בלוג בעלי מקצוע נועד לתת מידע אמין ואיכותי אודות בעלי מקצוע שונים בישראל, לפני שאנו הולכים לבצע עבודות שיפוץ בבית או להזמין מדביר הביתה עלינו להיות בטוחים שבעל המקצוע שנזמין הוא איכותי ואמין, אנו יכולים להסתמך על מגזינים שונים או על אתרים כמו הבלוג הנוכחי, אנו מסתמכים על המומחים של המקצוענים, של שווה בדיקה ועוד עשרות מומחים לאחר הצלבת המידע אנו מביאים את בעלי המקצוע האיכותיים ביותר בישראל לאתר זה, לנוחיותכם

יום שישי, 2 במרץ 2012

מי יזכה לתכנן את הבית שלי?

אדריכל בניין מתכנן בתים. במידה ואתם נמצאים בתהליך רכישת קרקע, בשלב אישורי בנייה או בשלב של רכישת בית פרטי אותו הינכם מעוניינים לשפץ כדאי להתחיל במלאכת חיפוש אדריכל בית החלומות. תפקידו העיקרי של האדריכל הוא להעביר לתכנון את הרצונות והתשוקות שלכם. זו משימה לא קלה ולא כל אדריכל יכול להיות רגיש מספיק או מקצועי על מנת לעזור לכם בבחירות נכונות, מקצועיות ואף כלכליות. בניית בית היא הוצאה נכבדת. נהוג לחשב בין 10- 15% מעלות הבנייה הכוללת את ההוצאות עבור תשלומי תכנון וייעוץ. אדריכל מקצועי לא יהיה זול אך טיפים ממנו בתכנון הבית יביאו להוזלה משמעותית בהוצאות הבנייה. אדריכל לומד אדריכלות ולא לימודי הנדסה אך מניסיון עבודתו הוא רוכש כלים רבים ויעילים וכן הוא יודע להפנות את הלקוחות שלו לרכישת חומרי גלם בהנחות משמעותיות. כדי לבנות בית חובה להיעזר באנשי מקצוע וגם אם אתה בוגר מצטיין בחוג לימודי מנהל עסקים יש להעסיק אנשי מקצוע מנוסים המבינים בתחום. אדריכל ומהנדס בנייה מנוסה ולא סטודנט שרק סיים לימודי הנדסה.

מה תפקיד האדריכל


תפקידו הראשי של האדריכל הוא להפוך את רשימת הבקשות והצפיות שלכם לתוכנית אדריכלית אפשרית ושתואמת את חוקי העזר וחוקי הבנייה.לאחר תכנון בית החלומות מטפל האדריכל ברישוי במועצה האזורית, מכין תוכנית מפורטת למהנדס הבניין או לקבלן הראשי, מפקח על ביצוע התוכנית בהתאם לתוכנית המפורטת ומלווה את הלקוח בתהליך הבנייה. אדריכלם יכולים להציע שירותים נוספים כמו עיצוב פנים ועוד. לפני שמחליטים מיהו האדריכל שבוחרים יש לראות עבודות שלו, לבקר בבתים שבנה ולראות האם מתחברים אליו ברמה האישית וברמה האדריכלית. תכנון נכון על ידי אדריכל תוך תיאום ציפיות עם הלקוח יביא לחיסכון ניכר וימנע מביצוע שינויים במהלך הבנייה שמייקרים מאוד את עלות הבית.

אפשרויות בחירה של אדריכל


ישנן מספר אפשרויות כאשר באים לבחור אדריכל. האפשרות הראשונה היא לקבל המלצות מהסביבה הקרובה כמו בני משפחה וחברים. לא תמיד המלצות אלה טובות. מכרים הבונים בית אינם יודעים מה זה אדריכל טוב או לא ולכן יש לתת משקל נמוך להמלצות אלה. מעבר לכך אדריכל שעונה לציפיות המכרים לא בהכרח יתאים לכם. חיפוש באינטרנט במנועי חיפוש, בפורומים הקשורים לבנייה ובפורטלים על בנייה ובעלי מקצוע מביא לחומר רב על אדריכלים וניתן לקבל מושג כללי כמו גם המלצות על אדריכלים מקצועיים במחירים נוחים. כניסה לאתרי הבית של אדריכלים אלה מביאה לסינון ראשוני ולאחר שמרגישים האם מתחברים לאדריכל ולאופי תכנונו ניתן ליצור קשר ולבקש לבקר בבתים שהוא תכנן וכך לאסוף חומר חשוב מה לקוחות מהעבר חושבים עליו והאם היו בעיות תכנון ועוד. כאשר מסתובבים במושבים ורואים סגנון בית שמתחברים אליו אפשר לבקש מבעלי הבית פרטים על האדריכל וליצור קשר.

אין תגובות:

פרסום תגובה