בלוג בעלי מקצוע נועד לתת מידע אמין ואיכותי אודות בעלי מקצוע שונים בישראל, לפני שאנו הולכים לבצע עבודות שיפוץ בבית או להזמין מדביר הביתה עלינו להיות בטוחים שבעל המקצוע שנזמין הוא איכותי ואמין, אנו יכולים להסתמך על מגזינים שונים או על אתרים כמו הבלוג הנוכחי, אנו מסתמכים על המומחים של המקצוענים, של שווה בדיקה ועוד עשרות מומחים לאחר הצלבת המידע אנו מביאים את בעלי המקצוע האיכותיים ביותר בישראל לאתר זה, לנוחיותכם

יום שלישי, 8 במאי 2012

לימודי תעודה והסמכה באימון אישי

אנשים מעוניינים להצליח בחיים מבחינה אישית, משפחתית וכלכלית. לא כולם מצליחים ורבים סובלים מאי ההצלחה בגלל אי היכולת לממש את הפוטנציאל הגלום בתוכם. לטובת צורך זה נועד האימון האישי כך שבתהליך קצר וממוקד מצליח האדם העובר תהליך אימון אישי (קואצי'נג) להתקרב למטרותיו. באמצעות אימון אישי יכול אדם המרגיש תקוע בחייו ומעוניין לשנות, לצמוח ולפרוח להתקרב לקראת השגת יעדיו. את היעדים מגדירים בתהליך האימון. קואציינג הוכח כדרך יעילה למיצוי הפוטנציאל באדם וכדרך להשיג שיפור רב בהישגים האישיים והמקצועיים בתחומים רבים ומגוונים. יש קאוצירים (מאמנים אישיים) אשר עובדים בתחום בשעות הפנאי שלהם וכהשלמת הכנסה ויש מאמנים אישיים שזו עבודתם העיקרית או היחידה. תחום האימון האישי רחב ומושך אליו אקדמאים רבים, אנשי עסקים, מנהלים ואחרים המעוניינים לפתח את יכולתם או ליצור קריירה של מאמן אישי. כך יכולים לדוגמה אנשי הייטק המחפשים עבודות בלוחות דרושים הייטק תקופה ארוכה לרכוש מקצוע חדש או נוסף ולפנות לכיוונים חדשים בחייהם.

נושאי לימוד

לימודי קאוצ'ינג שונים בין בתי הספר והמכללות המלמדות תחום זה במשך הקורס ומתכונת הלימודים. יחד עם זאת בכל מוסדות הלימוד ילמדו המאמנים לעתיד את המושגים המרכזיים העומדים בשיטת האימון האישי, ילמדו רקע על אימון אישי והתפתחות ענף זה, ילמדו מיומנויות הנדרשות למאמן בעת עבודתו כמו הקשבה, קבלה, הכלה, חשיבה חיובית, ערכים מעצבים, כלי העצמה, הצבת יעדים, תבניות מחשבה, טיפול בכוחות מונעים ופחדים, אי שיפוטיות ועוד. במהלך לימודי אימון אישי לומד התלמיד על נושאי אתיקה וניהול ידע, לומד בסיס לאימון עסקי, מקבל כלים המשלבים יצירתיות בתהליך האימון כמו סימולציות, קלפים ועוד וכן מתנסה באימון אישי על ידי מאמן מקצועי ומתנסה בסימולציות ואימונים. כל מי שלומד אימון אישי מחויב לעבור תהלים אימון אישי בפני עצמו כחלק מתוכנית הלימודים. תלמידים המסיימים קורס ראשוני בסיסי נדרשים ל- 100 שעות התמחות ולאחר מכן יכולים להצטרף ללשכת המאמנים בישראל.ניתן להמשיך ללמוד קורסים קצרים ייחודיים בהם רוכשים ידע וכלים בנושאים ספציפיים גמו בעיות זוגיות, בעיות משפחה, צרות עסקיות ועוד.

כמה זמן לומדים

לימודי התעודה לאימון אישי משתנים בין בתי הספר למאמנים. יש קורסים הנמשכים 60 שעות אקדמיות ויש קורסים ארוכים של 180 שעות. במהלך הקורס משתתף התלמיד במפגשים שבועיים. כל מפגש אורך 6 - 4 שעות והוא אינטנסיבי ומעמיק ובזמן ההפסקות ניתן לנוח ולאכול קייטרינג חלבי או ארוחות קלות המוגשות בקפיטריה. הקורס דורש מאמץ שכלי אך הקורס מעניין מאוד ותורם רבות גם להתפתחות האישית של התלמיד. עם סיום הלימודים מקבל התלמיד תעודת מאמן אישי על פי סוג התעודות אותן מחלק בית הספר למאמנים. יש מוסדות לימוד הקשורות לבתי ספר למאמנים בין לאומיים וכך התעודה אותה מקבלים תקפה גם בחו"ל.

אין תגובות:

פרסום תגובה