בלוג בעלי מקצוע נועד לתת מידע אמין ואיכותי אודות בעלי מקצוע שונים בישראל, לפני שאנו הולכים לבצע עבודות שיפוץ בבית או להזמין מדביר הביתה עלינו להיות בטוחים שבעל המקצוע שנזמין הוא איכותי ואמין, אנו יכולים להסתמך על מגזינים שונים או על אתרים כמו הבלוג הנוכחי, אנו מסתמכים על המומחים של המקצוענים, של שווה בדיקה ועוד עשרות מומחים לאחר הצלבת המידע אנו מביאים את בעלי המקצוע האיכותיים ביותר בישראל לאתר זה, לנוחיותכם

יום חמישי, 10 במאי 2012

מהו אימון זוגי?

מערכת זוגית, היא מערכת מורכבת, הדורשת מבני הזוג עבודה רבה ומסורה על מנת לבנות אותה ולתחזק אותה, על מנת שתוכל להמשיך לפרוח ולהתחזק, למרות כל המכשולים שצצים במהלך הדרך. ככל שהזמן עובר והאחריות של בני הזוג נערמת, אם זה בגלל גידול הילדים, התמודדות עם משכנתא, חובות, קריירה עמוסה ועוד שלל קשיים אחרים שמובילים את הזוגות לריבים בלתי פוסקים או התעלמות וריחוק. במצבים הללו רוב בני הזוג מגיעים לנקודה בה הם זקוקים למגשר או מאמן זוגי, על מנת להציל את הזוגיות מקריסה.

כיצד אנחנו יודעים מתי לפנות לאימון זוגי?

אנחנו פונים לאימון זוגי, בשלל מצבים ושלבים במערכת היחסים שלנו, לרוב כאשר המחשבה על אימון זוגי עולה, כנראה היא נובעת מסיבה כלשהי שמצריכה אותנו לגשת לאימון זוגי. ההחלטה לפנות לאימון זוגי, היא בדרך כלל החלטה קשה, שנובעת מהמצבים הבאים: קושי ביצירת אינטימיות בין בני הזוג, התרחקות בין בני הזוג, ריבים ועימותים בלתי פוסקים בין בני הזוג, תסמין אני הבוס, קושי בהסכמה בין בני הזוג, לרוב על החלטות קטנות כמו בחירת חוג פילאטיס או צבע לצביעת קירות הבית ועוד שלל תופעות ודרכי התנהגות שנובעים בעיקר מבעיה של תקשורת בין בני הזוג. לרוב הזוגות פונים לאימון זוגי, על מנת לקבל כלים שיאפשרו להם למנוע מצבים של עימות ומריבות, לרוב על ידי יצירת מערכת תקשורת שתאופיין על ידי ערכים של הקשבה, סבלנות ומתן כבוד,במטרה להציל את מערכת הזוגית ביניהם. ישנם מצבים בהם רק אחד מבני הזוג פונה לאימון, מתוך חשש לתגובתו של בן הזוג.

כיצד פועל האימון הזוגי?

במהלך האימון הזוגי, המאמן מנסה לעבוד עם בני הזוג או עם אחד מבני הזוג, על גילוי הבעיה שמובילה לשלל המצבים והקונפליקטים שהזכרנו. על ידי חשיפת הבעיה, המאמן מסייע לבני הזוג לפתח כלי תקשורת תקינים שיאפשרו להם לחשוף את הרגשות והרצונות האמיתיים שלהם. המאמן מסייע לבני הזוג ליצור שוויון ומערכת הזדמנויות, בה כל אחד מבני הזוג מקבל הזדמנות לביטוי עצמי והגשמה עצמית. בני הזוג לומדים במהלך האימון, לתפקד בתור זוג ולטפח את המערכת הזוגית, תוך כדי התמודדות עם שלל קונפליקטים הנוגעים לגידול ילדים, טיפול בבית, טיפול בכספים, חובות, קריירה ועוד שלל מצבים שמעודדים רבים. בני הזוג לומדים במהלך האימון את חשיבות האחריות האישית וחלוקת התפקידים בין בני הזוג. במהלך האימון הזוגי, בני הזוג לומדים לבונות מטרות ריאליות משותפות ויעדים, איתם יוכלו להגשים את שאיפתם, בה יוכלו לקיים מערכת זוגית תקינה ואוהבת.

דגשים בבחירת מאמן זוגי

כאשר אנחנו באים לבחור מאמן זוגי, חשוב שנערוך תחקיר וסקר שוק מעמיק בנושא, בדיוק כמו שאנחנו עושים לפני רכישת מכונת כביסה באמצעות קופונים. חשוב שנבצע את התהליך בצורה משותפת עם בן זוגנו, על מנת ששתינו נוכל לקבל את המיטב מהתהליך ונצליח להגיע למטרות אליהם אנחנו שואפים, כאשר המטרה הסופית היא להציל את מערכת היחסים הזוגית.

אין תגובות:

פרסום תגובה