בלוג בעלי מקצוע נועד לתת מידע אמין ואיכותי אודות בעלי מקצוע שונים בישראל, לפני שאנו הולכים לבצע עבודות שיפוץ בבית או להזמין מדביר הביתה עלינו להיות בטוחים שבעל המקצוע שנזמין הוא איכותי ואמין, אנו יכולים להסתמך על מגזינים שונים או על אתרים כמו הבלוג הנוכחי, אנו מסתמכים על המומחים של המקצוענים, של שווה בדיקה ועוד עשרות מומחים לאחר הצלבת המידע אנו מביאים את בעלי המקצוע האיכותיים ביותר בישראל לאתר זה, לנוחיותכם

יום רביעי, 13 ביולי 2011

כיצד לבחור טכנאי מחשבים?


המחשב היום הפך לחבר הכי טוב שלנו מצד אחד. מקל לנו על החיים, משמש אותנו בעבודה ובלימודים, מאפשר לנו להתעדכן עם החברים בחול בחינם. מצד שני כשהמחשב מתקלקל הוא הופך את החיים שלנו לסיוט, ודי משבש אותם. טכנאי מחשבים טוב הוא מצרך נדיר בשוק. השוק שופע בטכנאים וקשה להחליט במי לבחור. אמנם כדי להיות טכנאי מחשבים טוב אתה לא חייב לעשות תואר שני במכללה, אבל ידע וניסיון חיוניים על מנת שנקבל שרות איכותי.

דברים שכל טכנאי טוב צריך

כדי להתמודד עם כמות הטכנאים שקיימת היום בשוק, יש כמה דגשים שאנחנו צריכים לבדוק כדי לבחור בטכנאי הכי טוב בשבילנו כמו: ידע, מקצועיות, המלצות, זמן עבודה וגם כסף. הרבה פעמים הטכנאי חלקלק בדיבור, כמו מנהל עסקים וצריך לבדוק טוב לפני שבוחרים בו. הדרך הכי טובה לבדוק טכנאי היא המלצות, עם זה המלצות של החברים שלנו שסומכים אליו בעיניים עצומות ואם זה דרך פורומים באינטרנט. כסף זה גם גורם חשוב, אבל לא הכי חשוב. כדאי לעשות סקר שוק ולבדוק שהמחיר גבוה מדי או נמוך מדי, עדיף שהמחיר יהיה באמצע, משום שזול מראה שגם הטיפול לפעמים זול ותוך יומיים המחשב יתקלקל שוב. אמינות הם בין הגורמים הכי חשובים אתם לא רוצים ליפול על טכנאי שימכור לכם חלק שהוא יד שנייה ויגיד לכם שהוא חדש. טכנאי מחשבים בלי ידע הוא לא טכנאי. טכנאי צריך להכיר טוב כל חלק, חוט או חומרה במחשב, בלי הידע הזה הטכנאי עלול לגרום נזק למחשב או לבזבז לכם את הכסף לחינם. קרו הרבה מקרים בהם הטכנאי לא היה בקיא ונתן הבחנה שגויה על כך שהלוח האם שלכם הלך, כשהוא תקין לגמרי וזה בכלל ספק הכוח שעשה את הבעיות. מבחינת מקצועיות וזמן עבודה, טכנאי טוב צריך להגיע אליכם בשעה שקבעתם ולעשות את העבודה שלו על הצד הטוב ביותר. תיזכרו זמן שווה כסף ואתם משלמים לטכנאי פר שעה לכן תבדקו שהוא לא מורח אתכם. 

כיצד לבדוק שלא עבדו עלינו

רובנו לא מבינים שום דבר לגבי המחשב שלנו, מה לעשות שאנחנו חייבים אותו, כמעט לכל דבר בחיים שלנו. הרבה פעמים הטכנאי מודה לחוסר ההבנה שלנו ומנצל את חוסר ההבנה ולעיתים התמימות שלנו, כדי לעבוד עלינו. קרו הרבה מקרים בהם טכנאים מורחים את זמן העבודה כדי שנשלם יותר. קרו מקרים בהם טכנאים מוכרים לנו חלקים ביד שנייה ונותנים לנו אחריות כאילו החלק חדש. קרו מקרים בהם הטכנאי אומר לנו שחלק מסוים לא עובד כשהוא כן, רק כדי שנשלם יותר כסף. קרו מקרים שקראנו לטכנאי בגלל בעיה ממש פשוטה והוא ניפח אותה סתם. קורים הרבה מקרים שבהם הטכנאי עובד עלינו. בשביל להימנע מהאי נעימות הזו לא צריך ללכת ללימודי משפטים או מחשבים, פשוט כדאי להיות נוכחים בזמן שהטכנאי מחליף את החלקים במחשב. לבקש ממנו להשאיר את החלק המקולקל, ולבדוק את המחשב עם הוא עולה כמו שצריך וכול התוכנות עובדות. תמיד כדאי לבקש קבלה מפורטת על המחיר ואיזו עבודה הוא כלל.

אין תגובות:

פרסום תגובה