בלוג בעלי מקצוע נועד לתת מידע אמין ואיכותי אודות בעלי מקצוע שונים בישראל, לפני שאנו הולכים לבצע עבודות שיפוץ בבית או להזמין מדביר הביתה עלינו להיות בטוחים שבעל המקצוע שנזמין הוא איכותי ואמין, אנו יכולים להסתמך על מגזינים שונים או על אתרים כמו הבלוג הנוכחי, אנו מסתמכים על המומחים של המקצוענים, של שווה בדיקה ועוד עשרות מומחים לאחר הצלבת המידע אנו מביאים את בעלי המקצוע האיכותיים ביותר בישראל לאתר זה, לנוחיותכם

יום רביעי, 20 בפברואר 2013

בעלי מקצוע


למרות הביקוש הגבוה לאקדמאים בשוק העבודה, צעירים וצעירות רבים בוחרים ללימוד לימודים מקצועיים על מנת לקבל תעודת מקצוע רלוונטית שתאפשר להם להשתלב בשוק העבודה באופן מידי בתום הלימודים. לימודים מקצועיים בניגוד ללימודים אקדמיים הם לימודים קצרים יותר אשר מעניקים לבוגרים שלהם תעודת מקצוע רלוונטית במקצועות הנחשקים במשק. לימודי מקצוע מתאימים לא רק למי שאין לו מקצוע אלא גם לאקדמיים המעוניינים לבצע הסבה מקצועית או לרכוש מקצוע נוסף שיאשר להם להרחיב את האפשרויות התעסוקתיות שלהם.


טכנאיםהתפתחות הטכנולוגיה הביאה לביקוש רב עבור בעלי מקצוע טכנאים מתחומים שונים שבידם הידע והכישורים לתקן מכשירים חשמליים וטלפונים ניידים. אחד מהמקצועות המבוקשים בשוק הוא טכנאים המתמחים בתיקון ואחזקה של מוצרי אפל כמו אייפד ואייפון שמהווים נתח נכבד מהשוק. בעלי מקצוע נוספים מתחום הטכנאות שהביקוש להם הוא גדול הוא טכנאי מחשבים, טכנאים לטלפונים סלולריים ובייחוד טלפונים חכמים וכדומה.


לימודים מקצועייםלימודים מקצועיים מתקיימים במכללות הטכנולוגיות ובמכוני הלימודים השונים המעבירים קורסים בנושאים שונים ומעניקים לבוגרים תעודת מקצוע אתה יוכלו לעסוק בתחום שלמדו כטכנאים ובעלי מקצוע מוסמכים. טכנאי אייפד או אייפון לומדים את המקצוע במכונים מיוחדים אשר מעבירים קורסים וסדנאות לתיקון מכשירי אפל באופן ספציפי. מאחר ומוצרי אפל הם מוצרים ייחודיים עם טכנולוגיה מיוחדת ושונה, בעלי מקצוע המעניקים שירותי תיקון ואחזקה למוצרי אפל חייבים להיות טכנאים מוסמכים שעברו הכשרה מיוחדת לטיפול במוצרי אפל. 


תנאי קבלה ללימודים מקצועייםתנאי הקבלה ללימודים מקצועיים תלויים בסוג הלימודים. במידה ומדובר בלימודים המצריכים ידע מוקדם כמו ידע בסיסי במחשבים או בטכנולוגיות מסוימות, דרישות הקבלה יכללו את התנאי הזה. מרבית מכוני הלימודים והמכללות הטכנולוגיות מקיימים חוגי לימודים מקדימים כמו מכינות או קורסים בסיסיים שיכולים לסייע למי שמעוניין להתקבל ללימודים מקצועיים הדורשים ידע קודם להתקבל ללימודים המבוקשים.


לימודים מקצועיים לעומת לימודים אקדמייםההבדל בין לימודים מקצועיים לתואר אקדמי הם רבים. בעוד שלימודים מקצועיים מעניקים לבוגרים תעודת מקצוע והופכים אותם בעלי מקצוע שיכולים לתת שירות מוסמך, לימודים אקדמיים מעניקים במרבית המקרים תעודת תואר ראשון ללא הסמכה ספציפית אלא אם מדובר בתארים מקצועיים כמו משפטים או ראיית חשבון שלאחריהם הבוגרים נדרשים לעמוד במבחני לשכה ועבודה מעשית. הבדל בולט נוסף בין לימודים מקצועיים ולימודים אקדמיים הוא באורך הלימודים. לימודים מקצועיים לרוב אורכים חודשים ספורים עד שנה בעוד שממוצע אורך לימודים לתואר ראשון הוא שלוש שנים.


לבצע את הבחירה הנכונהצעירים וצעירות רבים המתכננים את עתידם מתלבטים באשר לסוג הלימודים אותו יבחרו. בחירה נכונה של מסלול הלימודים יכולה להשפיע משמעותית על הקריירה וההשתלבות בשוק העבודה של התלמידים הפוטנציאליים ולכן בחירת המסלול הנכון צריכה להיות תוך התחשבות בפרמטרים כמו עמידה בתנאי הקבלה, משך הלימודים, מצב שוק העבודה והיצע המשרות המבוקשות, שאיפות ותכנון קריירה ועוד. 

אין תגובות:

פרסום תגובה