בלוג בעלי מקצוע נועד לתת מידע אמין ואיכותי אודות בעלי מקצוע שונים בישראל, לפני שאנו הולכים לבצע עבודות שיפוץ בבית או להזמין מדביר הביתה עלינו להיות בטוחים שבעל המקצוע שנזמין הוא איכותי ואמין, אנו יכולים להסתמך על מגזינים שונים או על אתרים כמו הבלוג הנוכחי, אנו מסתמכים על המומחים של המקצוענים, של שווה בדיקה ועוד עשרות מומחים לאחר הצלבת המידע אנו מביאים את בעלי המקצוע האיכותיים ביותר בישראל לאתר זה, לנוחיותכם

יום חמישי, 27 ביוני 2013

אדריכלות, עיצוב פנים או שיפוצים?

מאחר ואתם ככל הנראה נמצאים בשלבים הראשונים של הגישושים אחר תחום לימודים, ברצוננו להקדיש לכם את הטקסט הקצר שלפניכם שאולי יעשה לכם קצת סדר בבלגן. לעתים קרובות כשאדם צעיר מתלבט בנוגע ללימודים האקדמיים שלו ולמסלול שיכתיב את מהלך חייו, הבלבול רב כל כך והמידע הזורם מכל מקום מציף את התודעה והבחירה הקשה מאליה, הופכת קשה אף יותר. אי לכך, העצה הראשונה שלנו אליכם היא לנשום עמוק ובשום פנים ואופן לא להחליט החלטות חפוזות שנובעות מתוך לחץ וחוסר מודעות, חיפזון ורצון "לסיים עם זה וזהו".

חיפוי קיר כמשל


קחו למשל את הדוגמא המצוינת של חיפוי קיר. מה עולה לכם בראש כשאתם שומעים את הביטוי הזה? האם אתם מדמיינים את עצמכם מניחים את החרסינות המשובחות במו ידיכם על קירות הבית או אולי את חלוקי הנחל הדקורטיביים? כי אם התשובה לכך היא כן, הרי שייתכן ואתם מתעניינים בתחום הבנייה והשיפוצים. אבל אולי בכלל לנגד רוחכם עולה תמונה ובה אתם הולכים עם הדייר החדש לחנויות לעיצוב הבית ומדריכים אותו בנבכי החיפויים השונים האפשריים? במידה וזוהי אכן התמונה שעולה לראשכם, ככל הנראה שאתם נמשכים יותר לתחום עיצוב הפנים או אדריכלות הפנים.

תמונה שלישית יכולה להיות למשל של דף שרטוטים לבן וחלק ועליו אתם מציירים את הבית המושלם ומתארים בו את הקירות החיצוניים עד לאחרון הפרטים. אם זוהי התמונה המדוברת, ככל הנראה שדווקא האדריכלות או הארכיטקטורה היא זו שקורצת לכם. הנקודה שברצוננו להעביר היא שלכל אחד ישנה תמונה בראש שגורמת לו לבחור במסלול מסוים, אבל בלי בחינה מעמיקה של הדימוי מכל הזוויות, לא תוכלו להיות בטוחים שעשים את הבחירה הנכונה.

טכנאי או מהנדס, לימודי תעודה או הנדסאי?


כשבאים לבחור מקצוע לימודים חשוב מאוד להבין איזה מסלול עליכם לעשות או לעבור עד שתוכלו לעסוק במקצוע. במידה ואתם מעוניינים למשל לעסוק במקצוע התזונה, עליכם להבין שתזונה קלינית היא מקצוע שנלמד במשך שלוש שנים לא פשוטות שאחריהן חצי שנת התמחות שגם היא לא נחשבת לקלה. מצד שני, תמיד תוכלו לבחור להיות נטורופתים ולוותר כליל על לימודים אקדמיים. אך עם זאת, לכל מקצוע יש את היתרונות ואת החסרונות שלו, תזונאית קלינית יכולה לעבוד בבית חולים כדיאטנית, נטורופתית לא יכולה. תזונאית קלינית כפופה להנחיות משרד הבריאות ונטורופתית לא.

דע את עצמך


מעבר לתחומי הלימוד, חשוב להכיר את עצמך. האם אתה מעוניין להיות מטפל והחלטת שאתה רוצה להיות פסיכולוג? למד כל מה שדרוש ונסה להבין האם אתה בנוי לשנים ארוכות של למידה אקדמית. לאחר מכן נסה ללמוד ולגלות האם ישנם תחומי טיפול שמתאימים לך יותר כמו למשל פסיכותרפיה, דיקור או אפילו פסיכיאטריה.

ובואו נחזור לדוגמא הראשונה – חיפוי קיר. מאחורי כל מילה וכל ביטוי מסתתר עולם ומלואו. טיפול יכול לזרוק אתכם לאלף כיוונים, המילה מחשבים יכולה לזרוק אתכם לאלף כיוונים (הנדסת מחשבים, תכנות, טכנאות מחשבים ועוד) ולכן לסיכום נכתוב את המשפט הבא– ככל שתשכילו לרכוש כמה שיותר ידע על כל תחום ומעל לכל, על עצמכם, כך תוכלו בסופו של דבר למצוא את המסלול המושלם עבורכם באופן אישי. בהצלחה!

אין תגובות:

פרסום תגובה