בלוג בעלי מקצוע נועד לתת מידע אמין ואיכותי אודות בעלי מקצוע שונים בישראל, לפני שאנו הולכים לבצע עבודות שיפוץ בבית או להזמין מדביר הביתה עלינו להיות בטוחים שבעל המקצוע שנזמין הוא איכותי ואמין, אנו יכולים להסתמך על מגזינים שונים או על אתרים כמו הבלוג הנוכחי, אנו מסתמכים על המומחים של המקצוענים, של שווה בדיקה ועוד עשרות מומחים לאחר הצלבת המידע אנו מביאים את בעלי המקצוע האיכותיים ביותר בישראל לאתר זה, לנוחיותכם

יום שלישי, 18 בדצמבר 2012

האם צריך תואר בשביל מקצוע ?


בעולם המודרני של היום נחיצותו של תואר אקדמאי לרכישת מקצוע הינה כמעט בלתי נמנעת. בעולם הטכנולוגי המתקדם שבו אנו חיים אין כמעט אפשרות לרכוש מקצוע ללא תואר אקדמאי במידה ואתם מעוניינים להשתלב במקצועות מתקדמים ומכניסים. כמובן שישנם שלל מקצועות ותיקים שניתן להשתלב בהם ללא תואר אקדמאי ויש מקצועות טכניים שאינם מצריכים לימודים אקדמאיים כלל, אבל הרצון להתקדם ולהשתלב במקצועות מכניסים ויוקרתיים יותר מחייב תואר אקדמאי ולעיתים קרובות תואר אקדמאי מתקדם.

לימודי תואר ראשון – המפתח לעולם התעסוקהברוב המקצועות המודרניים כיום נדרש לפחות תואר ראשון בתחום העיסוק ובהרבה מקרים נדרש תואר שני. תואר ראשון BA הוא תואר אקדמאי הניתן ללומדים במוסדות להשכלה הגבוהה על פי תוכניות לימודים שמאושרות על ידי המל"ג (המועצה להשכלה גבוהה) והם מוכרים בכל רחבי העולם האקדמאי. עד לפני כמה שנים היה ניתן ללמוד תואר ראשון רק באחת משש האוניברסיטאות שהיו בארץ – ירושלים, תל אביב, חיפה, בר אילן, באר שבע והטכניון, אך הדרישה ללימודים אקדמאים שהתרחבה בעיקר עם הגעת העולים מחבר העמים של רוסיה הביאה לפתיחתן של מכללות אזוריות ומקומיות המציעות לימודי תואר ראשון במגוון תחומים רחב.


לימודי תואר ראשון במכללותעם פתיחת המכללות בפני התלמידים הפכו לימודי תואר ראשון נגישים ליותר ויותר אנשים וכיום יש אפשרות רחבה למצוא מוסד לימודים שיתאים לצרכים, למיקום ולתקציב של הלומד. יש מכללות ציבוריות הנתמכות על ידי המדינה ויש מספר מכללות פרטיות שהלימודים בהן עולים הרבה יותר. תחומי הלימודים הנפוצים במכללות הם תחומי הניהול והכלכלה, משפטים, מחשבים, חינוך, מדעי החברה וכיוצא באלה. הלימודים לתואר ראשון מאפשרים לבוגרים לקבל את התואר שבאמצעותו יוכלו לחפש עבודה בתחום אותו הם למדו או להמשיך למסלול של תואר שני ולאחר מכן אף לתואר שלישי. רוב המכללות אינן מלמדות לתארים מתקדמים (תואר שני ושלישי), אלא רק תואר ראשון, אך לאחרונה הגישו כמה מכללות בקשה להרחיב את התחום האקדמי שלהן על מנת לאפשר לתלמידיהן להמשיך ללימודי תואר שני. לימודי תואר שני נחשבים ללימודי מחקר ויש לעשות התאמות רבות ולעמוד בדרישות מחמירות כדי לקבל אישור ללמד ולהעניק תואר שני. מכללות כמו מכללת אריאל וסמינר הקיבוצים כבר מספקות תואר שני ויש עוד.


לימודי תואר ראשון באוניברסיטאותכל אחת משש האוניברסיטאות בישראל מלמדת במסלול לתואר ראשון כאשר הכוונה היא להכשיר את הלומדים להמשיך לתואר שני ואף לתואר שלישי בתחום אותו למדו. האוניברסיטאות שמות יותר דגש על התארים המתקדמים ועל המחקר שנעשה במוסדותיהן, אך הכשרת הסטודנטים לתואר ראשון מתחייבת כדי שיוכלו להגיע לתארים המתקדמים ולמחקר אקדמי.


תואר ראשון – למקצועות נחשביםאם כן, ניתן לומר כי תואר ראשון הוא מפתח רב עוצמה לעולם התעסוקה של היום ולימודים כמו משפטים, מחשבים, חינוך או ניהול הם כמעט חובה לכל מי שרוצה לעסוק במקצועות אלו. לנכנסים בשערי מוסדות הלימוד השונים תמיד יתאפשר להמשיך לתארים מתקדמים בין אם לצרכי העמקת תחום המקצוע או לצרכי מחקר.

אין תגובות:

פרסום תגובה