בלוג בעלי מקצוע נועד לתת מידע אמין ואיכותי אודות בעלי מקצוע שונים בישראל, לפני שאנו הולכים לבצע עבודות שיפוץ בבית או להזמין מדביר הביתה עלינו להיות בטוחים שבעל המקצוע שנזמין הוא איכותי ואמין, אנו יכולים להסתמך על מגזינים שונים או על אתרים כמו הבלוג הנוכחי, אנו מסתמכים על המומחים של המקצוענים, של שווה בדיקה ועוד עשרות מומחים לאחר הצלבת המידע אנו מביאים את בעלי המקצוע האיכותיים ביותר בישראל לאתר זה, לנוחיותכם

יום שלישי, 12 ביולי 2011

ביטחון במקצוענים

כמה פעמים הצטערנו שלא הקשבנו? המון. לעיתים בזעיר אנפין ולעיתים במקרים חורצי גורלות, כולנו נוטים להתעלם מדברי חוכמה. הכל כמובן קורה בדיעבד, אך לבסוך אנו מבינים כי מבין שלל העצות הנזרקות לחלל האוויר, לרוב, ישנה איזה עיצה אחת שאנו מאזינים לה בכובד ראש, מתעלמים ממנה, ואז לאחר מכן מצטערים שלא האזנו מלכתחילה.
לפעמים מדובר על משהו נחמד כמו שירות משלוחי פירות, שבו יכולנו לחסוך כמה עשרות שקלים לו היינו בוחרים את החברה הנכונה, ולפעמים מדובר בהחלטות קריטיות, כמו קניית כסא בטיחות לתינוק, שעלול לקבוע אם יקיריכם ישרדו תאונת דרכים.
אז מה עושים? מעבר להקשבה לקול הפנימי, שלרוב צודק, רצוי ליצור ולייצר סביבך כמה בעלי דעה שאתה סומך עליהם. כלומר, תסמוך על חבר בעל עסק למשלוחי פירות, או על אימא שהתייעצה עם 30 מומחים לחדרי תינוקות. אך גם תדע לבחור את בעלי המקצוע שאתה מסמיך את רכושך ומיטב כספך בידיהם, שכן הם לרוב זרים, שלא בהכרח ישושו לכבד את רכושך.

לעולם לא תדעו


לעיתים קורה מצב, שבו איננו בקיעים – בלשון המעטה – במתרחש סביבנו. רובנו אינם מומחים לצנרת, ולא למחשבים, ולא לטלוויזיות או תיקון רכב. יתר על כן, אין בושה להודות שאיננו יודעים בזה דבר, בדיוק כשם שהרוב אינו יודע לנתח לב או לספר נשים או לתכנן אירועים למאות אלפי בני אדם. כל אחד לומד ומתחשל עם השנים לעבר תפקידו בחברה, ותרומתם של כולם חיונית להמשכה. כמו שהארכיטקט אחראי לתכנון דירות, כך מנקה הרחובות דואג לסביבת המחייה שבה אנו חיים בציבור או מוכרת הבגדים שבזכותה קניתם ג'ינס או חולצה חדשה. כל האנשים משמנים את המכונה האיתנה הזו שנקראת האנושות והחברה האנושית, ומצעידה אותה הלאה, בהמשך של צבירת ידע, חוכמה ופרקטיקה.
הצעד הראשון הוא להכיר בבורותנו. איננו יודעים את הכל. זו לא בושה. איננו אמורים לדעת הכל. שכן כל אחד ואחת, לרוב סובבים נושא אחד או שניים או מקסימום שלושה, ומתמקצעים בהם ברוב ימי חיינו. ואת כל היתר, אנו מותירים לכל היתר. הם בעלי המקצוע ובעלי הדיעה.

ראוי לשאול


לעיתים שאלה אחת קטנה ומדויקת, יכולה לחסוך לנו כסף וזמן רב. בדיוק כמו שמילה נכונה בחיפוש באינטרנט, תביא אתכם במהירות לאתר בו אתם חפצים. לכן, לאחר שאתם יודעים מה ברצונכם לתקן או לעשות – תתייעצו תחילה. אין זו בושה. בין אם אתם רוצים משלוחי פירות או כיסא בטיחות לתינוק, לתקן את המרזב או לשדרג את המחשב, מן הראוי שתדברו עם אנשים שמבינים על מה הם מדברים. שנית, לאחר שתתייעצו איתם, תתיעצו עם הקרובים אליכם, יכול להיות שהם יוכלו לסייע לכם פי כמה, ולעיתים עצותיהם משקלן כזהב.
לכן שיקלו היטב כל צעד, אך בסוף לכו אחר לבכם, הוא זה שיוביל אתכם לנקודה אליה אתם חפצים להגיע.

אין תגובות:

פרסום תגובה