בלוג בעלי מקצוע נועד לתת מידע אמין ואיכותי אודות בעלי מקצוע שונים בישראל, לפני שאנו הולכים לבצע עבודות שיפוץ בבית או להזמין מדביר הביתה עלינו להיות בטוחים שבעל המקצוע שנזמין הוא איכותי ואמין, אנו יכולים להסתמך על מגזינים שונים או על אתרים כמו הבלוג הנוכחי, אנו מסתמכים על המומחים של המקצוענים, של שווה בדיקה ועוד עשרות מומחים לאחר הצלבת המידע אנו מביאים את בעלי המקצוע האיכותיים ביותר בישראל לאתר זה, לנוחיותכם

יום שבת, 8 בספטמבר 2012

גיוס כח אדם – שלב הראיון הטלפוני


חברות כח אדם רבות משתמשות בראיון הטלפוני כדי לצמצם את הזמן והכסף בתהליך הראיון הרשמי. אמנם זה כלי נהדר כדי לחסוך זמן וכסף, אך זה יכול לשמש גם כדי ללקט מידע מסוים מהמבקש. יש הרבה דברים שאתה יכול לגלות על אדם משיחת טלפון אחת קצרה, אבל זה דורש כמה כישורי חקירה מצד המראיין להראות את האופי האמיתי של האדם בצד השני של הקו. הנה כמה טיפים שעשויים לעזור לחקור את התחום בצורה טובה יותר.

ראשית, הראיון הטלפוני הוא דרך מצוינת לבדוק מיומנויות תקשורת ואתיקת טלפון. הקשב היטב לקולות רקע. דברים כמו לשים את המראיין בהמתנה לשיחה בקו שני, או לדבר תוך כדי התעסקות בדברים אחרים יכולה להעיד על זלזול וחוסר רצינות של הבנאדם.

אם המועמד לעתים קרובות קוטע אותך כאשר אתה שואל שאלה, עוד לפני שתסיים אותו, זה עשוי להראות שהוא אינו קשור אליך, או שהם חסרי סבלנות. כל הדקויות הללו יכולות להצביע לא מעט וללמד אותנו אודות הנימוסים, ההליכות ומקצועיות של האדם. אין לפסול את החשיבות של זה, כי ברוב המכריע של מקרים, העבודה תהיה כרוכה בשיחות טלפון ולכן לא היית רוצה שהחברה שלך תיוצג על ידי אדם שהוא בעייתי.

הראיון הטלפוני במסגרת חברה של כח אדם או מעסיק נותן לך את ההזדמנות לחזור על הציפיות שלך לגבי התפקיד - כגון שכר, שעות, תנאי העסקה, ודברים נוספים. בשלב כה מוקדם של תהליך הבחירה, זה נותן לך את ההזדמנות כדי לסנן את אלה שאינם תואמים את הציפיות או שלא הביעו עניין בתנאי ההעסקה שלך.
פעמים רבות נקראים מועמדים לראיון עבודה, וזמן קצר לאחר מכן מגלים שהפערים בדרישות המשכורת לא ניתנים לגישור. אתה רוצה לדעת מראש ציפיות של אנשים, כך שבמידה ויש פער גדול, סביר להניח שלעולם לא תיפגשו ובכך חסכתם לעצמכם זמן יקר.

אין תגובות:

פרסום תגובה