בלוג בעלי מקצוע נועד לתת מידע אמין ואיכותי אודות בעלי מקצוע שונים בישראל, לפני שאנו הולכים לבצע עבודות שיפוץ בבית או להזמין מדביר הביתה עלינו להיות בטוחים שבעל המקצוע שנזמין הוא איכותי ואמין, אנו יכולים להסתמך על מגזינים שונים או על אתרים כמו הבלוג הנוכחי, אנו מסתמכים על המומחים של המקצוענים, של שווה בדיקה ועוד עשרות מומחים לאחר הצלבת המידע אנו מביאים את בעלי המקצוע האיכותיים ביותר בישראל לאתר זה, לנוחיותכם

יום ראשון, 10 ביולי 2011

מקצוענות בעסק

כשאנחנו פותחים עסק, רצוי שנדע לבחור את כוח האדם. אמנם ראש החברה הוא זה שמייצר את האווירה הכללית במקום העבודה, אך השמת כוח עבודה נכון, כזה שמסתדרים איתו, עלול להפרות ולהאיץ את קצב העבודה. כי אין זה סוד שעובדים מאושרים פוריים יותר מעובדים אומללים ומיואשים.
מעל הכול, רצוי להתאים את הבן אדם לתפקיד. כלומר, רצוי שלתפקידים שבהם דרושה חשיבה, תביאו מישהו בעל חשיבה יצירתית, ואם אתם בעסקי ההייטק, תסתייעו בלוח דרושים הייטק המיטבי ברשת או בשוק, על מנת להביא את זה או את זו שיוכלו למצוא את מירב הטעויות והבאגים בתוכנה בזמן הקצר ביותר.
העובדים הם אלה שאתם מסמיכים לנהל ולתפעל את העסק והצלחתו תלויה בהם במידה רבה. רצוי וראוי שתביאו עובדים אמינים, אך כאלה שיהיו גם נאמנים וגם מוכשרים בתחומם.

ניהול כמשל


הנה סיפור אמיתי. שני שותפים החליטו לפתוח בר-מסעדה בתל אביב, שהוחלט כי יתפקד כאולם הופעות קטן. העסק מוקם באזור פורה מבחינת חיי הלילה בעיר, ובתחילה, לאחר שהשקיעו את מירב כספם ומחשבתם ואהבתם במקום, העסק נפתח ועשה לא מעט כסף בחודשים הראשונים. אולם בחלוף הזמן, התגלתה בעיה. כל עוד הכול עשו כסף, העובדים היו מסוגלים לסבול את לשונו החדה של אחד הבעלים, שזלזל וראה עצמו כנישא מעובדיו. אולם היכן שידו הייתה במעל, במקום זהב, בעל המקום הביא ביוב. לקוחות החלו עוזבים, עובדים חרוצים התמרמרו ועזבו בטריקת דלת, ואחרים, כאלה שלא הייתה להם ברירה אלא להישאר, לעיתים קרובות הוציאו אלכוהול על חשבון הבית, וגרמו להפסדים גבוהים.
מה לא בסדר?
כשם שלמתכנת QA דרושים יכולות מסוימות, או מהמחלקה היוצרת דרושה חשיבה יצירתית, כך גם המנהל צריך לדעת את מקומו. אם באופיו אינו איש של אנשים, עליו להיות מודע לכך, שכן הוא פוגע בעיקר בעצמו.
על כן, אנו רואים איך חלוקה נכונה של כוח העבודה מתחיל מלמעלה. עלינו לדעת מה כוחו של כל עובד ולהציבו במקום בו ניתן להפיק הכי הרבה מהפוטנציאל הגלום בכל אחד ואחד מאיתנו.

כפפות משי קשיחות


כשמציבים מצבת כוח אדם לעסק, במיוחד בתחילתו, צריך לבחור את אלה שיעבדו איתך בפינצטה. צריך לבחור אדם שמתחבר לחזון החברה, אך גם מסוגל להעניק את התפוקה שאותה אנו מצפים מכלל עובדינו – כל אחד ואחת בתחומם. אולם אספקט שאינו נופל בחשיבותו, הוא אופיו של העובד. אם נכניס אנשים בעלי אופי שונה ובעלי תפקידים משיקים, הסבירות כי יתרחש פיצוץ גבוה יותר. ואנו רוצים, במשל למכונה, להקטין ככל הניתן את החיכוך, על מנת שכל החלקים יפעלו בהרמוניה למען מטרה אחת – קידום העסק בצורה המיטבית.
לכן ראוי להתייחס לעובדים עם כפפות של משי, לטפל בתלונותיהם ולשפר תהליכים, אך צריך לנהוג בקשיחות כשהם חוצים קו מסוים, שכן בסוף, דעתך היא שקובעת, ועל פיך יישק דבר.

אין תגובות:

פרסום תגובה