בלוג בעלי מקצוע נועד לתת מידע אמין ואיכותי אודות בעלי מקצוע שונים בישראל, לפני שאנו הולכים לבצע עבודות שיפוץ בבית או להזמין מדביר הביתה עלינו להיות בטוחים שבעל המקצוע שנזמין הוא איכותי ואמין, אנו יכולים להסתמך על מגזינים שונים או על אתרים כמו הבלוג הנוכחי, אנו מסתמכים על המומחים של המקצוענים, של שווה בדיקה ועוד עשרות מומחים לאחר הצלבת המידע אנו מביאים את בעלי המקצוע האיכותיים ביותר בישראל לאתר זה, לנוחיותכם

יום ראשון, 16 בדצמבר 2012

איך לדעת אם אתה יכול לסמוך על המוסכניק שלך?


באופן עקרוני כאשר מדברים על ביטוח לרכב, מתייחסים לפוליסת ביטוח שמכסה אתכם כנגד אפשרות של נזקים שייגרמו במקרה של תאונה. מדובר על ביטוח מקיף, ביטוח חובה או ביטוח צד ג'. עם זאת, בטקסט הקצר שלפניכם נדבר על ביטוח לרכב מסוג אחר – ביטוח נפשי, או יותר נכון שקט נפשי שיובטח לכם ברגע שתדעו שהמוסכניק שלכם הוא איש מקצוע שניתן לסמוך עליו. אנשים רבים מחליטים פשוט לסמוך על המוסכניק שלהם בעיניים עצומות ועל כן אולי הטסט הזה לא מיועד להם. אם אתם מעוניינים להכיר כמה שיטות שבאמצעותן תדעו האם ניתן לסמוך על המוסכניק שלכם, המשיכו לקרוא, הטקס הזה מיועד לכם.


ביטוח לרכבובכן, ראשית אנחנו מעוניינים להסיר כל דעה קדומה נגד מוסכניקים. לא כל המוסכניקים גנבים בדיוק כפי שלא כל האינסטלטורים גנבים. עם זאת, כולנו בני אדם ולכן ישנם בעלי מקצוע שמנצלים את חוסר ההבנה בתחום של הלקוחות שלהם וגובים סכומים גבוהים מהרגיל על טיפולים שגרתיים. ביטוח לרכב כפי שציינו הוא לא רק פוליסת ביטוח, הוא הרבה מעבר לכך. מדובר על אמון ועל השקט הנפשי שלכם. לכן, העצה הראשונה שלנו אליכם היא: היו ערניים. שימו לב כמה פעמים בשנה הרכב שלכם נכנס למוסך, שימו לב לאופי התקלות והתייעצו עם חברים. לעתים מדובר על תקלות שגרתיות אבל במידה והדרך למוסך נעשית בזמן האחרון בעיניים עצומות, זה הזמן להרים גבה.


השוואת מחיריםכאשר אתם מכניסים את הרכב למוסך, זכותכם המלאה לקבל הצעת מחיר עבור התיקונים הנדרשים. כאשר אתם מקבלים דיווח בנודע למהות העבודה ולעלות שלה, הודו לבעל המוסך והורו לו להמתין כשעה עד שיתחיל לעבוד על הרכב. בזמן הזה ערכו סקר בין חמישה מוסכים באזור שלכם לפחות. אם כבר ביטוח לרכב, אז למה לא ללכת עד הסוף? במידה ויתגלו פערים רציניים במחיר, ככל הנראה מישהו מנסה להפיק רווחים קלים על חשבונכם. הודו לבעל המוסך והמשיכו הלאה. דאגו לתעד היטב את אופי העבודה הנדרש ואת העלות עבור כל חלק וכל תהליך.


הביאו מומחהלעתים קרובות אנחנו לא בדיוק יודעים איך לדבר עם המוסכניק. אנחנו ממליצים לכם להביא חבר שמבין במכניקה של רכבים על מנת שיגיע אתכם למוסך. תנו לו לדבר עם המוסכניק. תמנו לו לשאול שאלות חשובות ותנו לו להבין את דרך הפעולה של המוסכניק שלכם. הוא יהיה הפילטר שלכם ובעזרתו תוכלו לדעת האם מדובר על חאפר שמנסה להרוויח כסף מהיר וקל או שמא מדובר על איש מקצוע הגון ורציני. ביטוח לרכב הוא גם ביטוח מפני מוסכניקים נוכלים. אין חובה גורפת לשלוח את הרכב בהכרח למוסך מורשה. ישנם לא מעט מוסכים שעושים עבודה מציינת לא פחות מהם ובמחירים מוזלים. הנקודה החשובה היא לבנות אמון הדדי, כבוד ומקצועיות כמובן. סעו לשלום ובהצלחה. 

אין תגובות:

פרסום תגובה