בלוג בעלי מקצוע נועד לתת מידע אמין ואיכותי אודות בעלי מקצוע שונים בישראל, לפני שאנו הולכים לבצע עבודות שיפוץ בבית או להזמין מדביר הביתה עלינו להיות בטוחים שבעל המקצוע שנזמין הוא איכותי ואמין, אנו יכולים להסתמך על מגזינים שונים או על אתרים כמו הבלוג הנוכחי, אנו מסתמכים על המומחים של המקצוענים, של שווה בדיקה ועוד עשרות מומחים לאחר הצלבת המידע אנו מביאים את בעלי המקצוע האיכותיים ביותר בישראל לאתר זה, לנוחיותכם

יום חמישי, 2 ביוני 2011

בעלי מקצוע חופשיים - כיצד לבחור פרילאנסרים ?

אם אנו רוצים להימנע מחוויה לא נעימה בה אנו נשלם סכום יקר ונקבל שירות מזוויע, עלינו לדעת איך לבחור נכון את בעלי המקצוע שאנו מכניסים הביתה. אין הבדל בין השכרת חברת קייטרינג חלבי לבין משלוחי פירות, כל נון שירות שאנו צריכים ולא משנה לאיזה אירוע צריך לעמוד בקריטריונים מסוימים שיסייעו לנו לדעת האם אנו נקבל שירות איכותי או שמא נקבל שירות מזוויע ונשלם מחיר כבד מאוד.

  • האם לבעל המקצוע ישנו אתר באינטרנט ? 
  • האם המחיר שמציע בעל המקצוע עומד בקו ישיר עם מחירי המתחרים (או שמא מחיר נמוך משמעותית?)
  • האם בעל המקצוע מתמקח איתך על המחיר לשירות, יורד מהר במחיר כדי שתסגור עימו עסקה ?
  • האם בעל המקצוע נלהב יתר על המידה להגיע באותו יום ולבצע את העבודה ?
  • האם בעל המקצוע מראה לנו מקצוענות וידע או שמא נראה כמו "איש מכירות" של ערוץ הקניות ?
  • האם שמעת על חברים או מכרים שהשתמשו בשירות של בעל המקצוע ? 
  • חיפוש קצר בגוגל יכול להעלות הרבה חוות דעת אודות החברה, "מסה" של דעת קהל בכיוון מסוים יכול לשפוך אור אודות טיב השירות של בעל המקצוע

האם לבעל המקצוע ישנו אתר אינטרנט ?


לכל בעל מקצוע כיום ישנו אתר אינטרנט, במיה ואין לבעל המקצוע אתר אינטרנט המסביר על שירותיו, אנו צריכים לשקול פעמיים האם לקחת אותו. לרוב בעלי המקצוע "החאפרים" (תלוי באיזה תחום), אין אתר אינטרנט. לא צריך אתר אינטרנט בכדי לבצע עבודה לא יעילה, פשוט צריך טלפון והרבה חוצפה, או יכולת להיות איש מכירות טוב ולא להביא תוצאות. לכן חשוב לבדוק האם לבעל המקצוע המבוקש יש אתר אינטרנט, במידה וכן יש לבדוק האם זה אתר אינטרנט איכותי ומה בדיוק כתוב בתוך האתר. גם הכתיבה בתוך האתר עצמו יכולה להעיד על טיב השירות או טיב בעלי האתר. אתר בעל שגיאות כתיב, חיצוניות לא מושקעת, יכולה להעיד על טיב השירות שנקבל.

האם המחיר של בעל המקצוע עומד בקו ישיר עם המתחרים האחרים בתחום ?


בעל מקצוע ישר שעושה את עבודתו נאמנה בדרך כלל יעמוד בתקנים הנדרשים בתחומו, לכל תחום ישנו עלות ותועלת ולכל תחום ישנה עלות מינימלית, לא הגיוני שנקבל שירות איכותי מאוד ב-1,000 שקלים ולידו יופיע בדיוק אותו שירות באותה איכות ב 200 שקלים. במידה ובעל המקצוע מציע לנו מחיר שנראה אטרקטיבי מידיי, עלינו לקחת בחשבון שיכול להיות שניפול בפח בעוקץ, או שמשהו "לא בסדר" בשירות אותו מציע בעל המקצוע. חשוב שבעל המקצוע יהיה בקו ישיר עם המתחרים שלו ולכן השוואת מחירים יכולה להיות מעולה, אל תמהרו לסגור עם בעל מקצוע, חשוב לבדוק את המתחרים שלו ולראות מהי סביבת המחירים הנורמלית לשירות.  


האם בעל המקצוע, מתמקח איתך על המחיר ויורד מהר במחירים בכדי לסגור עימך עסקה ?


לא פעם קורה שבעל מקצוע מעוניין לסגור עימך עסקה, ולכן לאט לאט מורי במחיר שלו כדי לבוא לקראתך, עכשיו יש מצבים בהם זה תקין לאחר שיחה עם הלקוח, ובמיה והלקוח מראה הצעות מחיר ממתחרים שאותו בעל מקצוע יכול להשוות. אך אם בעל המקצוע נלהב יתר על המידה ומוריד במחירים שלו בצורה דרסטית מאו רק בכדי שיוכל לסגור איתנו עסקה, הבר חשוד ויש לסמן את בעל המקוע עם "נורה אדומה", חאפר שרוצה לסגור את היומית שלו ייעשה הכול בכדי לסגור איתך עסקה ולהגיע אלייך לדירה. לכן חשוב לראות האם בעל המקצוע יורד במחיר בצורה שאינה נראית הגיונית.

האם בעל המקצוע נלהב יתר על המידה להגיע ולבצע את העבודה באותו יום ?


בהתאם לירידת המחירים הדרסטית, לעיתים חאפרים מעוניינים להגיע אלייך הביתה ולהדגים לך את שירותיהם, אם זה שטיפת רצפות, פוליש לרצפה, שיוף קירות ומה לא. במידה ובעל המקצוע דורש להגיע אלייך להגמה וכו' תדע שכבר נקנסת ב-300 שקלים על הגעת בעל המקצוע, כמובן שהחאפר לא יגיד לך את זה, אבל ברגע שהוא נכנס ובמצע הדגמה אתה כבר בבוץ.
לכן בעלי מקצוע שנלהבים מאוד להגיע לאייך באותו היום ולהראות לך את טיב השירות צריכים להדליק לכם נורה אדומה, ועליכם לשים לב, האם מדובר בחאפר שמעוניין לסגור עסקה מהירה ולתת שירות לא טוב, או בעל מקצוע לגיטימי שמעוניין לתת שירות איכותי כבר באותו יום, בדרך כלל בעלי מקצוע מקצועיים באמת לא יבואו באותו יום אלא יארגנו צוות ליום שאחרי או למועד הקרוב ביותר.


האם בעל המקצוע נראה לנו מקצועי ? או שמא נראה כמו "איש מכירות" של ערוץ הקניות ?


הרגע שאנו מעוניינים להזמין בעל מקצוע, עלינו להכין סדרת שאלות. בדרך כלל כאשר אנו זקוקים לשירות חיצוני ואנו משלמים ממיטב כספנו, נרצה לדעת על מה אנו משלמים, לכן נשאל כמה שיותר שאלות הנוגעות לטיב השירות שאנו רוצים לקבל, בדרך כלל בעל מקצוע, מקצועי יענה לנו בצורה מקצועית על כל השאלות. ויראה לנו ידע נרחב בתחום שבו הוא עוסק, לעומת זאת "חאפר", ינסה למכור לנו בעזרת התשובות שלו, ויראה לנו יותר כמו איש מכירות של ערוץ 21 מאשר בעל מקצוע, המקצועי באמת בתחומו. אין זה משנה אם זה בעל מקצוע שמוכר לנו כסא אוכל לתינוק או שירות של השכרת יאכטה, עלינו לשאול כמה שיותר שאלות, בכדי להבין מיהו בעל המקצוע שעומד מולנו.


האם שמעת על מכרים או חברים שהשתמשו בשירות של בעל המקצוע הספציפי שאתה מעוניין בו ?


אין דבר טוב יותר מאשר המלצה של חבר, בדרך כלל כאשר חבר טוב או חברה השתמשו בבעל מקצוע ונשאל אותם, נוכל לקבל חוות דעת טובה או רעה על אותו בעל מקצוע והאם כדאי להשתמש בשירותיו, כמו כן אם אף אחד לא שמע עליו בכלל, יכול להיות שכדאי לבדוק אותו יותר לעומק. ברך כלל בעלי מקצוע טובים או רעים מופיעים באינטרנט, כמו כן בדרך כלל שומעים עליהם לטוב ולרע, כך שבדיקה מהירה בין החברים יכולה להועיל לנו להחליט האם מדובר בבעל מקצוע איכותי או שמא בבעלי מקצוע "חאפרים".

חיפוש בגוגל יכול להעניק לנו המון מידע אודות בעל המקצוע


אם אנו לא בטוחים בבעל המקצוע, גוגל הופך לחברנו הטוב ביותר, הכול יש בגוגל. במידה ובעל המקצוע איכותי או זוועתי אנו נראה על כך בגוגל, כתיבת שם בעל המקצוע בשורת החיפוש תעלה לנו מגוון של כתבות או שיח ציבורי אודות בעל המקצוע, במידה והוא ידוע. במידה והוא לא ידוע זה יכול להעלות לנו סימני שאלה אחרים, אך אם הוא כן ידוע בטוח יכתבו עליו דברים כאלה או אחרים. לטוב או לרע, נוכל להיות יותר שקטים בבחירת בעל המקצוע איתו נרצה לעבוד. לא משנה אם זו חברת טיולים שצריכה להנפיק לנו מדריך, או חברה המעניקה שירותים של מגשי אירוח, עלינו לבדוק לעומק ולראות האם ישנו שיח חיובי על החברה או שלילי.

אין תגובות:

פרסום תגובה