בלוג בעלי מקצוע נועד לתת מידע אמין ואיכותי אודות בעלי מקצוע שונים בישראל, לפני שאנו הולכים לבצע עבודות שיפוץ בבית או להזמין מדביר הביתה עלינו להיות בטוחים שבעל המקצוע שנזמין הוא איכותי ואמין, אנו יכולים להסתמך על מגזינים שונים או על אתרים כמו הבלוג הנוכחי, אנו מסתמכים על המומחים של המקצוענים, של שווה בדיקה ועוד עשרות מומחים לאחר הצלבת המידע אנו מביאים את בעלי המקצוע האיכותיים ביותר בישראל לאתר זה, לנוחיותכם

יום רביעי, 6 בפברואר 2013

צריך לשפר את הדימוי של בעלי מקצוע בארץ


בעלי מקצוע בארץ, נמצאים היום בבעיית תדמית רוב בעלי מקצוע הם: אינסטלטורים ושיפוצניקים, הרבה מבעלי המקצוע הללו, בנו לעצמם שם רע, אינסטלטורים "דפקו ברזים" קיבלו כסף ולא הגיעו או שלא ביצעו את העבודה בצורה המקצועית וגם לשיפוצניקים בארץ לא חסר... לא פעם שמעתם שבעל בית תמים שילם את כל הכסף ולא ראה לא את השיפוץ ולא את השיפוצניקים.. בארצות אחרות כל בעל מקצוע משתדל לבנות לעצמו תדמית טובה עי "שם טוב יותר טוב משמן טוב..." האמרה בארה"ב שהלקוח הוא תמיד צודק, תקפה בכל העולם, אז אולי באמת הגיע הזמן כי בעלי מקצוע יתחילו כבר לשנות את תדמיתם כי מי שמזלזל בעבודה, העבודה מזלזלת בו.


מקצועות ההיי טקהרבה צעירים ובני נוער גילו כי כל מגמת ההיי טק ותחום הכולל במחשבים הפכו היום לתחומים הכי מבוקשים במשק. כבר מביה"ס התיכון, ניתן לראות כיצד התלמידים בוחרים במגמות המחשבים יותר ממגמות האלקטרוניקה, כי הרבה צעירים מעוניינים להקים חברות סטארט אפ ולהיות מנהלים עם תדמית של יוקרה, שלא להזכיר את ההכנסה הגבוהה הנובעת מכך. הבעיה העיקרית היא שמערכת החינוך בארץ {כי משם הכול מתחיל}  חייבת לאמץ עקרונות, שיטות וידע ממערות החינוך של ארצות אירופה שהן יותר משגשגות בתחום החינוך כמו גרמניה ופינלנד. ישנו גם כשל תרבותי וחינוכי במערכת  החינוך המקצועי שגורם למצב שבו המקצועות הכרוכים בעבודה פיזית הם בעלי תדמית נמוכה.


בעקבות המצב הכלכלי בארץבגלל המצב הכלכלי בארץ, שיוקר המחיה הוא מן הגבוהים בעולם, הרבה מן האוכלוסייה, יודעים כי אם לא יעבדו במקצועות מכובדים בעלי תדמית גבוהה לא יצליחו לעולם להגיע לבית או לעסק משלהם שיוכל לפרנס את משפחתם בכבוד, אז אולי גם מכאן נובעת הבעיה... יותר סטודנטים לומדים את תחום מדעי המחשב בגלל העידן האינטרנטי שתפס תאוצה, וימשיך כנראה גם בעתיד, משרותphp    דרושות בתחום ורבים לומדים את שפות התכנות השונות. אם המדינה הייתה משקיעה בתקציבי החינוך ודואגת כי המחסור במהנדסים בתחומים השונים ובפועלי בניין בהרבה תחומים יופחת באמצעות הגדלת התקציב של  החינוך המקצועי, אולי לא היה קיים מחסור כזה והרבה  היו פונים דווקא למקצועות האלה ולא למקצועות ניהוליים במקצועות המחשב.


לשווק את עצמךיש הרבה בעלי מקצוע מוכשרים בשוק, שאינם מוכרים מספיק, חלקם אינם יודעים כיצד לשווק את עצמם, כיום באמצעות האינטרנט ופעולות שהן די פשוטות, ניתן לשווק את בעלי המקצוע בכל התחומים, בניית אתר תדמיתי יכול להיות חשוב ומוצלח מבחינת הגדלת רווחים ופופולריות. אין אדם כיום, שאינו פונה לאינטרנט בחיפושים אחר מידע כמו: הצגות, רכישות מוצרים וחיפוש אחר בעלי מקצוע מתחומים שונים. גם הפורומים השונים עוזרים בכל הפרסום ופופולריות של בעלי המקצוע, אדם שמעוניין לקבל המלצות על בעל מקצוע זה או אחר, פונה לפורומים לקבלת המלצות.

אין תגובות:

פרסום תגובה