בלוג בעלי מקצוע נועד לתת מידע אמין ואיכותי אודות בעלי מקצוע שונים בישראל, לפני שאנו הולכים לבצע עבודות שיפוץ בבית או להזמין מדביר הביתה עלינו להיות בטוחים שבעל המקצוע שנזמין הוא איכותי ואמין, אנו יכולים להסתמך על מגזינים שונים או על אתרים כמו הבלוג הנוכחי, אנו מסתמכים על המומחים של המקצוענים, של שווה בדיקה ועוד עשרות מומחים לאחר הצלבת המידע אנו מביאים את בעלי המקצוע האיכותיים ביותר בישראל לאתר זה, לנוחיותכם

יום חמישי, 6 במרץ 2014

המלצות לבחירת מוסך

הרכב שלכם שימש אתכם נאמנה שנים. אלא שפתאום, בוקר אחד, הוא הפסיק להתניע. דבר זה גרם, מן הסתם, לפאניקה רבה, ולרצון לתקן את התקלה מוקדם ככל האפשר, ובמחיר הנוח ביותר שניתן להשיג. בחירה מושכלת של מוסך, הנעשית תוך הקפדה על מספר דגשים עיקריים, יכולה לקרב אתכם לעבר היעדים החשובים האלה. אבל איך בדיוק עושים זאת?

אבחנה מרכזית: סוג המוסך

כיום, ניתן למצוא מספר סוגים עיקריים של מוסכים, כשאבחנה מרכזית היא בין מוסכים מורשים למוסכי יבואן: ברור שמהסוג השלישי, - מוסכים שאינם מורשים - רצוי להתרחק. מוסך מורשה יהיה מוסך המחזיק ברישיון פעילות מטעמו של משרד התחבורה, רישיון אשר ניתן לו רק כאשר הוא עומד בתנאים מסוימים של איכות, וכן תחת פיקוחו. ברוב המקרים, לא צריך להשקיע מאמצים רבים באיתור אותו רישיון: הוא בוודאי יהיה ממוסגר במקום בולט במוסך.
מוסך יבואן, כנובע משמו, מתמקד בסוג מסוים של כלי רכב, וזאת מטעם רישיון הניתן לו על ידי היבואן הרשמי שלו. כאן, היתרון המשמעותי הוא מומחיות מקסימלית בצי מסוים של כלי רכב – ואלה יכולים להיות כלי רכב חדשים או רכב יד שניה – והצעת חלקי החילוף המתאימים ביותר עבורם. בכל מקרה, מומלץ לוודא שהמוסך חבר באיגוד המוסכים.

סוג החלפים במוסך

תחומי הפעילות של המוסך מהווים משתנה נוסף שחייב להיכנס לתוך משוואת הבחירה שלו. הדברים אמורים, בעיקרו של דבר, לחלקי החילוף המוצעים באותו מוסך. ברור שיש לא מעט הבדלים בין מוסך המציע חלקי חילוף מקוריים, לבין כזה המבוסס על חלקים תחליפיים. האבנה חשובה לא פחות גם ביחס לחלקי חילוף משומשים, בין אם כאלה תקינים שהוצאו מכלי רכב מושבתים, ובין אם כאלה שחודשו. חלקים מקוריים יהיו אמינים יותר, אך גם יקרים באופן ניכר מאלה התחליפיים.

המלצות, השוואת מחירים ומה שביניהם

מוסכים בישראל נבדלים ביניהם לא רק בתחומי הפעילות, אלא גם באיכותם. השאיפה, מן הסתם, תהיה לבחור במוסכים המציעים את התמורה הגדולה ביותר, תמורת המחיר הנוח ביותר. המלצות של אנשים שהתנסו בטיפול במוסכים הן דרך מצוינת ללמוד על רמתם: אלו יכולות להיות חוות דעת של מכרים אשר עברו טיפולים במוסך מסוים ויצאו מרוצים, או אפילו של גולשים מסוימים בפורום אינטרנטי המוקדש לכלי הרכב.
על מנת להתקרב לעבר היעד שהוזכר מעלה, מומלץ גם לבצע השוואת מחירים בין מוסכים שונים הפועלים בתחום. כמו בכל תחום, גם כאן ניתן למצוא פערים של עשרות אחוזים, תהא הסיבה להם אשר תהא. עקב כך שהפערים עשויים להגיע למאות, אם לא אלפי, שקלים, ברור שבאמצעות מספר בדיקות השוואה פשוטות ניתן לחסוך לא מעט כספים.
הדרך הנכונה לעשות זאת, מבחינה מעשית, היא באמצעות קבלת הצעות מחיר, בכתב או בעל פה, ממספר מוסכים, והעמדתן זו מול זה. באשר להצעות, עליהן להתייחס, בין השאר, למהות הטיפול ולמשכו, לסוג חלקי החילוף, לאחריות על התיקון וכן הלאה.

אין תגובות:

פרסום תגובה