בלוג בעלי מקצוע נועד לתת מידע אמין ואיכותי אודות בעלי מקצוע שונים בישראל, לפני שאנו הולכים לבצע עבודות שיפוץ בבית או להזמין מדביר הביתה עלינו להיות בטוחים שבעל המקצוע שנזמין הוא איכותי ואמין, אנו יכולים להסתמך על מגזינים שונים או על אתרים כמו הבלוג הנוכחי, אנו מסתמכים על המומחים של המקצוענים, של שווה בדיקה ועוד עשרות מומחים לאחר הצלבת המידע אנו מביאים את בעלי המקצוע האיכותיים ביותר בישראל לאתר זה, לנוחיותכם

יום חמישי, 28 ביוני 2012

מורה פרטי זה לא בושה!


הרבה פעמים, ילד שמתקשה, לא יפנה לבקש עזרה מהתשובה הפשוטה, הוא פשוט מפחד. התקופה שבא אנחנו חיים, היא תקופה מאוד מוחצנת, אין פרטיות. כל דבר שאנחנו עושים או חברינו עושים, מועלה תוך שניות לפייסבוק. ילדים היום מודעים יותר לפעולות שלהם ודרך השפעתם על החיים, משום שהם חווים את זה על בשרם. כל דבר שאנחנו עושים, הופך מהר מאוד לדעת הכלל, מצב שפוגע בילדים רבים. ילדים מתקשים אשר זקוקים לעזרה של מורה פרטי, לא תמיד ישמחו על הרעיון. הרבה פעמים הם יעדיפו, להמשיך להיכשל, מאשר ללמוד אצל מורה פרטי ולהיחשב כטיפשים מצד החברים.

בושה מהחברים בכיתה

כולנו היינו בספסל הלימודים, עוד לפני הפייסבוק ויו טיוב, תמיד היו רכילויות בין הילדים בכיתה שכללו הצקות והקנטות. ילדים יכולים להיות מאוד רעים, אין להם לרוב חשבון נפש כשהם משפילים את חבריהם לספסל הלימודים. כל יום או שבוע, יש תורן חדש לרכילות וההשפלה, עד שנמאס ועוברים למישהו חדש. כולם היו בכיסא החם של ההצקות, גם התלמידים המקובלים בכיתה, אומנם זה נדיר אבל ככה זה, אי אפשר לחמוק מכוח הרכילות. היום עם כל האמצעים והטכנולוגיה המשוכללת, הילדים הפכו לסוג של פפראצי, שהכוכבים הם החברים לכיתה והמלון בוטיק, בו הכוכבים נוהגים להסתתר, הוא הכיתה בבית הספר. באמצעות הפלאפונים החכמים, אנחנו יכולים לתעד את ההשפלות או הפשלות של החברים בכיתה, דרך לחיצה על הכפתור, של המצלמה המשוכללת בפלאפון. אחרי שתיעדנו את המאורע, בדרך כלל ללא ידיעת התלמיד, אנחנו פשוט שולחים את התמונה או קטע הוידיאו, באמצעות אפליקציה של פייסבוק. אפליקציה, שניתן למצוא היום בכל פלאפון חכם, המאפשרת תוך שניות להעלות את קטע הווידיאו או התמונות, לפייסבוק. כדי שכל מי שאנחנו מכירים, יוכל לצפות ברכילות החדשה בהמחשה ויזואלית טובה, הרי תמונה אחת שווה אלף מילים במיוחד עם זה קטע וידאו. אם כך תארו לכם, כמה קשה לילד לפנות למורה פרטי, המחשבה שהוא יהיה כוכב הרכילות החדש בפייסבוק, מונעת ממנו לפנות לעזרה, מהחשש להקנטות והשפלות מצד חבריו.

דאגה ותמיכה להורים

הורים היום צריכים להיות עם היד על הדופק, הם צריכים לעקוב אחר הציונים של בנם ורצוי גם אחר דף הפייסבוק שלו. אם הם רואים, שבנם מתקשה בלימודים, הם לא צריכים לחכות, עד שהוא יפנה אליהם כדי לקבל עזרה. ההורים צריכים לשמש משענת ומגן לילדים, בעולם חסר הפרטיות של היום, עם כל ההשפלות והרכילויות. אם הילד יסרב למורה פרטי, חשוב מאוד, שההורים ינסו להבין למה. מאיזה סיבה ילדם, מסרב לקחת שיעורים פרטיים, במקצועות שהוא מתקשה. ההורים צריכים לעודד את הילדים, לקחת מורה פרטי ולהסביר להם על החשיבות שלו, בהצלחה החינוכית שלהם. חשוב מאוד, שההורים ישתפו את הילדים בבחירת המורה הפרטי, לא מדובר כאן בטיסות לתאילנד, אלה באדם שהילדים צריכים להיפתח בפניו ולסמוך עליו, כדי שיוביל אותם בבטחה להצלחה.

אין תגובות:

פרסום תגובה