בלוג בעלי מקצוע נועד לתת מידע אמין ואיכותי אודות בעלי מקצוע שונים בישראל, לפני שאנו הולכים לבצע עבודות שיפוץ בבית או להזמין מדביר הביתה עלינו להיות בטוחים שבעל המקצוע שנזמין הוא איכותי ואמין, אנו יכולים להסתמך על מגזינים שונים או על אתרים כמו הבלוג הנוכחי, אנו מסתמכים על המומחים של המקצוענים, של שווה בדיקה ועוד עשרות מומחים לאחר הצלבת המידע אנו מביאים את בעלי המקצוע האיכותיים ביותר בישראל לאתר זה, לנוחיותכם

יום רביעי, 29 ביוני 2011

מקצוענות זה שם המשחק

בעולמנו המלא נתונים, כל אחד ואחת מאיתנו סבורים כי אנו יודעים כמעט הכל. הרי מספיקות כמה שורות בעיתון, בטלוויזיה או בכתבת אינטרנט, כדי להפוך אותנו למאמני כדורגל, מומחים למדיניות ציבורית ומבקרי אומנות ותרבות מהמעלה הראשונה.
אז זהו שלא. זו בדיוק הבעיה של התקשורת המודרנית. באמצעות סיסמאות ריקות היא מוכרת מידע, שנראה אמין בתחילה, אך ככל שמעמיקים בקרביו, מגלים כי המציאות אינה כה פשטנית, ולפעמים הפוכה מהמסר שחשבנו לאמיתותו.

אם כן מה צריך לעשות? הדבר ההיגיוני ביותר הוא לדבר עם מקצוען. מישהו בעל סמכות וידע שמבין את התחום. כלומר, האינטרנט לא מספיק כדי להסביר על ניתוח פלסטי, כך שמן הראוי לדבר עם מנתח פלסטי לפני שבכלל מחליטים על התהליך המורכב. הדבר נכון גם בתכנון חופשה ובבחירה מלונות בארץ, כי סוכני הנסיעות יודעים בדרך כלל הכי טוב מה כל מלון מציע. ההצעה הזו תקפה גם לכל אספקט בחיים, ועדיף לשוחח עם כמה בעלי מקצוע, שכן אז ניתן להשיג מידע רב יותר, ובעזרתה לעשות בחירה מושכלת, וגם לרכוש ידע אמיתי, מאלה שמתנסים במציאות במה שאנו מתיימרים לרוב להבין.

להודות בטעות ולהשכיל


פעמים רבות, בהסתמך על מידע חלקי, אנו נוטים לקבע אמיתות שנראות לנו מציאותיות או ככורח של המציאות. עם זאת, כמה פעמים אותה המציאות הכזיבה אותנו כשניגשנו אליה עם הידע המועט שיש ברשותנו. כמה פעמים אנו מדברים על סוגיות פוליטיות או חברתיות או מדעיות או פילוסופיות, מבלי באמת להחזיק בידע הנדרש על מנת שדברינו יהיו מבוססים?
יותר מדי.
הדבר תקף גם כשמדובר בתיקונים ביתיים, כמו תקלות בביוב, במערכת המים, ברכב או באחד מהמכשירים הרבים שאנו מאפסנים בביתנו, מהתנור, דרך המזגן, הרגיו, המחשב, הטלוויזיה, מוניטור לתינוק וכל מכשיר שניתן לחשוב עליו.
יתר על כן, לעיתים אנו נוטים להתווכח עם בעלי המקצוע, מרוב שאנו נעולים על צדקתנו – גם אם אין לה שום אחיזה במציאות כפי שהיא. האגו פשוט לא מאפשר לנו אחרת, ואנו הולכים אחריו בעיניים עצומות לרווחה, סבורים כי כך נוכל לשמור על יתרוננו כאנשים בעלי דעה.

לשאול, להתעניין, להבין


כל מה שהוגדר פה, שייך לתחום של האדם בין עצמו. איננו אוהבים להרגיש טיפשים, וזהו דבר מובן. אך למרות זאת, לעיתים בחוסר רצוננו להראות את בורותנו בנושא מסוים, אנו עושים בדיוק את זה – מראים לעולם כי אין לנו מושג קלוש על מה שאנחנו מדברים עליו.
אז מה עושים?
ראשית רצוי להבין כי ישנם אנשים שמבינים בתחום הרבה יותר מאשר שאנחנו מבינים. לכן רצוי לערוך מחקר קצר באינטרנט ולראות למה דומה התקלה או הבעיה שנתקלנו בה. לאחר מכן, ישנם אנשים שהתמחותם היא בדיוק בנושא המקשה עלינו. צריך לדבר עם כמה מהם, עד שמתקבלת תשובה בהירה ומעמיקה, שגם תוכל לבסס אצלכם את הפיתרון היעיל והזול ביותר לתקן כל דבר, בין אם מדובר על דעתו של מנתח פלסטי או בחירה במלונות בארץ.

אין תגובות:

פרסום תגובה