בלוג בעלי מקצוע נועד לתת מידע אמין ואיכותי אודות בעלי מקצוע שונים בישראל, לפני שאנו הולכים לבצע עבודות שיפוץ בבית או להזמין מדביר הביתה עלינו להיות בטוחים שבעל המקצוע שנזמין הוא איכותי ואמין, אנו יכולים להסתמך על מגזינים שונים או על אתרים כמו הבלוג הנוכחי, אנו מסתמכים על המומחים של המקצוענים, של שווה בדיקה ועוד עשרות מומחים לאחר הצלבת המידע אנו מביאים את בעלי המקצוע האיכותיים ביותר בישראל לאתר זה, לנוחיותכם

יום רביעי, 20 בפברואר 2013

הסבה מקצועית לתחום הטכנולוגיה


כמה פעמים קמתם בבוקר ולא התחשק לכם ללכת לעבודה? על פניו הכל טוב, יש לכם מקצוע, מקום העבודה נחמד ובכל זאת אינכם מרוצים, חסר לכם משהו. הסבה מקצועית היא הדרך למצוא את עצמכם, להשתלב במקומות עבודה חדשים ולהרחיב אופקים. ואם מדובר בהסבה מקצועית לתחום טכנולוגי כלשהו, רוב הסיכויים שגם תשתלבו מהר מאד בשוק העבודה.


מעברים חדיםטכנולוגיה היא התחום המתפתח ביותר בעשורים האחרונים. היא זו שהביאה לשיפור משמעותי האיכות החיים, עם הישגים מרשימים בתחומים של תעשיית ההייטק, הרפואה, הבטחון ומה לא. מקומות העבודה רק מחפשים כוכבים עולים בתחום ומוכנים להשקיע בהם זמן לימוד ומשאבים. לכן, אם יש לכם התלבטות בנוגע למקצוע שיש לכם, מומלץ לשקול הסבה מקצועית לתחום טכנולוגי כל שהוא.
הסבה מקצועית לתחומים טכנולוגיים מאפשרת בחירה של תחום מתוך רבים אליו אתם מתחברים ומרגישים כי זו יכולה להיות פריצת הדרך שלכם. התחומים הם רבים, החל מפיתוח אפליקציות, דרך תכנות, ניהול אתרים, בדיקות תוכנה, גרפיקה, תקשורת נתונים ועוד. ניתן לבחון את האפשרויות הרבות, ללמוד עליהן ולגלות את הפוטנציאל הטמון בכם עוד טרם הבחירה המקצועית.


הסבות והכשרות מקצועיותטרם בחירת מסלול קורס הסבה והכשרה מקצועית את המוסד בו אתם מתעתדים לעבור הכשרה זו. האם יש לו מוניטין גבוה, סיפורי הצלחה, האם הוא מתווך בין התלמידים לבין מקומות עבודה פוטנציאליים, האם הקורסים הם עדכניים ומלמדים אותם מרצים בעלי נסיון מעשי בתחום וכדומה. הסבה מקצועית היא החלטה אמיצה וחשובה ויש צורך להבין את המשמעויות שלה. אם אינכם אקדמאיים חשוב שתוודאו מהי התעודה הניתנת הלימודי הסבה מקצועית והאם היא מוכרת במקומות העבודה השונים.


מה צריך לעשות?אם אתם חשים מתוסכלים, משועממים ומחפשים עניין מקצועי חדש, רצוי לבדוק את מגמות השוק בתחום אותו אתם שוקלים ללמוד לצורך הסבה מקצועית. האם זהו תחום שיש לו ביקוש? האם נדרשת השכלה רלוונטית מוקדמת או תואר אקדמי וכדומה. אם אתם ממש מתלבטים, ניתן לפנות לחברות מקצועיות המבצעות אבחון והתאמה של המקצוע המתאים לכם ביותר, חלק ממוסדות הלימוד עצמם מציעים פגישת יעוץ והכוונה כחלק מהשירות שלהם. שאלה נוספת שעליכם לשאול את עצמכם היא האם אתם מעוניינים לעבור הסבה מקצועית בשל חוסר עניין בעבודתכם הנוכחית או שמא אתם מחפשים דרכים להגדיל את ההכנסה שלכם ומבינים כי תחומים בטכנולוגיה עשויים להיות מתגמלים יותר. אם הסיבה השנייה היא המניע שלכם, חשוב לוודא אילו מקצועות נדרשים היום ומה התגמול עבורם. האם למתחילים יהיה השכר נמוך יותר וכדומה.
עוד חשוב לוודא כי אכן קורס ההסבה המקצועית שלקחתם מתאים לתחומים פורצי דרך בטכנולוגיה, להבין את משך המסלול והאם ניתן ללמוד אותו גם בשעות הערב כדי לא לפגוע במרום עבודתכם הנוכחי. כמה זמן ממשך הלימודים מוקדש ללימוד תיאורטי וכמה זמן להתנסות מעשית. בהצלחה.

אין תגובות:

פרסום תגובה