בלוג בעלי מקצוע נועד לתת מידע אמין ואיכותי אודות בעלי מקצוע שונים בישראל, לפני שאנו הולכים לבצע עבודות שיפוץ בבית או להזמין מדביר הביתה עלינו להיות בטוחים שבעל המקצוע שנזמין הוא איכותי ואמין, אנו יכולים להסתמך על מגזינים שונים או על אתרים כמו הבלוג הנוכחי, אנו מסתמכים על המומחים של המקצוענים, של שווה בדיקה ועוד עשרות מומחים לאחר הצלבת המידע אנו מביאים את בעלי המקצוע האיכותיים ביותר בישראל לאתר זה, לנוחיותכם

יום שלישי, 1 באוקטובר 2013

איך להפוך למורה לנהיגה?

בעידן המודרני, חיים ללא רכב הם כמעט בלתי נתפסים. כחלק ממסלול החיים, עומדים על הפרק בית הספר והצבא וביניהם לימודי נהיגה. מי שמעוניין להיות מורה לנהיגה מבטיח לעצמו עבודה בטוחה ורציפה, מאחר ובכל שנה מצטרפים אלפי בני נוער שהגיעו לגיל שבע עשרה לשורת המבקשים ללמוד לנהוג. מה צריך לדעת לפני שהופכים להיות מורים לנהיגה וכיצד עושים את זה?

מאותתים ללימודים

קורס מורי נהיגה הוא הדרך להפוך להיות מורים לנהיגה. מדובר על מקצוע שיש בו אחריות רבה והשרשת חוקי ויסודות הנהיגה, יחד עם מודעות לכביש ויסודות הנהיגה הבטוחה, כזו שתבטיח מניעת תאונות דרכים וטעויות בכביש. האופן בו נלמדת הנהיגה יהווה את הבסיס האיתן לנהיגה בטוחה ואחראית בעתיד.
כדי להפוך ולהיות מורה לנהיגה, יהיה עליכם לעבור קורס הכשרת מורים לנהיגה. תוכנית הלימודים היא מקיפה וכוללת כללי נהיגה נכונה, מערכת הבטיחות ברכב, דיני תעבורה, נהלי רישוי, מבוא לפיזיקה, אתיקה מקצועית, הגורם האנושי בנהיגה, כללי כיבוי אש, עזרה ראשונה, מתודולוגיות שונות בהדרכה וכן דרכים לסייע לתלמידים להתמודד עם פחדים שונים בכביש.
משך הלימודים נפרש על פני כ- 550 שעות לימוד או בהתאם למדיניות המוסד הלימודי. בתום הלימודים מקבלים התלמידים תעודת גמר מטעמו של משרד התמ"ת. הדבר מותנה בעמידה בבחינות הגמר העוסקות בדיני תעבורה, כללים בנהיגה נכונה ועוד. הבחינות הינן תיאורטיות ומעשיות.

נוהגים ללמוד

לימודי מורה לנהיגה מתקיימים במספר מכללות ומוסדות לימוד. תנאי הקבלה הינם גילכם, שעליו להיות מעל 21 שנים, ובעלי רשיון נהיגה ברכב פרטי של לפחות שלוש שנים. עוד עליכם להיות בוגרי 12 שנות לימוד, עמידה במבחן מעשי מטעם המפקח על בתי הספר לנהיגה, בעלי תעודת יושר מהמשטרה וללא כל רישום פלילי או עבירות תעבורה. בחלק מהמוסדות נערכים גם ראיונות קבלה ומבחנים אישיותיים. מוסדות לימוד לדוגמה הם מכללות כמו עתיד, מכללת סלע דעת ועוד.
לאחר שעברתם בהצלחה את הלימודים והמבחנים, הפכתם להיות מורים לנהיגה. באפשרותכם להיות מורים עצמאיים, או מורים בבית ספר מוסדר לנהיגה. עוד תקבלו מושג על כלי הרכב המומלצים ללימוד נהיגה, למשל פורד פוקוס, או כל כלי רכב שהוא ידידותי למשתמש, נוח לנהיגה ובעל אחיזה יציבה בכביש, תנאים המסייעים מאד לתלמידים לנהיגה להשתלב בנוחות ובקלות בלימודי הנהיגה.

מסלולים בחיים

להיות מורה לנהיגה משמעו אחריות רבה ומקצוע העוסק במפגש עם אנשים שונים בעלי דפוסי התנהגות שונים ומגוונים. לכן, אם יש בכם אהבת אנוש, יכולת לימודית וסבלנות רבה ואתם מעדיפים להעביר את יום העבודה בכביש ולא במשרד, רוב הסיכויים כי משרת מורה לנהיגה תתאים לכם מאד.

אין תגובות:

פרסום תגובה