בלוג בעלי מקצוע נועד לתת מידע אמין ואיכותי אודות בעלי מקצוע שונים בישראל, לפני שאנו הולכים לבצע עבודות שיפוץ בבית או להזמין מדביר הביתה עלינו להיות בטוחים שבעל המקצוע שנזמין הוא איכותי ואמין, אנו יכולים להסתמך על מגזינים שונים או על אתרים כמו הבלוג הנוכחי, אנו מסתמכים על המומחים של המקצוענים, של שווה בדיקה ועוד עשרות מומחים לאחר הצלבת המידע אנו מביאים את בעלי המקצוע האיכותיים ביותר בישראל לאתר זה, לנוחיותכם

יום שני, 28 בינואר 2013

יועצי השקעות


כל אדם אשר עוסק למחייתו במתן ייעוץ לקנייה או מכירה של ניירות ערך נחשב ליועץ השקעות. יחד עם זאת, ניתן למצוא המון מאפיינים ייחודיים סביב תחום ההתמחות של יועצי השקעות בשנת 2013 אשר לא היו קיימים בעבר. ניהול השקעות 2013 חייב לקחת בחשבון גורמים גלובאליים, שינוים בפיקוח הרגולטורי והחלטות של גורמים בשוק ההון. מעבר לכך, ניהול השקעות 2013 מושפע מהליכים מדיניים ופוליטיים. עיקר הייעוץ בהשקעות ניתן בישראל על ידי הבנקים ובתי ההשקעות, אך ישנם גם יועצי השקעות אשר פועלים באופן עצמאי. מבחינה חוקית, יועץ השקעות צריך להחזיק ברישיון מטעם הרשות לניירות ערך. החל משנת 1997 חלה חובת הרישוי הזו והיא מוסדרת בחוק העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות – התשנ"ה, 1995. יועצי השקעות המעוניינים להחזיק ברישיון חייבים בחוק החוזים, פקודת הנזיקין, חוק השליחות, חוק העונשין, חוק הגנת הפרטיות וחוק איסור הלבנת הון.

מבנה התחום

התחום של ניהול השקעות 2013 כרוך באינטראקציה עם גורמים רבים. זו הסיבה שיועצי השקעות בעלי רישיון מחויבים לחוקים ספציפיים כגון חוק ניירות ערך וחוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות בניהול תיקי השקעות. גם להוראות האתיות אותן מפרסמת הרשות לניירות ערך יש משמעות אדירה עבור יועצי השקעות של חברות רבות, לדוגמא יועצי השקעות של פסגות, משום שהם נמצאים תחת פיקוח ובקרה צמודים. אדם בעל רישיון של יועץ השקעות יכול לעבוד כיחיד, כעובד בחברה בעלת רישיון יועץ או בחברה בעלת רישיון מנהל תיקים העוסקת גם בייעוץ או כעובד או שותף בשותפות שהיא בעלת רישיון מנהל תיקי השקעות. כפי שניתן להבין, ניהול השקעות 2013 הוא תחום רגיש בעל השלכות בירוקרטיות. מבחינת רשויות המדינה האמונות על האינטרסים של האזרח, יועצי השקעות הם גורמים חשובים לשוק ההון ולכן נדרשת מהם הסמכה ייחודית.

הסמכת יועצי השקעות

אספקט נוסף של ניהול השקעות 2013 מצביע על הבחינות אותן נדרש יועץ לעבור בטרם קבלת הרישיון. ראשית, יועצי השקעות מוסמכים לא חייבים להיות בעלי תואר אקדמי. בעבר היה עליהם לעמוד בהצלחה בחמש בחינות, אשר מתוכן ניתן לקבל פטור על שלוש בחינות לכל היתר וזאת בהתבסס על לימודים קודמים: כלכלה, חשבונאות, סטטיסטיקה ומימון, דיני ניירות ערך ואתיקה מקצועית, ניתוח ניירות ערך ומכשירים פיננסיים ומקצועית ב'. בשנת 2009 פירסמה הרשות לניירות ערך תקנות המתנות את הרישיון לייעוץ השקעות גם במבחן "מקצועית א'", הכולל את בחינת "ניתוח ניירות ערך ומכשירים פיננסיים, ונושאים רלוונטיים אחרים של בחינות היסוד.

הצלחה בייעוץ השקעות

על מנת להצליח בלימודים בתחום של ניהול השקעות 2013 יש להגיע עם מוטיבציה גבוהה ולהכיר את מבנה השוק. בכל הקשור אל ניהול השקעות 2013 ניתן לזהות המון עניין, אתגר ומחויבות למקצוע אשר בסופו של דבר מקל על האזרחים ומקרב את שוק ההון לקהל יעד חדש.

אין תגובות:

פרסום תגובה