בלוג בעלי מקצוע נועד לתת מידע אמין ואיכותי אודות בעלי מקצוע שונים בישראל, לפני שאנו הולכים לבצע עבודות שיפוץ בבית או להזמין מדביר הביתה עלינו להיות בטוחים שבעל המקצוע שנזמין הוא איכותי ואמין, אנו יכולים להסתמך על מגזינים שונים או על אתרים כמו הבלוג הנוכחי, אנו מסתמכים על המומחים של המקצוענים, של שווה בדיקה ועוד עשרות מומחים לאחר הצלבת המידע אנו מביאים את בעלי המקצוע האיכותיים ביותר בישראל לאתר זה, לנוחיותכם

יום שלישי, 8 במאי 2012

טיפים לראיון עבודה באנגלית

ישראלים רבים מנסים את מזלם בשנים האחרונות ופונים לחפש עבודה בחוץ לארץ, בשלל משרות הייטק מבוקשות. מתוך חלום להכיר את העולם וכמובן להגדיל את תנאי השכר והמחייה שלהם. לצערם בהרבה מקרים הם נתקלים בקושי בכל הנוגע למעבר ראיון העבודה, לא רק בגלל קושי בשפה או חוסר ידע בתחום, אלה יותר בגלל של קושי בנימוסים והליכות.

תשמרו על כללי נימוסיים והליכות

רובנו אומנם חושבים שהחוצפה הישראלית היא דווקא יתרון, שכדאי לנצל ולהבליט אותו במהלך הראיון בחוץ לארץ. משום שזה מה שהמראיינים מחפשים אך ההפך הוא נכון, חשוב מאוד שתמנעו מלהדגיש את החוצפה הישראלית ויותר מזה תעלימו אותה מהמערכות שלכם. המראיינים בחוץ לארץ, הרבה יותר רשמיים מאשר בארץ והם לא סובלים אף ניסיון לבדיחה או התחכמות. חשוב מאוד שתשמרו על נימוס והליכות במהלך הראיון, בכך שלא תאחרו לראיון, תחייכו בנימוס במהלך הראיון, תשמרו על איפוק במהלך הראיון, תשתדלו לא לדבר עם הידיים, תתנצלו עם הרגשתם שפגעתם בכבודם, תתלבשו בצורה מכובדת, תשתדלו לא ליצור מגע פיזי עם המראיין ועד. אם אתם עומדים לעבור ראיון בחוץ לארץ או ראיון בארץ עם מראיין מחוץ לארץ ואתם מרגישים שיש לכם בעיה עם תקשורת בין אישית, כדאי ורצוי שתעברו קורס בלימודי תקשורת בין אישית, שיאמן אתכם לקראת הראיון. תזכרו הדברים הקטנים, הם אלו שקובעים בראיון במיוחד בכל מה שקשור לתנועות גוף ונימוס, אלו הרבה פעמים בראיון בחוץ לארץ יכולים לקבוע אם התקבלתם לעבודה או לא.

על מה אסור לדבר בראיון

כאמור המראיינים מחוץ לארץ הרבה יותר רשמיים מאשר המראיינים בארץ, לכן הנימוסים וההליכות צריכים להישמר גם במסגרת השיח ביניכם ולא להראות לחץ כפי שקורה לפעמים בבדיקת קולונוסקופיה. חשוב מאוד שתדברו בטון סביר לא גבוה מידי שנחשב לחוצפה ולא נמוך מידי שנחשב לחוסר ביטחון. אסור בשום אופן לדבר על המשכורת כבר בתחילת הראיון, תהיו סבלנים ותנו למראיין להזכיר את סכום המשכורת בזמן שלו. בחוץ לארץ מקובל לדבר על המשכורת, רק לאחר שהם בטוחים מעבר לכל ספק שאתם האדם המתאים לעבודה. בתחילת הראיון לרוב השיחה תסתובב סביב נושאים לא רשמיים, כדי לשבור את הקרח ולהכיר אתכם. במקרים הללו בשום אופן אסור לדבר על נושאים הקשורים לדת, פוליטיקה, בדיחות קרש, משפחה או נושאים רגישים אחרים. עדיף שתדברו על נושאים בנאליים כמו: מזג האוויר או על העבודה עצמה. חשוב שתבחרו את הביטויים והמילים בקפידה, משום שלא כל מה שנשמע טוב בעברית, בהכרח נשמע טוב באנגלית, במיוחד כשאתם לא ממש יודעים כיצד לבטא את המילה. כדי להימנע מלצאת עילגים, כדאי שתערכו חזרות בבית, עם חבר או מול המראה. כדאי אפילו לקחת כמה שיעורי אנגלית עסקית במסגרת לימודי ערב, על מנת להכין את עצמכם כראוי ולהימנע עד כמה שניתן מטעויות טיפשיות.

אין תגובות:

פרסום תגובה