בלוג בעלי מקצוע נועד לתת מידע אמין ואיכותי אודות בעלי מקצוע שונים בישראל, לפני שאנו הולכים לבצע עבודות שיפוץ בבית או להזמין מדביר הביתה עלינו להיות בטוחים שבעל המקצוע שנזמין הוא איכותי ואמין, אנו יכולים להסתמך על מגזינים שונים או על אתרים כמו הבלוג הנוכחי, אנו מסתמכים על המומחים של המקצוענים, של שווה בדיקה ועוד עשרות מומחים לאחר הצלבת המידע אנו מביאים את בעלי המקצוע האיכותיים ביותר בישראל לאתר זה, לנוחיותכם

יום חמישי, 6 במרץ 2014

ניהול תוכניות אופציות לעובדים

האדם העובד נהנה מתגמול בגין עבודתו. זו מערכת התגמול של העולם הקפיטליסטי. הרמה הבסיסית ביותר של התגמול שלנו היא המשכורת, אך אליה מצטרפים פרמטרים נוספים שאולי לא משפיעים עליה באופן ישיר, כך שאנחנו חשים זאת מדי חודש, אך אלה מהווים פרוטפוליו של הטבות שלאורך זמן יכולות להיות ערכיות אף יותר מהמשכורת עצמה.

בתוך הפרמטרים הנוספים הללו ניתן למצוא תנאים סוציאליים שונים, הפרשות לטובת קופות גמל, קרנות השתלמות ועוד מני קופות חסכון או ביטוח שונות, משכורת 13, דמי הבראה ויש מעסיקים אשר מעניקים לעובדים שלהם אפשרות להנות ממניות או אופציות בחברה.

בשונה ממניות שהן למעשה זכות בעלות יחסית בחברה מסויימת, אופציות הן אפשרות לבעלות שתניב תשואה בעת המימוש, בהתאם לתנאי השוק ברגע נתון. אוצפציה יכולה להיות מסוג של מכירה או מסוג של רכישה. אלה למעשה ממומשות בעת הגעתו של המדד לערך מקסימלי כפי שהוגדר, או מכירה של האופציה במידה והערך של מניות החברה צונח. מדובר על נכס שיניב תשואה בעתיד, כך שכל אחד יכול להחליט מתי וכמה מהאופציות שלו הוא מממש.

Esop היא תוכניות ניהול אופציות לעובד שמאפשרת למעסיק לתגמל בצורה טובה יותר את העובד שלו, כך שזה לא יעלה לעובד ויגבה מינימום הוצאות ומשאבים מהמעסיק, במטרה כמובן להפוך את מערך חלוקת אופציות לעובדים לאטרקטיבי ונגיש יותר.

הפתרונות שקיימים כיום בשוק

תפקידה של תוכנית Esop הוא למעשה לספק מענה מושלם למעסיק וכך גם לעובד תוך ניהול יעיל של מערך האופציות שיש ברשותו של העובד. בשוק קיימות מספר תוכניות, כאשר התוכניות הללו הן דינאמיות ומותאמות לעובד, לשינויים בחייו ולדרישות השונות שעולות במסגרת ניהול נכסי ההון שלו. התוכנית מלווה את העובד לטווח הארוך ומספקת לו את כל הפתרונות הנדרשים לו בגזרה זו.

מבחר תוכניות הניהול השונות שקיימות בשוק אינן רלוונטיות לאופציות בלבד ויש תוכניות שמספקות שירותי תכנון וניהול גם בנכסים אחרים כמו למשל מניות, קרנות נאמנות וכיוצא בזה.

תוכנית הניהול מציעה פתרון יעיל וכלכלי לשני הצדדים, תוך אספקת שירות לאורך כל שעות המסחר, עם מענה מיידי, אפשרות לקבלת דוחות ידידותיים למשתמש וזמינות מוחלטת.

תוכנית ניהול אופציות היא הדבר הטוב ביותר אותו תוכל להעניק לעובד שלך, והיא תלווה אותו עד שיפרוש, או יעבור מקום עבודה.

יתרונותיה של תוכנית ESOP

תוכניות ניהול מסוג זה כאמור מיועדות לספק שירות לעובד כמו גם למעסיק. ככאלה הן למעשה חוסכות מהעובד את כל הטירחה בניהול ומימוש הנכסים הפיננסיים שעומדים לרשותו, היא מספקת מידע באופן קבוע ונגיש לעובד, כך שבכל רגע נתון יוכל לדעת בדיוק מה מצבו והיכן הוא עומד.

מבחינתו של המעסיק, הוא מקבל מערך שלם שמתופעל ומנוהל על ידי בית ההשקעות באופן שחוסך המון זמן, אנרגיות ובעיקר משאבים.

אין תגובות:

פרסום תגובה