בלוג בעלי מקצוע נועד לתת מידע אמין ואיכותי אודות בעלי מקצוע שונים בישראל, לפני שאנו הולכים לבצע עבודות שיפוץ בבית או להזמין מדביר הביתה עלינו להיות בטוחים שבעל המקצוע שנזמין הוא איכותי ואמין, אנו יכולים להסתמך על מגזינים שונים או על אתרים כמו הבלוג הנוכחי, אנו מסתמכים על המומחים של המקצוענים, של שווה בדיקה ועוד עשרות מומחים לאחר הצלבת המידע אנו מביאים את בעלי המקצוע האיכותיים ביותר בישראל לאתר זה, לנוחיותכם

יום שני, 18 ביולי 2011

בעלי מקצוע מתחום הרפואה – גם אותם חשוב לדעת לבחור


במהלך שגרת חיינו, יוצא למרביתנו לעבוד עם בעלי מקצוע שונים ורבים. כמובן שכאשר מדברים על "בעלי מקצוע" רובנו מיד חושבים על שרברב או חשמלאי – בעלי מקצוע עימם לכולנו יוצא לעבוד מדי פעם בפעם (למשל – כאשר מתקלקל משהו בבית או כשיש סתימה בצנרת...), אך למעשה אנחנו נעזרים במהלך חיינו בהרבה מאוד בעלי מקצוע, כאשר על חלקם אנו כלל איננו רגילים לחשוב כבעלי מקצוע. אחת הדוגמאות הטובות ביותר בהקשר זה היא בעלי מקצוע מתחום הרפואה, בין אם מדובר ברופא המשפחה, אורטופד מומחה לכאבי גב, רופא עור, רופא שיניים או כל בעל מקצוע "רפואי" אחר עליו רק ניתן לחשוב. מי מאיתנו אינו נזקק לרופא מתחום כזה או אחר מדי פעם בפעם? בעוד במקרה של חשמלאי או אינסטלאטור מדובר במישהו שמתקן עבורנו מכשיר מסוים שברשותנו או מערכת מסוימת בבית שלנו, במקרה של רופאים שונים מדובר בבעלי מקצוע אשר מטפלים בדבר החשוב עבורנו יותר מכל – בריאות הגוף שלנו. לכן, גם ובעיקר במקרה של בעלי מקצוע מתחום הרפואה, קיים צורך מהותי לבחור בקפידה את בעל המקצוע אליו נלך.

כירופרקט או אורטופד  - למי פונים במקרה של פריצת דיסק?
אז כיצד נוכל להקפיד לבחור בקפידה את בעלי המקצוע מתחום הרפואה (הרופאים..), אליהם נלך במקרה של בעיה רפואית כזו או אחרת?
ובכן, הצעד הראשון יהיה מן הסתם לנסות ולברר אילו מבין בעלי המקצוע או הרופאים השונים הוא המתאים ביותר לבעיה שלנו. למשל, נניח ואנחנו סובלים ממקרה לא נעים בעליל של פריצת דיסק – האם עלינו לפנות לכירופרקט, אורטופד, מומחה לעמוד השדרה או לכולם גם יחד? ומה אם אנחנו סובלים ממקרה של כאבי גב כרוניים? – האם גם אז עלינו לבחור את אותו בעל המקצוע שבחרנו במקרה של פריצת דיסק?
אם אנחנו לא בטוחים, הדבר הנכון והחכם ביותר לעשות הוא לגשת לרופא המשפחה, להסביר לו את המצב ולבקש שיפנה אותנו לבעל המקצוע או הרופא המתאים ביותר עבורנו. רק כך נוכל להיות בטוחים שאנחנו הולכים לאדם המתאים והמוסמך ביותר לטפל בבעיה שלנו. כדאי מאוד שלכל אחד ואחת מאיתנו יהיה רופא משפחה שאנחנו סומכים עליו ושנוח לנו איתו, על מנת שנוכל להיות שקטים ולפנות אליו עם כל בעיה שיש לנו, כמו גם לדעת בבטחה כי הוא מפנה אותנו לבעל המקצוע הטוב והאמין ביותר עבורנו.
לאחר שהגענו לאותו בעל מקצוע, עלינו לוודא כי לא רק שהוא מקצועי ומוסמך לטפל במקרה שלנו, אלא גם שאנחנו סומכים עליו ויכולים לתקשר עימו כמו שצריך, לפחות ברמה בסיסית. קשה מאוד להחלים מכל בעיה שהיא, כאשר לא רוצים או מוכנים לדבר עם הרופא.

בכל מקרה, חשוב להבין שרופאים ומומחים שונים הם סוג של בעלי מקצוע, אך כאלו אשר במקרה שלהם הבחירה בבעל המקצוע המתאים היא חשובה במיוחד, ואולי אפילו קריטית בחלק מן המקרים...

אין תגובות:

פרסום תגובה