בלוג בעלי מקצוע נועד לתת מידע אמין ואיכותי אודות בעלי מקצוע שונים בישראל, לפני שאנו הולכים לבצע עבודות שיפוץ בבית או להזמין מדביר הביתה עלינו להיות בטוחים שבעל המקצוע שנזמין הוא איכותי ואמין, אנו יכולים להסתמך על מגזינים שונים או על אתרים כמו הבלוג הנוכחי, אנו מסתמכים על המומחים של המקצוענים, של שווה בדיקה ועוד עשרות מומחים לאחר הצלבת המידע אנו מביאים את בעלי המקצוע האיכותיים ביותר בישראל לאתר זה, לנוחיותכם

יום חמישי, 28 ביוני 2012

גינון טיפולי- הדרך להרגעת הנפש


עבודה בגינה ידועה בתור תחביב שטמון בחובו סוג של תרפיה להרגעת הנפש. רבים מאיתנו אוהבים לגדל צמחים ולטפח את הגינה אם זה בגידול תבלינים וצמחים אקזוטיים באדנית על החלון או טיפוח גינה שלמה בחצר ביתנו. עבודת הגינה דורשת סבלנות, תשומת לב, עבודת כפיים לא מסובכת מידי, עדינות וכמובן אהבה עצומה לעבודת הגינה ולצומח. מטפלים ואנשי חינוך מיוחד בעלי זיקה עצומה לעבודה בגינה וטיפוח הצומח, פונים לתחום התרפיה הטיפולית בגינה על מנת לנצל את אהבתם הרבה לעבודה בגינה ולסייע לאוכלוסיה בעלת צרכים מיוחדים.

תרפיה שיקומית על ידי גינון

תרפיה על ידי גינון, היא מגמה מאוד פופולארית ומקובלת בעולם כולו. שלל עובדים סוציאליים, מדריכים חברתיים, מורים לחנוך מיוחד, מורים, יועצים חינוכיים ועוד שלל מטפלים מתחומים שונים פונים לקורס על מנת לקבל הכשרה בשיטת הטיפול על ידי הגינון. קיימות שלל מכללות בארץ אשר מספקות את הקורס, שהפך מאוד פופולארי בשנים האחרונות. מגוון מוסדות בארץ משתמשים בשיטה על מנת לשקם אוכלוסיות מגוונות הזקוקות לתרפיה שיקומית. תרפיה בעזרת גינון טיפולי, מעניקה לאותם אנשים בעלי צרכים מיוחדים את היכולת להשתקם, לקבל את כל התמיכה שהם צריכים וכמובן לסייע להם בתהליך הריפוי שהם עוברים. את שיטת הטיפול ניתן למצוא היום במוסדות כמו: בתי ספר לחינוך מיוחד, מרכזים לנכים, בתי אבות, מלונות בארץ, מרכזים לעיוורים, מרכזים לנוער בסיכון, מרכזים לחולי נפש ועוד. במהלך הטיפול החולים מתנסים בגינון ולומדים את כל עקרונות הטיפול בגינה ובצמחים. הפעילות עצמה מעניקה למטופלים את התרפיה לה הם דרושים על מנת לסייע להם בתהליך השיקום.

הנושאים הנלמדים בקורס

דרישות הקבלה לקורס גינון טיפולי מתחלקות לשניים יש מקומות שדורשים תואר ראשון על מנת להתקבל ומצד שני ישנם מקומות שלא דורשים תואר ראשון ואפילו לא פסיכומטרי, אלה מעבר ראיון קבלה על מנת להתרשם מהמועמד. בקורס עצמו הסטודנטים לומדים את שלל התחומים הקשורים לגינון ותרפיה טיפולית. הסטודנטים ילמדו נושאים מגוונים ומרתקים על תחום הגינון אם זה בתחום הבוטניקה, יסודות הגינון, תחזוקת הגינה, הקמת הגינה, אקולוגיה, סוגי צמחים וטיפולם. בתחום התרפיה הטיפולית על ידי הגינה הסטודנטים למדו תחומים הנוגעים לתרפיה בגינה, פיתוח גינה טיפולית, יסודות הטיפול באמצעות הגינה, פסיכולוגיה של ההתפתחות, מאפייני אוכלוסיות בעלי צריכים, עבודה עם אותן אוכלוסיות בגינה, עבודה עם נכים בגינה, ליקויי התפתחות ועוד. במהלך הלימודים הסטודנטים ישתתפו בשלל סיורים וטיולים, שבמהלכם הם יבקרו בגינות טיפוליות בשלל המוסדות הטיפוליים בארץ. בנוסף לכך הם ישתתפו בהרצאות בנושאי הגינון ויערכו סיורים בגינות ומשתלות מקצועיות. מלבד הסיורים וההרצאות הסטודנטים יתנסו במהלך הקורס בעבודה בגינה ובשלל חממות. הקורס מעניק לסטודנטים את היכולת לעסוק בעזרה לזולת תוך כדי שהם משלבים את אהבתם הרבה לעבודה עם צמחים וטיפול בגינה.

אין תגובות:

פרסום תגובה