בלוג בעלי מקצוע נועד לתת מידע אמין ואיכותי אודות בעלי מקצוע שונים בישראל, לפני שאנו הולכים לבצע עבודות שיפוץ בבית או להזמין מדביר הביתה עלינו להיות בטוחים שבעל המקצוע שנזמין הוא איכותי ואמין, אנו יכולים להסתמך על מגזינים שונים או על אתרים כמו הבלוג הנוכחי, אנו מסתמכים על המומחים של המקצוענים, של שווה בדיקה ועוד עשרות מומחים לאחר הצלבת המידע אנו מביאים את בעלי המקצוע האיכותיים ביותר בישראל לאתר זה, לנוחיותכם

יום שלישי, 28 במאי 2013

המזגן התקלקל? מתי לתקן ומתי לרכוש חדש?

הייתם שמחים להימנע מכך, אבל זה קרה. דווקא בחודשי הקיץ החמים, המזגן שלכם שבק פתאום חיים. לפני שמפלס הפאניקה אצלכם יעלה, אתם מנסים למצוא פתרון במהרה. אתם מבינים כי עומדות עבורכם שתי ברירות: לתקן את המזגן, או לחילופין לרכוש מזגן חדש. מתי תבחרו בכל אחת מהאפשרויות האלה?

על התקלות הנפוצות במזגנים

הנקודה הראשונה שחשוב להבהיר היא שמזגנים, כמו מכשירים חשמליים אחרים, עלולים להיפגע בצורות שונות. ראשית, מזגנים סובלים גם הם מ"הזדקנות"- לאחר שנים ארוכות של עבודה, כוח המנוע של המזגן עלול להיחלש, והתקלות להתגבר. מן העבר השני של המשוואה, גם מזגנים חדישים יחסית עלולים לסבול מתקלות מסוגים שונים אם התחזוקה שלהם לא ראויה.
מטבע הדברים, רכישה של מזגן אמורה לשמש אותנו שנים על גבי שנים. כאשר ישנה דליפה בגז המזגן, או כשאחד מחלקי החילוף שלו נפגע, רבים חוששים שהיא תרד לטמיון: חשוב לזכור כי מחירי מזגנים רבים מתחילים מכמה אלפי שקלים. אז מה ניתן לעשות? כאן אנחנו נכנסים לדילמה המרכזית שצריכה לצוץ מולנו: תיקון או החלפה?

מתי לתקן מזגן?

כאשר אנחנו רוכשים מזגן, בדרך כלל אנחנו מקבלים אחריות בת שנה אחת לפחות. זו מכסה מספר מצבים עיקריים, אך לא את כולם. לכן, כצעד ראשון חשוב לבדוק האם האחריות עדיין תקפה, ובמידה שכן- האם היא תאפשר לנו לבצע את התיקון. אם התשובה לאחת השאלות האלה חיובית, חסכנו לעצמנו לא מעט דילמות.
גם כאשר האחריות אינה תקפה, מרבית המומחים ממליצים לבצע את התיקון כאשר המזגן נחשב לחדש יחסית, כלומר, כשהוא באמתחתנו עד מספר שנים בודדות. במצב כזה, חלקי החילוף אמורים להיות זמינים, והתיקון עצמו אמור לעלות לא יותר מאשר כמה מאות שקלים. ברור שזה זול ופשוט יותר מאשר רכישת מזגן חדש.

מתי להחליף מזגן?

יש ברשותכם מזגן, והוא החזיק מעמד עשור לפחות – עד שהפסיק לפעול. במצב כזה, נראה כי עליכם לשקול בכובד ראש להחליף מזגן. ראשית, בגלל המחיר. ייתכן בהחלט כי חלקי החילוף של המזגן כבר לא יהיו זמינים בשוק, דבר שהופך את התיקון ליקר יותר (ממש כמו במקרה של מכוניות).
היבט אחר נוגע אף הוא לפן הכספי, והוא משלים למעשה את הקודם. אחד הפיתוחים המשמעותיים בעולם המזגנים הוא כניסתם של מזגנים חסכוניים לשוק, בין אם בשיטת האינוורטר או בכל שיטה אחרת. מזגנים אלה עשויים להוזיל את צריכת האנרגיה בעשרות אחוזים, לעומת אלה הישנים יותר. לכן, כאשר נדרש תיקון למזגן ישן, אפשר בהחלט להסתכל גם על הטווח הארוך, ולבחור כבר בפתרון החסכוני יותר.

כך מחליטים נכון

את ההחלטה החשובה הזו אנו ממליצים לכם לקחת רק לאחר שתדעו מעט יותר על מהות הבעיה. היות ותחום זה נחשב למורכב, הפתרון היחידי הוא הזמנת איש מקצוע, שיוכל לבחון את המזגן ולייעץ לכם על האפשרויות. אין לוותר על צעד זה, שעשוי בהחלט לכוון אתכם לעבר ההחלטה הטובה ביותר עבורכם.

אין תגובות:

פרסום תגובה