בלוג בעלי מקצוע נועד לתת מידע אמין ואיכותי אודות בעלי מקצוע שונים בישראל, לפני שאנו הולכים לבצע עבודות שיפוץ בבית או להזמין מדביר הביתה עלינו להיות בטוחים שבעל המקצוע שנזמין הוא איכותי ואמין, אנו יכולים להסתמך על מגזינים שונים או על אתרים כמו הבלוג הנוכחי, אנו מסתמכים על המומחים של המקצוענים, של שווה בדיקה ועוד עשרות מומחים לאחר הצלבת המידע אנו מביאים את בעלי המקצוע האיכותיים ביותר בישראל לאתר זה, לנוחיותכם

יום ראשון, 9 בספטמבר 2012

שירות למעליות ודרגנועים


כמו כול מכשיר מכאני אחר גם מעליות וגם דרגנועים עלולים להתקלקל באיזשהו שלב, במיוחד לאור העובדה שנעשה בהם שירות יומיומי והם נתונים לבלאי ושחיקה. כאשר מדובר על מעליות המצב מורכב יותר, כי אם כבר יצא לכם להיתקע במעלית, וודאי חוויתם חוויה לא נעימה בלשון המעטה, וכאן העניין תלוי במהירות הגעת טכנאי המעלית. כאשר מדובר על דרגנועים, לרוב ישנן מדרגות חלופיות, ובכול זאת, קל ונעים יותר לעלות אל קומות עליונות עם מדרגות המופעלות על ידי מנוע. כאן תוכלו לקרוא על שירות למעליות ודרגנועים.

 

מעליות

מעליות חשיבותן גדולה ביותר, במיוחד בבתים רבי קומות. תארו לכם שהגעתם מסופר עם שלל שקיות, אתם מעוניינים לעלות לקומה השביעית, והמעלית איננה עובדת. לכן, הדבר הראשון שיש להתייחס אליו, ועל מנת שהמעליות יעבדו כמו שצריך, הוא לבחור חברה טובה וותיקה שמתקינה את המעלית, כאן הכול מתחיל. לאחר התקנת המעלית, כדאי מאוד למצוא שירותי תיקון מעולים, שכן מעלית מקולקלת ולא בטיחותית, לא תשרת אתכם כנדרש. כיצד מתחזקים מעלית?

 

קודם כול דואגים לתפעול שוטף, כלומר, יש לשמן את כול המערכות, לערוך בדיקה תקופתית מידי פעם, לכוון את הדלתות, לחזק את המערכת, ובאם ישנם תיקונים, פשוט לתקן אותם על מנת למנוע תקלות בעתיד. בנוסף, מידי פעם, יש לערוך בדיקת ביקורת, זאת עושים כול חצי שנה. על דיירי הבניין להזמין כול חצי שנה טכנאי מעליות שיבדוק את תקינותה. המטרה של טכנאי המעליות מטעם החברה לבדוק שהכול כשורה, ושאין מצב שהמעלית תהווה סכנה לחיי אדם.

 

דרגנועים

דרגנועים הינם אמצי המקל עלינו לעבור מקומה לקומה, כל הנגישות היא קלה יותר. לעיתים מדובר על הבדלים משמעותיים בין הקומות, מה שהופך את עניין המעבר מקומה לקומה למסובך יותר בעבור אנשים שונים ובמיוחד עבור אנשים מבוגרים. המעבר גם כמובן מזרז על העלייה מקומה לקומה. ניתן למצוא דרגנועים בנמלי תעופה, ברכבת, וכמובן בקניונים.

 

ממש כמו המעליות, גם בדרגנועים יש לטפל מתקופה לתקופה, שכן הם עלולים להיפגע בהיותם מכשירים מכאניים החשופים לתקלות שונות. לא פעם אתם מוצאים עצמכם בקניון, ומתאכזבים לגלות שהדרגנוע איננו פועל, ונאלצים לעלות במדרגות. על מנת לשמור על תפקודם התקין, יש לטפל בהם נכון, לתחזק אותם ולשמור על יעילותם. מידי פעם, הדרגנועים יעברו ביקורת של מהנדס, וזאת לפחות פעמיים בשנה.

 

את השירות למנועים ומעליות, מעניקים הגופים אשר ייצרו אותם. הם אלה ששולחים טכנאים מטעמם על מנת לתקן את המעליות והדרגנועים, ולא מומלץ להזניח את העניין. הרי שמענו לא פעם על מקרי מוות שנגרמו כתוצאה משימוש במעלית שמצבה לא היה תקין. כך גם בדיוק בקשר לדרגנועים. מנהלי הקניונים, הרכבות או שדות התעופה, חייבים לקרוא כול תקופה מסוימת, אפילו אם הכול נראה תקין, לטכנאי דרגנועים אשר יבדוק את מצבם, ואם אכן דרוש תיקון, לעשות זאת בהקדם. במקרים בהם המעליות או הדרגנועים אינם תקינים ומתרחשת תאונה, תהיו חשופים לתביעות משפטיות, וחבל אם ניתן למנוע זאת.

אין תגובות:

פרסום תגובה