בלוג בעלי מקצוע נועד לתת מידע אמין ואיכותי אודות בעלי מקצוע שונים בישראל, לפני שאנו הולכים לבצע עבודות שיפוץ בבית או להזמין מדביר הביתה עלינו להיות בטוחים שבעל המקצוע שנזמין הוא איכותי ואמין, אנו יכולים להסתמך על מגזינים שונים או על אתרים כמו הבלוג הנוכחי, אנו מסתמכים על המומחים של המקצוענים, של שווה בדיקה ועוד עשרות מומחים לאחר הצלבת המידע אנו מביאים את בעלי המקצוע האיכותיים ביותר בישראל לאתר זה, לנוחיותכם

יום רביעי, 27 בפברואר 2013

ביטוח בריאות - כי עם בריאות לא מסתכנים


על מדינת ישראל אפשר לאמר הרבה דברים, אבל בדבר אחד חייבים לשבח את שמה- ביטוח הבריאות הרפואי אותו היא מעניקה לאזרחיה. כשמדברים על ביטוח רפואי בישראל יש להתייחס לכמה אספקטים שונים כאשר בעוד שעולם ביטוח הבריאות מחולק לקטגוריות שונות הרי שהמשותף לכולן הוא ש
  • ביחס למדינות אחרות בעולם, ביטוח רפואי, ציבורי ופרטי כאחד, עלותו סבירה ונגישה לציבור
  • הרפואה בישראל הינה טובה מאוד וישנם תחומים רבים שבהם ישראל היא אף מהמובילות בעולם
  • ביטוח רפואי ציבורי, מצומצם ככל שלא יהיה- הינו נגיש מבחינה כלכלית ואיכותי מאד מבחינה מקצועית. כמובן שהדבר תקף גם לגבי ביטוח הבריאות הפרטי בישראל

ביטוח רפואי ציבורי

כל אזרח במדינת ישראל מחוייב בביטוח רפואי. עלותו זניחה והיקף הכיסוי של ביטוח הבריאות הינו בהתאם לנקבע על פי משרד הבריאות. זהו אותו תשלום חודשי שאנחנו משלמים לקופת החולים, סל התרופות והטיפולים הבסיסיים אותם אנו מקבלים נכלל בתוך הביטוח הבסיסי שלנו.
קופות החולים מאפשרות לעשות הרחבות שונות במסגרתן הן מסבסדות טיפולים ותרופות אשר אינם כלולים בסל הבריאות הבסיסי- אלה מתייחסים לבדיקות שונות, טיפולי שיניים, טיפולים משלימים ועוד, אלא שגם זה לא תמיד מספיק, למעשה- במקרים רבים זה ממש לא מספיק, לכן- הפתרון הוא ביטוח בריאות פרטי.

ביטוח בריאות פרטי

ביטוח בריאות פרטי הינו פוליסת ביטוח כמו פוליסות אחרות שעלותו עומד על כמה מאות שקלים, בהתאם לסוג הפוליסה וטווח הכיסוי שלה.
בשוק קיימות פוליסות שונות ומרובות כאשר כל אחת מהן מתאימה באופן ייעודי לתרחישים שונים. בין פוליסות הביטוח הפרטי השונות ניתן למצוא פוליסות ביטוח שמספקות כיסוי להשתלות, פוליסות ביטוח בריאות שמעניקות כיסוי לניתוחים וביקורי מומחים בחו"ל, פוליסות שמספקות כיסוי ופיצוי במקרים של מחלות קשות, פוליסות לכיסוי במקרים של תאונות ועוד.

בחירה של פוליסת ביטוח בריאות

בחירת פוליסת ביטוח בריאות היא עניין אישי, אינדווידואלי ומאד פרטני, לכן חשוב מאד לקחת את הזמן ולמצוא את הפוליסה הנכונה והמתאימה ביותר עבורך. סעיפים רבים ומיותרים עלולים לייקר את הפוליסה שלא לצורך, מאידך- כיסוי שאינו רחב מספיק עלול להשאיר אותך קירח בשעת הצורך- שכן ברגע האמת, אם התרחיש לא היה כלול בסעיפי הכיסוי- לא יתקבל פיצוי.
את הפוליסה חשוב לבחור בהתאם למצב הפרטי של המבוטח כמו גם חשוב מאד לבחור את חברת הביטוח בכובד ראש. חברת הביטוח צריכה להיות חברה יציבה, אמינה וכזו שתספק את הגיבוי בזמן ובמקצועיות הנדרשים ממנה.
על מנת להפיק את המיטב מפוליסת ביטוח הבריאות שלכם מומלץ מאד לעשות את התהליך בסיועו של יועץ או סוכן ביטוח- זה יוכל לא רק ללוות, להסביר ולהדריך בכל התהליך אלא יספק לכם תמינה מענה ושירות גם בעת הצורך- דרך שערכו וחשיבותו אינם מבוטלים.

אין תגובות:

פרסום תגובה