בלוג בעלי מקצוע נועד לתת מידע אמין ואיכותי אודות בעלי מקצוע שונים בישראל, לפני שאנו הולכים לבצע עבודות שיפוץ בבית או להזמין מדביר הביתה עלינו להיות בטוחים שבעל המקצוע שנזמין הוא איכותי ואמין, אנו יכולים להסתמך על מגזינים שונים או על אתרים כמו הבלוג הנוכחי, אנו מסתמכים על המומחים של המקצוענים, של שווה בדיקה ועוד עשרות מומחים לאחר הצלבת המידע אנו מביאים את בעלי המקצוע האיכותיים ביותר בישראל לאתר זה, לנוחיותכם

יום רביעי, 27 בפברואר 2013

איזה ידע נדרש מטכנאי מזגנים מקצועי?


המזגן שלנו- כמו כל מוצר חשמלי אחר, עלול להתקלקל, בין אם מדובר על מזגנים קטנים, מזגנים עיליים או כל מזגן מכל סוג או דגם אחר, רק שלמרבה הצער, בדרך כלל זה קורה ביום הכי חם או הכי קר של השנה- ממש ברגע שבו פשוט אי אפשר להיות בלעדיו. אין ברירה וחייבים להזמין טכנאי מזגנים ויפה שעה אחת קודם, אלה שברגעי לחץ אין ממש זמן לעשות סינון ולחפש את טכנאי המזגנים האמין וטוב ביותר ובדרך כלל פשוט מסתפקים בטכנאי הזמין והקרוב ביותר גיאוגרפית, בכדי שיוכל להגיע כמה שיותר מהר.
אז על מנת לנסות למזער נזקים ברגע האמת רצינו להעניק לכם מידע חשוב עכשיו, בכדי שתזכרו בעת צרה מה עליכם לדעת לפני שאתם מזמינים טכנאי מזגנים.

תחומי אחריות של טכנאי מזגנים

טכנאי מזגנים אמור לדעת לאתר וכמובן לתקן את כל התקלות שקיימות במזגנים באופן כללי ובמזגנים עיליים בפרט, עליו לדעת לאתר בעיות שמקורן בכל אחד מחלקיו של המזגן. זהו המקום להבהיר שישנם מקרים רבים שבהם מקור הבעיה הוא במערכת החשמל בבית, ולא במזגן עצמו, במקרה כזה- אין זה מתפקידו של טכנאי המזגנים לתקן את הבעיה אלא זו אחריותו של חשמלאי.
חשוב לזכור שמבחינה פורמאלית, טכני מזגנים אינו נדרש בשום הסמכה על מנת לעסוק בתחומו, מה שאומר שאין שום מסמך או אישור שהטכנאי יוכל להראות לכם על מנת שתוכלו לשים את אמונכם בו, מה שמעביר את נטל ההוכחה של מקצועיותו עליכם מעשה.

בחינת נסיון והתמקצעות

אף על פי שישנם קורסי הכשרה שבמסגרתם מכשירים טכנאי מזגנים לעבודה, הרי שבמרבית המקרים מדובר על קורסים קצרים ומאוד ספציפיים ולעיתים נדירות מדובר על קורסים מקיפים מספיק על מנת לספק את כל ההכשרה הנדרשת לסך כל התרחישים עימם צריך להתמודד הטכנאי. בפועל, מרבית טכנאי המזגנים מקבלים את ההכשרה שלהם במהלך עבודה כעוזרים של טכנאים ותיקים יותר או במסגרת חברות גדולות שמספקות הכשרה פנימית.
לפני שאתם מזמינים טכנאי נסו לברר מולו מה היקף ההכשרה והנסיון אותו קיבל לאורך השנים, כאשר נקודה חשובה לא פחות היא תחום ההתמחות של הטכנאי. אם יש לכם מזגן עילי בבית אתם חייבים לוודא שאותו טכנאי אכן מתמחה בתיקו מזגנים עיליים או כל מזגן אחר שיש ברשותכם.
אחת האינדיקציות לבחינת המקוצעיות של טכנאי מזגנים הוא בשאלה מאד פשוטה, לפני שמזמינים אותו הביתה. האם מקבלים תעודת אחריות? כל טכנאי מזגנים מקצועי, למעשה כמו כל נותן שירות אחר מחוייב לספק לכם תעודת אחריות. בפועל, זה לא תמיד קורה ובדרך כלל- מי שלא יודע את העבודה לא ישמח לערוב לה. אם הבטיחו לכם תעודת אחריות, הרי שמדובר על אדם שלוקח אחריות על עבודתו- וזה כבר סימן טוב.

אין תגובות:

פרסום תגובה