בלוג בעלי מקצוע נועד לתת מידע אמין ואיכותי אודות בעלי מקצוע שונים בישראל, לפני שאנו הולכים לבצע עבודות שיפוץ בבית או להזמין מדביר הביתה עלינו להיות בטוחים שבעל המקצוע שנזמין הוא איכותי ואמין, אנו יכולים להסתמך על מגזינים שונים או על אתרים כמו הבלוג הנוכחי, אנו מסתמכים על המומחים של המקצוענים, של שווה בדיקה ועוד עשרות מומחים לאחר הצלבת המידע אנו מביאים את בעלי המקצוע האיכותיים ביותר בישראל לאתר זה, לנוחיותכם

יום רביעי, 20 בפברואר 2013

בעלי מקצוע בהייטק


בשנים האחרונות ניתן לראות מגמה משתנה בתחום הלימודים. התפתחות הטכנולוגיה והאינטרנט ועולם התקשורת הדינמי הביא להולדתם של מקצועות חדשים ומבוקשים בשוק העבודה שההכשרה להם היא על ידי לימוד קורסים ממצים וממוקדים בלבד. אם בעבר, עסקים וחברות רבות במשק חיפשו אחר בוגרי תואר ראשון או שני, הרי שהיום, חברות גדולות במשק מחפשים בעלי מקצוע בעלי ניסיון ותעודת מקצוע בתחומים שונים.


לימודים מקצועייםלימודים מקצועיים המתקיימים במכונים הטכנולוגיים השונים מציעים למועמדים הזדמנות להשתלב בשוק העבודה בתעשיות עתירות המידע כמו חברות ההייטק המובילות תוך זמן קצר ביותר והכשרה ממוקדת. מאחר וטכנולוגיות רבות השולטות באינטרנט מצריכות ידע ממוקד וספציפי, חברות הייטק רבות מפרסמות מודעות דרושים כמו דרושים java, דרושים בעלי מקצוע בעלי תעודת שפות תכנות מבוססי מייקרוסופט וכדומה.


השתלבות מהירה בשוק ההייטקשוק ההייטק נחשב היום לאחר השווקים המובילים בישראל הודות למשיכה של אלפי חברות הייטק ומשקיעים להשקיע בארץ. השתלבות בחברות ההייטק השונות מתאפשרת לבעלי מקצוע עם תעודת מקצוע במקצועות הספציפיים וכך ניתן לראות בשוק העבודה משרות דרושים java, דרושים בוני אתרים, דרושים מפתחי אפליקציות ועוד. קורסים בתחומי ההייטק השונים מאפשרים למי שאין לו תואר אקדמי להשתלב בשוק העבודה במשרות הנחשקות ולזכות בתנאי עבודה טובים ובשכר מתגמל.


לימודים פיננסייםתחום נוסף שצובר תאוצה בשנים האחרונות הוא תחום הלימודים הפיננסיים. בעלי מקצוע מתחום הפיננסיים יכולים להיות בעלי תואר ראשון או בעלי תעודת מקצוע של לימודים מקצועיים בתחום. בין המקצועות המבוקשים ביותר בשוק העבודה של השנים האחרונות ניתן למנות מקצועות כמו מנהלי השקעות, יועצים פיננסיים, יועצים פנסיוניים ועוד. קורסים מקצועיים בתחומי ניהול ההשקעות והייעוץ הפנסיוני מיועדים למי שיש לו תואר אקדמי או שהוא בעל הפטורים הדרושים ללימודים מקצועיים.


לימודים אקדמיים או לימודים מקצועייםהדילמה אודות מסגרת הלימודים בה כדאי לבחור היא רבה. מועמדים רבים ללימודים המתלבטים באשר למסגרת הלימודים המתאימה להם פונים לייעוץ מקצועי והכוונה של אנשי מקצוע מתאימים שיכולים לבחון את היכולות והפרמטרים הדרושים ללימודים מקצועיים או ללימודים אקדמיים. הבחירה במסגרת הלימודים צריכה להיות מבוצעת בהתאם לתנאים כמו תנאי הקבלה ללימודים, משך הלימודים, המצב הכלכלי של המועמד, השאיפות ותחומי העניין של המועמד, מצב העבודה בתחום בשוק העבודה וכדומה.


השתלבות בשוק העבודהבין אם הלימודים הם לימודים מקצועיים ובין אם מדובר בלימודים אקדמיים, ההשתלבות בשוק העבודה מצריכה עבודה רבה בסוף הלימודים. בעלי מקצוע רבים נדרשים לעבור עבודה מעשית והכשרה לפני קבלת התעודה ולכן במקרים רבים משתלבים בשוק העבודה עוד בזמן הלימודים אולם מרבית הבוגרים של הלימודים נדרשים לחפש עבודה בעצמם מה שיכול להיות תהליך ארוך ומתיש. מיתוג עצמי, בניית קורות חיים רלוונטיים ואיכותיים, הכנה למבחני מיון וצעדים נוספים יכולים להפוך את ההשתלבות בשוק העבודה למהירה וקלה. 

אין תגובות:

פרסום תגובה