד כמה ההבדלים הם גדולים בין מקום למקום למרות שמדובר על אותו הרהיט בדיוק. בררו בדיוק מה כולל המחיר . האם הוא כולל גם צביעה? ומה לגבי ההובלה?
זכרו כי לא כל יום מזמינים רהיט בהזמנה מיוחדת, ואם כבר החלטתם לבצע רכישה של רהיט קצת אחר ומיוחד, שווה להשקיע את הזמן ולבחור בנגר שיודע את העבודה ויבנה לכם רהיט עם כל הלב והנשמה.

אין תגובות:

פרסום תגובה