בלוג בעלי מקצוע נועד לתת מידע אמין ואיכותי אודות בעלי מקצוע שונים בישראל, לפני שאנו הולכים לבצע עבודות שיפוץ בבית או להזמין מדביר הביתה עלינו להיות בטוחים שבעל המקצוע שנזמין הוא איכותי ואמין, אנו יכולים להסתמך על מגזינים שונים או על אתרים כמו הבלוג הנוכחי, אנו מסתמכים על המומחים של המקצוענים, של שווה בדיקה ועוד עשרות מומחים לאחר הצלבת המידע אנו מביאים את בעלי המקצוע האיכותיים ביותר בישראל לאתר זה, לנוחיותכם

יום רביעי, 13 במרץ 2013

איך בוחרים מאמן כושר אישי? איזה ניסיון יש לו?


אנשים רבים, אשר מתאמנים באופן קבוע בחדר כושר או אפילו באופן פרטי, דואגים לעבוד עם מאמני כושר אישיים אשר בונים תוכניות עבודה ודואגים לשימור הכושר הקיים ביחד עם שיפור מתמיד. אם כן, מדוע מאמני כושר כל כך חשובים וכיצד לבחור אותם?

שרירים, מתקנים ותרגילים


כבר כמה עשורים שהכושר הגופני מקבל במה גדולה יותר ויותר, כאשר יותר מחקרים מוכיחים על בריאות תקינה בקרב עושי הכושר. בכדי להזיז את הגוף ולהגיע לתוצאות טובות, מומלץ להגיע אל חדר כושר. כעת, לא משנה אם זה מכון כושר תל אביב, באשקלון או אפילו באירופה, חשוב לדעת להכיר את הגוף, את השרירים השונים וכן גם את התרגילים שעושים על כל מכשיר. בדיוק כאן, נכנס תפקידו של מאמן הכושר.
מאמן הכושר אחראי לקחת את המתאמן החדש או הוותיק, לבדוק את היכולות שלו ולהתאים עבורו מתקנים שיביאו אותו לשיפור של ממש באופן מבוקר. מאמן טוב אחראי לשמור על בריאותו של המתאמן תוך כדי שימוש במתקנים ובמהלך התרגילים וכן גם אחראי לבניית תוכנית אימון יעילה.

הסמכה


ראשית, בכדי לבחור מאמן כושר אישי, כדאי לוודא את הסמכתו. כיום, רבים מהמתאמנים לומדים רבות על אופי האימון וממהרים להמליץ לכל מי שרק ירצה לשמוע, כיצד להתאמן. עם זאת, אימון כושר תלוי בגורמים רבים ומשתנה מאוד מאדם לאדם. את כל הנושאים הללו לומדים בבתי הספר למאמני כושר ולומדים כיצד להתחשב בכל הגורמים. לכן, מומלץ ראשית לוודא את הסמכתו של מאמן הכושר לפני שפונים לקבל ייעוץ ותכנית אימון.

ניסיון


פעמים רבות, כאשר באים לרכוש או לקבל שירות, בודקים את המחיר. בדיקה שכזו אכן רלוונטית וחשובה, אך בעולמם של מאמני הכושר כדאי לשקול משתנים נוספים. מאמן כושר טוב יכול להיות אולי מעט יקר יותר בשל ניסיונו, אך כבר יכיר מקרים רבים וידע טוב יותר כדאי לפרוץ את ההגבלות ולקחת את המתאמן אל עבר מחוזות חדשים של כושר. כמו כן, מצד שני, מאמנים זולים יותר עשויים להיות לא מנוסים אלא עם ידע תיאורטי בלבד, מה שיקשה על בניית תוכנית אימון אישית על פי משתנים אשר לעיתים לא נלמדים בבית ספר לאימון כושר.

התאמה אישית


מעבר להסמכה, מחיר וניסיון, ניתן לבחור גם על פי ההתאמה האישית. הכימיה בין המאמן למתאמן חשובה במיוחד, כאשר כימיה חזקה יכולה להוביל לכדי מוטיבציה ושיפור של ממש בכל אימון. חשוב לציין, כי מאמן לא חייב להיות חבר טוב, אלא יכול להיות גם סמכותי ועקשן יותר, מה שיכול להתאים לאנשים רבים שמעדיפים אדם שייקח אותם קדימה גם כשקשה הרבה יותר.
אם כן , בכדי לבחור מאמן כושר אישי כדאי להסתמך על פי כמה גורמים שונים, אשר יכולים להניב בחירה מושכלת. ראשית, כדאי לבחון את הסמכתו של המאמן, לאחר מכן את ניסיונו ולהשוות אותו ביחד עם המחיר. לבסוף, כדאי להחליט כבר על פי השיחה הראשונית, האם ישנה כימיה וחיבור בדרך לתהליך גופני מוצלח.

אין תגובות:

פרסום תגובה