בלוג בעלי מקצוע נועד לתת מידע אמין ואיכותי אודות בעלי מקצוע שונים בישראל, לפני שאנו הולכים לבצע עבודות שיפוץ בבית או להזמין מדביר הביתה עלינו להיות בטוחים שבעל המקצוע שנזמין הוא איכותי ואמין, אנו יכולים להסתמך על מגזינים שונים או על אתרים כמו הבלוג הנוכחי, אנו מסתמכים על המומחים של המקצוענים, של שווה בדיקה ועוד עשרות מומחים לאחר הצלבת המידע אנו מביאים את בעלי המקצוע האיכותיים ביותר בישראל לאתר זה, לנוחיותכם

יום חמישי, 28 ביוני 2012

חשיבות המורה הפרטי


תעצמו עיניים ותיזכרו ברגע הכואב הזה שלכם כילדים, הרגע בו גיליתם לראשונה, שיש דברים בעולם הזה שאתם לא מסוגלים להתמודד איתם. עבור ילדים רבים שמגלים קושי אמיתי ראשון, מדובר בנקודת שבר אשר עלולה להשפיע גם בהמשך חייהם. עבור אחרים, במיוחד כאלו שהצליחו להתמודד עם הקושי באמצעות עזרה "מבחוץ", מדובר ברגע מכונן, כזה שלימד אותם דברים חשובים על החיים, הרבה יותר מעוד כמה נקודות בציון.

תעשיית המורים הפרטיים בישראל נוסקת בשנים האחרונות, ולא בכדי. הלימודים נעשים קשים יותר, להורים יש כיום הרבה פחות זמן מאשר בעבר, והילדים מוצאים את עצמם מתוסכלים ומלאי תחושות קשות. כאן בדיוק נכנס לתמונה המורה הפרטי, שגורם לילד להבין נקודה קריטית להמשך חייו. הילד מבין שכשקשה לבד, מותר ואף רצוי לבקש עזרה מאחרים. הוא לומד שאין בושה בכך, שיש אנשים שיודעים יותר ממנו על דבר מסוים, שמבינים יותר ממנו בתחום כלשהו, שהוא לא יכול להשיג הכול בכוחות עצמו, וזה בסדר. ההבנה הזאת, אם מוטמנת כמו שצריך, מתקבלת עוד לפני השיעור הראשון. ההבנה הזאת תסייע לו במשך כל חייו.

ברמה המעשית, הוכח כי במרבית המקרים, מורה פרטי העלה את הציון של הילד בעשרות נקודות. מדהים לגלות כמה שיעור שנעשה בתנאים טובים - אחד על אחד, בלי פיתויים והפרעות, כשהילד לא חושש לשאול שאלות כדי לא לעשות לעצמו בושות מול חבריו לכיתה. האווירה הטובה, בבית, בשקט, בשעות אחר הצהריים או הערב, כשהוא במלוא הריכוז. נדירים המקרים בהם לא מתרחש שיפור משמעותי בהבנה של הילד, בציונים שלו ובטווח הרחוק - ביכולת שלו להתמודד עם בעיות ולפתור אותן.

אם בכל זאת גיליתם שהשיפור המיוחל לא הגיע אחרי זמן מה, שקלו ברצינות את החלפת המורה, גם אם הוא זול והרזומה שלו מצוין. לאורך זמן, אין סיבה שלא יהיה שיפור דרמטי, אלא אם כן קיים חוסר התאמה בין המורה לתלמיד.
לא רק תלמידי בית ספר נעזרים במורים פרטיים. גם סטודנטים ללימודי תואר ראשון, תואר שני או לימודי תעודה, נוטים להיעזר בהם בקורסים ספציפיים. חשוב לבדוק את ההתאמה של המורה. מורה פרטי לסטודנטים אינו מתאים לילדים בני 7 ולהיפך. גם בקורסים ספציפיים ובראשם הפסיכומטרי נעזרים אלפי צעירים במורים בהתמודדות הקשה מול ספרי פסיכומטרי שונים.

חשוב לציין - מורה פרטי לילדכם אינו סימן לחולשה. ישנם הורים שחוששים שמא יידבק בילדיהם סטיגמה של תלמיד חלש, מתקשה, אולי אפילו טיפש. אולי במציאות של לפני 50 שנה זה היה נכון, אבל כיום כבר כולם מבינים שאין רע בכך. כמעט אין ילד שעובר את בית הספר היסודי, חטיבת הביניים והתיכון ללא עזרת מורה פרטי. אז תפנימו ותעבירו את המסר - מורה פרטי זה עניין מקובל, הגיוני ולגיטימי.
אז כשהילד שלכם מתקשה בלימודים, עוזרים לו. לוקחים לו מורה פרטי.

אין תגובות:

פרסום תגובה