בלוג בעלי מקצוע נועד לתת מידע אמין ואיכותי אודות בעלי מקצוע שונים בישראל, לפני שאנו הולכים לבצע עבודות שיפוץ בבית או להזמין מדביר הביתה עלינו להיות בטוחים שבעל המקצוע שנזמין הוא איכותי ואמין, אנו יכולים להסתמך על מגזינים שונים או על אתרים כמו הבלוג הנוכחי, אנו מסתמכים על המומחים של המקצוענים, של שווה בדיקה ועוד עשרות מומחים לאחר הצלבת המידע אנו מביאים את בעלי המקצוע האיכותיים ביותר בישראל לאתר זה, לנוחיותכם

יום שלישי, 1 באוקטובר 2013

איך לבחור יועץ משכנתאות מוצלח

בעשור האחרון רוב האנשים נעזרים בשירותיו של יועץ משכנתאות. הסיבה לכך היא שמדי שנה ההיצע של מסלולי המשכנתאות הולך וגדל ויועץ משכנתאות הוא איש המקצוע אשר יעזור ללקוחותיו להימנע מטעויות ועל ידי כך להימנע מבזבוז מיותר של כספים.

בסיס ידע נרחב- ריבית משכנתא ועוד..

הדרך הטובה ביותר להמחיש עד כמה רוב האנשים זקוקים לייעוץ של יועץ משכנתא היא לשאול אותם מהי ריבית משכנתא, מהו המסלול המשכנתא המתאים להם ביותר לעשרים השנה הקרובות, האם הם מעוניינים בהלוואת משכנתא אשר צמודה למדד, האם הם מעוניינים בריבית קבועה או משתנה ושאלות רבות נוספות עליהן רוב האנשים אינם יכולים לענות בוודאות. הם אינם מכירים את עולם המשכנתאות, אינם יודעים כיצד לבנות תמהיל משכנתא המותאם להם בצורה הטובה ביותר ואינם יודעים כיצד הכלכלה העולמית השפיעה על שוק ההלוואות והמשכנתאות בשנים קודמות ומהי הערכה לגבי השנים הבאות. יועץ משכנתאות ידע כיצד לענות על שאלות אלו. זוהי המומחיות שלו וכאן נבנה המוניטין המקצועי שלו.

ההשכלה והרקע- בדיקה יסודית

כיום יש בישראל מעל לאלף יועצי משכנתאות. חלק מאותם יועצים עברו הכשרה בקורס מקוצר של יועצי משכנתאות. אחרים עברו הכשרה של שבועיים שלושה על ידי החברה דרכה הם מועסקים ואילו אחרים הם בעלי השכלה של תואר ראשון בכלכלה. ההיצע העשיר של אנשי מקצוע הופך את הצרכן למבולבל לגבי היועץ המתאים לו. כאן חשוב לבדוק את ההכשרה של היועץ ואת הניסיון שלו. רוב יועצי המשכנתאות אשר עוסקים בתחום מספר שנים עבדו כיועצים בבנקים ורק לאחר מכן עברו לחברה פרטית או לעבוד כעצמאיים. ההמלצה היא תמיד לברר עם היועץ עצמו האם יש לו ניסיון קודם בבנק ובאילו תפקידים הוא כיהן. בנוסף, חשוב לדרוש המלצות על היועץ או מכתב תודה מהבנק המעיד על כך שהיועץ אכן עבד בבנק.

היקף הפעילות של היועץ

חשוב לוודא כי היועץ יכול להציג אישור רשמי משפטי על ידי כמה שיותר בנקים למשכנתאות שהוא אכן מוסמך לעבוד עם הבנקים. ככל שהוא יהיה מאושר ביותר בנקים כך הלקוח ייצא נשכר וזאת משום שהוא יוכל לערוך מכרזי ריבית רחבים עבור הלקוחות שלו ויותר בנקים יכירו אותו ולכן יכולת וכוח המיקוח שלו בבנקים השונים יהיו יותר אפקטיביים. יש לזכור כי המטרה שלשמה שוכרים יועץ משכנתאות הוא לא רק על מנת לקבל ייעוץ באשר למסלול המשכנתא המתאים ביותר או לבנייה של תמהיל משכנתא. אחת מהמטרות העיקריות של יועץ משכנתאות ורבים טוענים כי זוהי המטרה החשובה ביותר היא להילחם עבור לקוחותיו ולהשיג להם את התנאים הטובים ביותר של המשכנתא. יועץ משכנתאות בעל אישור משפטי לפעול בבנקים המובילים בישראל וזה בעל ניסיון רב ומוניטין מוצלח הוא זה שיוכל להשיג ללקוחות ריבית משכנתא נמוכה ותנאים יוצאים מן הכלל.

אין תגובות:

פרסום תגובה