בלוג בעלי מקצוע נועד לתת מידע אמין ואיכותי אודות בעלי מקצוע שונים בישראל, לפני שאנו הולכים לבצע עבודות שיפוץ בבית או להזמין מדביר הביתה עלינו להיות בטוחים שבעל המקצוע שנזמין הוא איכותי ואמין, אנו יכולים להסתמך על מגזינים שונים או על אתרים כמו הבלוג הנוכחי, אנו מסתמכים על המומחים של המקצוענים, של שווה בדיקה ועוד עשרות מומחים לאחר הצלבת המידע אנו מביאים את בעלי המקצוע האיכותיים ביותר בישראל לאתר זה, לנוחיותכם

יום שלישי, 5 ביוני 2012

השתלת שיער

השתלת שיער, אומנם נשמעת לנו בתור הליך פשוט וחסר סיכונים, אך למעשה מדובר בהליך שלא כדאי להקל בו ראש. משום שהסכנות בו רבות ולרוב הן נובעות ממחלות כרוניות, מחלות גנטיות, נטילת תרופות והתמכרויות שונות, מהן סובל האדם שמעודדות אצלו את הסיבוכים והסכנות.

באילו מקרים אסור לנו לעבור ניתוח של השתלת שיער?

ישנם מקרים מהם סובלים אנשים, שעלולים לעודד תופעה של דימומים, זיהומים, דלקות, עיכוב בהחלמה ונשירת השיער לאחר ביצוע ההשתלה. ביניהם אנחנו יכולים למצוא אנשים שסובלים ממחלות כרוניות כמו: סוכרת, מחלות לב, מחלות עיכול, דלקת ריאות, סרטן, מחלות בכליות או בכבד ועוד. בנוסף למחלות אלה נוכל למצוא גם אנשים שסובלים מהפרעות אכילה, כמו: בולימיה, תת תזונה, עודף משקל או אנורקסיה. מלבד מקרים אלו, ישנם גם פעולות אותם אנשים עושים, שעלולות לעודד התפתחות של תופעות לוואי. אם לדוגמא אנשים לוקחים תרופות אנטי דלקתיות, אנטיביוטיקה, סטרואידים ועוד יש סיכוי גדול שתהליך הריפוי שלהם יתעכב והם יסבלו מהופעה של דימום כרוני ודלקות לאחר הניתוח, משום שהתרופות הללו מעכבות את קרישת הדם ומדכאות את מערכת החיסון. בנוסף לכך גם אנשים המכורים לאלכוהול וסיגריות, נתונים בסיכון לתופעות לוואי מעכבות ריפוי והופעה של דלקות. כל אלו יכולים לעודד ולהגביר את תופעות הלוואי, לכן עלינו להתייעץ עם הרופא ולהיות גלויים איתו, כך הוא יוכל להעניק לנו את האבחון המדויק, לגבי סכנות הניתוח האפשריות. שלא כמו עיסוי שוודי, תהליך ניתוח של השתלת שיער יכול להיות גם אירוע די כואב.

סיכונים נפוצים בהשתלת שיער

השתלת שיער טומנת בחובה שלל סיכונים וסיבוכים אותם כדאי לנו לקחת בחשבון לפני ביצוע ההשתלה. לאחר השתלת שיער, חלקנו יכולים לסבול מחוסר תחושה בחלקים מסוימים מהקרקפת, למעשה זו תופעה דיי נפוצה שרוב המושתלים מדווחים עליה, כאשר לרוב מדובר בתופעה זמנית, שחולפת לאחר מספר חודשים. בנוסף לכך, המושתלים יכולים לסבול מתופעות לא נעימות של זיהומים, כאבים, חורים ודימומים מתמשכים, אם זה קורה לכם רוב הסיכויים, שבחרתם קליניקה לא תקינה, משום שתופעה זו די נדירה. תופעה לא נעימה, היא הופעה של מוגלה ודלקת, במהלך גדילת השיער, שלרוב מטופלת באנטיביוטיקה. לאחר הניתוח, המצח יכול להתנפח למושתלים, תופעה זו מוכרת ולרוב הרופאים מנסים להימנע ממנה על ידי מתן סטרואידים למטופלים, כאשר ההתנפחות היא תופעת לוואי זמנים, האמורה לחלוף תוך מספר ימים. תופעה נדירה נוספת, ממנה סובלים המושתלים לאחר הניתוח, היא הופעת של ציסטות קטנטנות על הקרקפת. הדבר לרוב קורה כאשר ההשתלה השתבשה ושני זקיקי שיער הושתלו בטעות אחד על השני. כאן באה החשיבות הרבה בביצוע תחקיר מקיף בנושא, בדיוק כמו שאנחנו עושים לפני חתימה על תוכנית עסקית או רכישת משכנתא, במהלכו אנחנו חייבים לבחון את טיב המנתחים ושמה הטוב של הקליניקה, על מנת להימנע, עד כמה שאפשר מאי נעימות ותופעות לוואי.

אין תגובות:

פרסום תגובה