בלוג בעלי מקצוע נועד לתת מידע אמין ואיכותי אודות בעלי מקצוע שונים בישראל, לפני שאנו הולכים לבצע עבודות שיפוץ בבית או להזמין מדביר הביתה עלינו להיות בטוחים שבעל המקצוע שנזמין הוא איכותי ואמין, אנו יכולים להסתמך על מגזינים שונים או על אתרים כמו הבלוג הנוכחי, אנו מסתמכים על המומחים של המקצוענים, של שווה בדיקה ועוד עשרות מומחים לאחר הצלבת המידע אנו מביאים את בעלי המקצוע האיכותיים ביותר בישראל לאתר זה, לנוחיותכם

יום ראשון, 12 באוגוסט 2012

האינטרנט מוביל לכך שחיפוש עבודה מסובך יותר


לפני הופעת האינטרנט חיפוש העבודה האופייני נראה כל כך ישיר ובסיסי. יצרת רזומה(קורות חיים), עיינת במסווגים או פנית לגיוס כוח אדם, הגשת בקשה לג'וב וחיכית לטלפון שיבוא בעקבות זאת או מכתב. לחלופין, מחפש העבודה עשוי היה אפילו להביא את הרזומה ישירות למשרד תאגיד התעסוקה ואפילו לדבר לאדם אמיתי.


 כעת, חיפוש העבודה עובר שינוי מקורות חיים כתובות על נייר למסמך קורות חיים וריטואלים אונליין. מרכיבי חיפוש העבודה כעת כוללים פרופילים של LinkedIn, פרסומי קורות חיים במנועי החיפוש, בלוגים, מאמרים ואפילו קורות חיים בקטעי וידאו המוניים.   המנהל השוכר הפך להיות משהו שמבחינה טכנית הוא יותר ויותר "למביני עניין"  ויוצר אפליה ככל שג'ובים הפכו פחות בנמצא.


האם השם שלך נקי? 


עם המגוון של משאבי אונליין הקיימים הן עבור מחפש העבודה והן עבור המנהל השוכר, אתה עשוי לרצות לוודא שאתה מציג את עצמך על הצד הטוב ביותר שלך. האם המוניטין שלך הוא נקי 'למשעי' כפי שאתה חושב שהוא?תזכור שכל מנהל שוכר מיומן יבצע במידה נאותה של שקדנות וידוא המוניטין שלך לפני הרמת שפופרת הטלפון והזמנתך לראיון.  רעיון טוב למחפשי עבודה לוודא שאין טעויות שטותיות אונליין שעלולות להביך אותם.

תמונה אחת = 1000 מילים


בימים לפני האינטרנט, בדיקות רקע של מועמדים פוטנציאלים נעשו על ידי חברות באמצעות אינספור ערוצים שכללו בדיקות בהתייחסות אישית, סקירת תיעוד ציבורי וחברות עורכי דין המתמחים בחקירות רקע. בתור מחפש עבודה, הקדש זמן לביצוע חיפוש פשוט על ידי הקשת שמך בגוגל כדי לראות מה צף על פני השטח.  בנוסף על כך על ידי הקשת "תמונה" בתיבת החיפוש של גוגל, והקלדת שמך כאשר תיבת התמונה מופיעה, כל תמונות שלך הנמצאות ברשת יוצגו. תמונה לא מכובדת שלך שותה "שוטים" בפיקניק של החברה, לבוש בטישרט שעליה גסויות מודפסות אומרת יותר מ-1000 מילים.  תגיד גודבַּיי למשרה פוטנציאלית נהדרת.

בדוק את המוניטין שלך אונליין


כיום, בדיקת שם אונליין יכולה לחשוף מידע מהותי ובעל יכולת להזיק בפוטנציאל על כל אחד שפונה לבקשת מישרה כלשהי.  מידע כזה יכול לכלול דוחות על מהירות, הבלוגים שלך (דעות פוליטיות ודתיות), תביעות משפטיות, פשיטת רגל,  בעיות משמורת (על ילדים, למשל –ת.ו.) וכו'. מידע זה יכול לגרום להרמת גבה אצל כל מנהל השוכר עובדים. 

תקשורת אינטרנט היא שופעת וגדלה על ידי הכפלת עצמה (בחזקות). הערות של המעטה בערך עצמי או תמונות יכולות בקלות להעמיד בסכנה את המוניטין שלך.  נקיטת פעולה מונעת חשובה -  תמרון וניהול הזהות האונליינית שלך כדי להבטיח שהתדמית שלך לא הוכתמה. זכור, אם אתה יכול לראות את זה, כך גם יכול המנהל השוכר. אם אין לך זמן לבדוק מדי פעם בפעם את המוניטין שלך? הירשם לאתר Trackur.com  .

אין תגובות:

פרסום תגובה