בלוג בעלי מקצוע נועד לתת מידע אמין ואיכותי אודות בעלי מקצוע שונים בישראל, לפני שאנו הולכים לבצע עבודות שיפוץ בבית או להזמין מדביר הביתה עלינו להיות בטוחים שבעל המקצוע שנזמין הוא איכותי ואמין, אנו יכולים להסתמך על מגזינים שונים או על אתרים כמו הבלוג הנוכחי, אנו מסתמכים על המומחים של המקצוענים, של שווה בדיקה ועוד עשרות מומחים לאחר הצלבת המידע אנו מביאים את בעלי המקצוע האיכותיים ביותר בישראל לאתר זה, לנוחיותכם

יום רביעי, 9 במאי 2012

קורס לימודי פקחי טיסה

פיקוח טיסה, הוא בין התפקידים הכי חשובים ברשות שדה התעופה בארץ ובעולם. התפקיד דורש אחריות, עבודת צוות בשילוב עבודה עצמית, יכולת ריכוז ומיקוד גבוהה, יכולת עמידה בלחצים לעיתים גורליים, חשיבה מהירה וידיעה שעתידם של האנשים בטיסה מופקדים עליו. תפקיד פקח טיסה, הוא תפקיד מאתגר, הטומן בחובו הרבה עקשן ושליחות, יחד עם זה הוא יכול להיות גם תפקיד מנהלתי ומשעמם, חשוב מאוד לקחת את זה בחשבון לפני שניגשים להתמודד על מקום בקורס.

מהות לימודי פקוח טיסה

פקח טיסה, הוא למעשה מי שאחראי על פיקוח התעבורה האווירית בשדה התעופה. לפקח הטיסה תפקידים רבים וחשובים, בכל נושא התעבורה האווירית. בין התפקידים הכי חשובים שלו תוכלו למצוא את הצורך התמידי במניעת התנגשות בין כלי הטייס השונים, הנמצאים במרחב האווירי שלו וכמובן גם במרחב היבשתי של שדה התעופה. בנוסף לכך פקח הטיסה הוא סוג של סדרן המרחב האווירי והיבשתי של שדה התעופה, הוא זה שאומר לטייסים מתי ניתן להמריא, מאיזה מסלול ניתן להמריא וכיצד להמריא. בנוסף לכך הוא זה שאומר לטייסים מתי לנחות, היכן לנחות והיכן להנחית את המטוס. פקח הטיסה, אחראי להתריע את הטייסים, בכול מקרה בו הוא מבחין במשהו חשוד. בנוסף לכך אם טייס מסתבך בזמן הטיסה, הוא פונה לפקח, בבקשת עזרה וסיוע. כאשר הפקח אחראי לטפל במצב על פי ידיעותיו המקצועיות ובנוסף לכך להזעיק את יחידות ההצלה השונות לזירה. במקרה בו המטוס מבצע נחיתת אונס, תפקידו של פקח הטיסה לעזור לשלל גורמי ההצלה לאתר את המטוס ולסייע בכל מה שניתן על פי נהלי פרוטוקול פיקוח הטיסה. למעשה פקח הטיסה מהווה סוג של ביטוח, להבטחת תקינות הטיסה ושמירה על שלום הנוסעים.

יסודות הקורס ותנאי קבלה

תנאי הקבלה לקורס פקחי טיסה הוא לא פשוט בכלל, ראשית על המועמדים להיות בעלי תעודת זהות ואזרחות ישראלית. שנית על המועמדים להיות בעלי שירות מלא בצבא, שלישית על המועמדים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה, רביעית על המועמדים להיות בעלי עבר פלילי נקי ולהגיש תעודת יושר וחמישית על המועמדים לעבור בדיקה רפואית אצל הרופא התעופתי. מי שמגיש את כל המסמכים הרצויים ועובר את שלב המיון הראשוני, עובר לשלב המיון השני. בשלב המיון השני המועמדים לקורס פקחי טייס חייבים לעבור שלל מבדקים ביניהם מבדקי ידע, עבודה בצוות ועמידה בלחץ. לרוב עם המועמדים שירתו בתור פקחי טיסה ובקרה אווירית בצבא או במנהל האזרחי, יש להם יתרון על פני המועמדים האחרים וההרשמה שלהם לקורס תהיה בטוחה. במהלך הקורס, התלמידים ילמדו את הנושאים הבאים: יסודות הניווט, פיקוח טיסה, כללים ונהלים של טיסות בארץ, מכאניקה של כלי הטיס, מטאורולוגיה, דיני טיס ועוד. קורס פקחי טיסה,מועבר על ידי רשות שדות התעופה, כאשר המטרה הסופית היא שבוגרי הקורס, יערכו סוג של חתונה קטנה ויצטרפו לשירותיה של רשות שדות התעופה.

אין תגובות:

פרסום תגובה