בלוג בעלי מקצוע נועד לתת מידע אמין ואיכותי אודות בעלי מקצוע שונים בישראל, לפני שאנו הולכים לבצע עבודות שיפוץ בבית או להזמין מדביר הביתה עלינו להיות בטוחים שבעל המקצוע שנזמין הוא איכותי ואמין, אנו יכולים להסתמך על מגזינים שונים או על אתרים כמו הבלוג הנוכחי, אנו מסתמכים על המומחים של המקצוענים, של שווה בדיקה ועוד עשרות מומחים לאחר הצלבת המידע אנו מביאים את בעלי המקצוע האיכותיים ביותר בישראל לאתר זה, לנוחיותכם

יום רביעי, 13 במרץ 2013

איך לבחור חברת מיתוג לעסק שלי?


עם השנים, הבינו בעלי עסקים רבים כי אחד המפתחות העיקריים שלהם בדרך להגעה אל הלקוחות הפוטנציאליים נוגע לדבר מרכזי אחד: שהלקוחות יתפסו את העסק כמותג של ממש. הבעיה היא שכדי להגשים זאת, לא מספיק תמיד רצון טוב. תחת זאת, חברת מיתוג מקצועית אשר תיקח על עצמה את המשימה, יכולה לחולל פלאים בכל עסק, ובכך לשפר את קרנו ביותר מבחינה אחת. אבל איך בכלל בוחרים חברת מיתוג שכזו?

ההנחה: מיתוג הוא כלי רחב ביותר

הנקודה הראשונה שיש להבהיר, היא שמיתוג כולל בתוכו שורה ארוכה של פעולות, אשר החברה האמורה צריכה להיות בקיאה בהם. מיתוג עסקי אינו מורכב אך ורק מעיצוב מחודש של לוגו החברה, או קביעת משפט מפתח המתאר אותו. נדרשת כאן תכנית עבודה שלמה, המתבוננת על המצב בשוק, המתחרים, הלקוחות הפוטנציאליים ומשתנים רבים אחרים.
חברת מיתוג עסקי חייב להיות מסוגלת להציג ללקוחותיה הפוטנציאליים תכנית עבודה כללית, ולהתאים אותה לרצונות הספציפיים שלהם בהמשך הדרך. בנוסף, יש לבדוק אילו אנשי מקצוע לוקחים חלק בחברה, מאחר ואלה יגדירו את מהות העבודה שתבצע חברת המיתוג.

עריכת פגישה אישית

מכל הרשום מעלה קשה מאד להתרשם, כמובן, אך ורק דרך אתר האינטרנט של החברה, או מפירוט אודותיה באחד ממדריכי נותני השירותים הקיימים כיום. ההמלצה הברורה היא להיפגש באופן אישי עם אנשי חברת המיתוג, ולראות לא רק את התכונות הבינאישיות שלהם- אלא גם את הכימיה שלהם עם כל אותם לקוחות פוטנציאליים.
חשוב להבין כי לצורך מיתוג מוצלח, נדרשת הבנה מוחלטת של חברת מיתוג עסקי את מאפייני המוצר, השירות, הארגון או החברה שהיא ממתגת. אנשיה צריכים לחשוב על יעדים או מטרות, וכן על פרק זמן לבחינת ההצלחה של אלה- רק דרך פגישה אישית ניתן ללמוד על סוגיות חשובות אלה.

לכל חברת מיתוג יש תיק עבודות

בתחום הפורה של מיתוג עסקי, לניסיון אין תחליף. חברה אשר ליוותה יותר לקוחות, סביר שתהיה מקצועית יותר מאלה החדשות יותר, ולו מכיוון שאנשיה התמודדו בעברם כבר עם מצבים מורכבים. בהמשך לכך, הרי שתיק העבודות של חברת מיתוג מסוימת יכול ללמד לא מעט על טיבה, ובכך לסייע ללקוח לערוך את הבחירה המושכלת ביותר.
בתיק העבודות, ראוי להתבונן על מספר היבטים. ראשית, כמובן, הלקוחות אשר עימם עבדה חברת המיתוג: ברור שיש הבדל בין חברות המתמחות בייצוג מפלגות פוליטיות, למשל, לבין כאלה שהתמחותן היא חברות הייטק, ובין חברות העובדות עם לקוחות פרטיים לכאלה שמסייעות לארגוני ענק. באותה מידה, מומלץ לבחון ממה מורכבת כל עבודה מסוג זה, כלומר, אילו שלבים אכן נעשו, ומה הייתה ההשפעה שלהם על המיתוג של העסק האמור.
רק חברת מיתוג עסקי אשר תעמוד בכל אלה יכולה לסייע לעסק להתקדם מספר צעדים קדימה, דבר שבא לידי ביטוי, לא פעם, גם במאזן הכספי שלו.

אין תגובות:

פרסום תגובה