בלוג בעלי מקצוע נועד לתת מידע אמין ואיכותי אודות בעלי מקצוע שונים בישראל, לפני שאנו הולכים לבצע עבודות שיפוץ בבית או להזמין מדביר הביתה עלינו להיות בטוחים שבעל המקצוע שנזמין הוא איכותי ואמין, אנו יכולים להסתמך על מגזינים שונים או על אתרים כמו הבלוג הנוכחי, אנו מסתמכים על המומחים של המקצוענים, של שווה בדיקה ועוד עשרות מומחים לאחר הצלבת המידע אנו מביאים את בעלי המקצוע האיכותיים ביותר בישראל לאתר זה, לנוחיותכם

יום חמישי, 18 באפריל 2013

מהם הקריטריונים שכדאי לבדוק לפני בחירת בגדי עבודה?

כאשר מדברים על סביבת עבודה, אחד הקריטריונים החשובים ביותר לדון עליהם זוהי רמת הבטיחות והמיגון בסביבת העבודה. האחריות לספק סביבה בטוחה מוטלת באופן בלעדי על המעסיק מה שאומר שאם ישנם גורמים שעלולים לסכן את העובדים במהלך העבודה יהיה עליו לצייד אותם בציוד שיספק להם את ההגנה המקיפה והטובה ביותר.
מקומות עבודה רבים מהווים סביבת עבודה מסוכנת, בין אם באופן ישיר ובין אם באופן עקיף, כך שיש צורך לנקוט באמצעי בטיחות למען שמירה על הבריאות והגוף. אמצעי הגנה אלה כוללים קשת רחבה של פתרונות ביניהם משקפי הגנה, כפפות, מסכות, קסדות, סרבלים ובגדי עבודה.
מוצרים שאמורים לספק בטיחות חייבים להיות תיקניים ותקינים ולעמוד בכל הסטדנרטים המקובלים על מנת שניתן יהיה לעשות בהם שימוש.
למרות שזוהי האחריות הבלעדית של המעסיק, גם לעובד ישנה אחריות אישית שאינה מוסרת ממנו. במידה וקיים סיכון בסביבת העבודה- העובד צריך לדרוש את אמצעי הבטיחות במידה והם אינם מסופקים או אינם מסופקים באופן ראוי. במקביל, על העובד מוטלת האחריות לעבוד על פי נהלי הבטיחות כפי שהוגדרו ולהתנהל תוך הפעלת שיקול דעת.

בגדי עבודה

אחד מהאמצעים המרכזיים ליצירת הגנה ובטיחות בעבודה אלה הם בגדי עבודה. סרבל עבודה הוא אחד מהמוצרים המרכזיים בתוך קטגוריית בגדי עבודה. הסרבל משמש לטובת אספקת הגנה לכל חלקי גופו של העובד לרבות האיזורים המרכזיים, כלומר הבטן והגב, הגפיים וישנם סרבלים המספקים הגנה אף לאברי הגוף הפנימיים.
סרבל עבודה הוא שם גנרי עבור מבחר עשיר של פתרונות ביגוד אשר מיוצרים באופן מותאם לסוגים שונים של עבודות וסוגים שונים של סכנות.
סרבל עבודה מתאים לעבודות שיש בהן עיסוק עם חומרים כימיים, זכוכית, חום גבוה או קור עז, קרינה מסוגים שונים, כלים חדים, חשמל ועוד.
את הבחירה של סוג סרבל לעבודה יש לעשות בהתאם לאופי העבודה, רמת וסוג הסיכון שהיא מקיימת בתוכה. במקרים בהם יש סיכון מיוחד ישנם סרבלים מיוחדים אשר מיוצרים מחומרים המותאמים ליצירת בטיחות באופן מותאם לסוג הסיכון. בין סוגי הסרבלים השונים ניתן למצוא סרבלים שחוסמים אש, אחרים חוסמי קרינה, סרבלים שחוסמים כימיכלים וסרבלים שחסינים לטמפרטורות קיצוניות.
בין סוגי הסרבלים השונים ניתן למצוא סרבלים רב שימושיים המשמשים את העובד לאורך זמן ובמקביל ניתן למצוא גם סרבלים חד פעמיים המשמשים ללבישה אחת בלבד.
הסרבל, מעבר לבטיחות וההגנה שהוא מספק צריך להיות גם נוח, מה שאומר שבעת בחירה והתאמה של סרבלים צריך להתייחס גם לאספקט התנועה. הסרבל צריך להתאים לאופי העבודה ולאפשר את טווח התנועה הנדרש בהתאם לסוג העבודה. מאחר וסרבל הוא פריט לבוש לכל הגוף יש כמובן להתייחס למידות הסרבל ולהתאימם באופן אישי לעובדים ומבנה גופו של כל אחד מהם.

אין תגובות:

פרסום תגובה