בלוג בעלי מקצוע נועד לתת מידע אמין ואיכותי אודות בעלי מקצוע שונים בישראל, לפני שאנו הולכים לבצע עבודות שיפוץ בבית או להזמין מדביר הביתה עלינו להיות בטוחים שבעל המקצוע שנזמין הוא איכותי ואמין, אנו יכולים להסתמך על מגזינים שונים או על אתרים כמו הבלוג הנוכחי, אנו מסתמכים על המומחים של המקצוענים, של שווה בדיקה ועוד עשרות מומחים לאחר הצלבת המידע אנו מביאים את בעלי המקצוע האיכותיים ביותר בישראל לאתר זה, לנוחיותכם

יום שני, 26 במרץ 2012

מהפיכת ה- VOD - לא צריך גאון מחשבים כדי לראות סרטים

עולם התקשורת עובר מהפכה בימים אלה ממש. האינטרנט הפך את כולנו לצרכני תכנים יותר סלקטיביים. כשיש לך את כל עולם התוכן בהישג היד – אם אתה מבין במחשבים – חברות התוכן בטלוויזיה הבינו שהן צריכות להדביק את הפער. השילוב בין הטכנולוגיה הדו-כיוונית והטלוויזיה הולידה את ה- VOD – אשר מאפשר לכל אחד לבחור את מה שהוא או היא רוצים לראות מתוך מאגר עצום של סרטים, סדרות, הופעות ושאר תוכניות. קצת על מהפכת ה- VOD ונקודה מעניינת על מעבר דירה.

מה זה בעצם VOD ומי צריך את זה?


עד היום מי שרצה לראות סדרת טלויזיה או סרטים חדשים היה צריך לעשות אחד מהדברים הבאים: לבדוק אם הסרט מקרין באחד מבתי הקולנוע באיזור שלו; לבדוק באיזה שעה משודרים הסרט או התוכנית הרצויים (ולהתאים את התוכניות בהתאם); להגיע אל חנות הווידאו ולבדוק אם הסרט או התכנית המבוקשים זמינים שם להשכרה (ולא לשכוח כמובן להחזיר לפני שצוברים קנסות – ולמי שזוכר מימי הווידאו – היה צריך גם להחזיר את הסרט להתחלה לפני שמחזירים). ובכן רבותיי וגבירותיי – לא עוד. מהפכת ה- VOD מאפשרת לכל אחד מאיתנו לשבת בנוחות של הסלון בבית ולדפדף בין שלל סרטים ותכניות טלויזיה המוצעות בתוך שלל ערוצי ה- VOD השונים. כל שעליכם לעשות הוא לבחור ולראות את הסרט או התוכן שבחרתם.
ראשי התיבות VOD באנגלית משמעם View On Demand, ובעברית – צפייה לפי דרישה. הכוונה היא לאפשרות לצפות בתכנים לפי רצוננו, בזמנים שאנחנו בוחרים לעצמנו. הטכנולוגיה החלה לפני כמה שנים כאשר החלו להופיע הממירים הדיגיטליים. אם בעבר המדיה הייתה בעיקר חד כיוונית, קרי – תחנות שידור המשדרות אל הרבה מאוד צרכני תוכן, מבלי שיוכלו לקבל היזון חוזר (לפחות לא באופן ישיר), הממירים הדיגיטליים פתחו את האפשרות לשידור דו כיווני וכך בעצם גם לאפשרות שמחשב יוכל לקבל בחירה של לקוח בסרט מסוים.
אם חושבים על מערך ה- VOD הרי שמדובר במשהו נפלא ועצום: מיליוני צופים יכולים לצפות באותו סרט, בשעה שהם רוצים, לעצור, להריץ קדימה ואחורה – והכל בו זמנית. קשה לדמיין אפילו איך נראית מערכת שמאפשרת כל כך הרבה פעולות בו זמנית. ה- VOD הוא בהחלט סוג של קפיצת מדרגה בכל מה שקשור לאופן בו אנחנו צורכים תוכן בטלויזיה.
היתרון הגדול ביותר של ה- VOD – מעבר לכמות התכנים העצומה – טמון בנוחות ובפשטות של השימוש בשירות. אין צורך לעשות דבר מלבד לשבת על הספה בבית, מול הטלוויזיה, לדפדף עם השלט ולבחור. הממשק שנבנה עבור ערוצי VOD הוא כל כך אינטואיטיבי ונוח, כדי כך שאנחנו לא חושבים על זה בכלל

ועוד הערה קטנה וחשובה


ה- VOD והממירים הדיגיטליים הם שירותים מעולים אולם התשתית בשבילם היא עדיין יקרה יחסית. מסיבה זאת, חברות התוכן השונות מעדיפות לטפל בממירים בעצמם מאשר להסתכן בכך שלקוח יפרק או ירכיב את הממיר או ההתקנה שלו עם הטלוויזיה. מסיבה זאת, למשל, מציעות החברות השונות שירות פירוק והתקנה של הממיר במקרה שאתם עוברים דירה לכל מקום בארץ. אם אתם עוברים דירה כל שעליכם לעשות הוא להרים טלפון אל חברת התוכן שלכם, כשבועיים לפני שאתם עוברים דירה לדירה החדשה ולתאם מתי הטכנאי יכול לבוא לפרק ולהרכיב. ברוב המקרים, כאמור, השירות ניתן בחינם – כדרך של חברות התוכן להבטיח לעצמן את שלימות הממירים וההתקנות. אולם, בחלק מהמקרים גם בעת שאתם עוברים דירה תידרשו לתשלום מסוים עבור העברת הממיר.

אין תגובות:

פרסום תגובה