בלוג בעלי מקצוע נועד לתת מידע אמין ואיכותי אודות בעלי מקצוע שונים בישראל, לפני שאנו הולכים לבצע עבודות שיפוץ בבית או להזמין מדביר הביתה עלינו להיות בטוחים שבעל המקצוע שנזמין הוא איכותי ואמין, אנו יכולים להסתמך על מגזינים שונים או על אתרים כמו הבלוג הנוכחי, אנו מסתמכים על המומחים של המקצוענים, של שווה בדיקה ועוד עשרות מומחים לאחר הצלבת המידע אנו מביאים את בעלי המקצוע האיכותיים ביותר בישראל לאתר זה, לנוחיותכם

יום רביעי, 27 בפברואר 2013

על המחסור במהנדסים בארץ ומדוע כדאי ללמוד מקצוע הנדסי


מדינת ישראל זקוקה למהנדסים טובים, מוכשרים ומצקועיים וכמה שיותר מהם. מאחר וישראל היא מדינה מחוסרת משאבים טבעיים, כמעט לחלוטין, המשאב העיקרי והמרכזי שלנו הוא ההון האנושי ורוב התוצר של מדינת ישראל מתרכז בתוצר שאנשים מייצרים, זה נכון בעיקר לגבי טכנולוגיה אך רלוונטי גם לתחומים נוספים.
מאחר והדרישה למהנדסים בישראל גבוהה, משום שאלה מהווים את בעלי ההסמכה המקצועית והחיונית ביותר לתוצר הישראלי- קבלת הכשרה הנדסית כדאית ומשתלמת מאד, במיוחד בעידן הנוכחי במדינת ישראל.
תחום ההנדסה הוא תחום רחב מאד וכולל בתוכו מגוון של מקצועות והתמחויות שונות. בין תחומי ההנדסה ניתן למצוא תחומי הנדסה מסורתיים יותר כמו הנדסת בניין, הנדסת חשמל ואלקטרוניקה, הנדסת מחשבים ועוד, כאשר בשנים האחרונות ניתן לראות חשיפה ומודעות הולכת למתפתחת גם לתחומי הנדסה פחות שגרתיים כמו הנדסת חלקיקים, הנדסת מזון, הנדסת תעשייה וניהול, הנדסת סביבה, הנדסת גאו אינפורמציה, הנדסת ביוטכנולוגיה ועוד.

אז למה כדאי ללמוד הנדסה ?

הנדסה הוא מקצוע שמטרתו היא למעשה להפוך את המדע ליישומי עבור האנושות כולה, מדובר על תחומים שתפקידם ליישם, לפתח ולקדם תחומים שונים של החיים במטרה לשפר ולשכלל את החיים באספקטים השונים.
ברמה הגשמית יותר, תפקידי הנדסה הינם תפקידים נחשקים ומהיוקרתיים ביותר במשק. מהנדסים משתכרים בשכר גבוהה מאוד וזוכים לביקוש תעסוקתי רב, אפשרויות קידום ואין סוף הזדמנויות לעצמאות. מהנדסים נדשרים בתעשיית ההייטק, בתעשיה הבטחונית, בעולם הרפואה, המזון, הבניין, פיננסים, במפעלים והרשימה עוד ארוכה. ההשתכרות הגבוהה שעומדת על סכומים של עשרות אלפי שקלים לחודש רלוונטית לכל הענפים במשק.
תחום ההנדסה נחשב יוקרתי לא רק בישראל אלא בעולם כולו, מה שאומר שמהנדס מוסמך יזכה להנות מביקוש תעסוקתי רב לא רק בארץ אלה גם במדינות אחרות בעולם.
לימודי הנדסה הינם לימודים מקצועיים ולימודי יישום מה שאומר שבמרבית המקרים די בתואר ראשון בלבד, ולמעט מקרים שבהם אנשים מעוניינים להתקדם לתפקידים ניהוליים ורצים להרחיב הכשרה גם בתחום הניהול, אין צורך בהכשרה אקדמית נוספת.

ללמוד הנדסה- מה ואיך ?

המבחר העשיר של לימודי הנדסה אינו מסתיים רק בשפע של התמחויות הנדסה שונות כך שאל שאלת האם ללמוד הנדסה מצטרפים לבטים נוספים כמו איזו התמקצעות כדאי לבחור, לאיזה מסלול לפנות, באיזה מוסד לימודים כדאי לעשות זאת ועוד.
מעבר לתואר מהנדס אשר עומד לרשותכם ישנה אפשרות נוספת של לימודי הנדסה ואלה הם לימודי תעודה בתחומים הנדסיים שונים. לימודי תעודה בתחום ההנדסה הינם לימודי הנדסאי אשר נמשכים פרק זמן של כ- שנתיים במהלכם מקבל הסטודנט הכשרה מוגבלת יותר אך פרקטית במיוחד. ללימודי הנדסאי יש יתרונות רבים מעבר להכשרה המקצועית. הלימודים קצרים יותר ומעניקים הזדמנות לקבלת פטורים במידה ויהיו לימודי המשך ללימודי התואר.

אין תגובות:

פרסום תגובה