בלוג בעלי מקצוע נועד לתת מידע אמין ואיכותי אודות בעלי מקצוע שונים בישראל, לפני שאנו הולכים לבצע עבודות שיפוץ בבית או להזמין מדביר הביתה עלינו להיות בטוחים שבעל המקצוע שנזמין הוא איכותי ואמין, אנו יכולים להסתמך על מגזינים שונים או על אתרים כמו הבלוג הנוכחי, אנו מסתמכים על המומחים של המקצוענים, של שווה בדיקה ועוד עשרות מומחים לאחר הצלבת המידע אנו מביאים את בעלי המקצוע האיכותיים ביותר בישראל לאתר זה, לנוחיותכם

יום שלישי, 6 במאי 2014

רוצים להעריך את שווי תכולת הדירה? כך תבחרו שמאי

בבית אנחנו מחזיקים חפצי ערך שונים. החל מהרמה הבסיסית ביותר של פרטי ריהוט ומוצרי חשמל, דרך חפצי אמנות שונים ועד לכסף, תכשיטים ודברי ערך יקרים נוספים.
למרות שבהמון מובנים מבצעים את ההפרדה בין הנכס עצמו לבין התכולה שלו, ההבחנה הזאת היא בסך הכל פורמאלית ומבחינתו של בעל הבית, כלומר מבחינתך, הכל יוצא מאותו הכיס. אם דבר מה מתכולת הבית ינזק או ינזק הבית עצמו וערך הנזק יהיה באופן סדר גודל, זה יהיה כואב באותה המידה.
בכל מה שנוגע לבית שלנו, אנחנו מכוסים לפחות באופן חלקי- אם לקחנו משכנתא, יש לנו ביטוח דירה שמכסה את המבנה עצמו. אם זו דירה בשכירות, הסיכון הוא של בעל הנכס, שהוא לא אנחנו במקרה זה. שימו לב שאם יש לכם משכנתא, זה כלל לא אומר שבוודאות יש לכם גם ביטוח תכולת דירה. הבנק מחייב רק את סעיף ביטוח המבנה בסעיף ביטוח הדירה למשכנתא, ואם אתם רוצים להבטיח את תכולת הבית שלכם, הקפידו להרחיב את הפוליסה, כך שיהיה גם ביטוח תכולת דירה.
אם אתם רוצים לעשות הערכת שווי לדירה, בין אם אתם נמצאים לפני רכישה של דירה חדשה ורוצים להעריך את שווי הערך שלה, ובין אם אתם רוצים למכור את הדירה שלכם ולשם כך זקוקים לשווי הערך שלה, אתם חייבים שמאי.
נקודות חשובות
שמאי הוא איש המקצוע האמון על הערכת שווי הנכסים השונים. בכדי לקבל את שווי הנכס, אתם חייבים את חוות דעתו המקצועית, שתהיה קבילה גם בבית משפט, במידת הצורך.
חשוב לציין ששירותיו של שמאי מקרקעין רלוונטיים רק לנכס עצמו, ואינם רלוונטיים לתכולתו בדרך כלל.
בחירה של שמאי מקרקעין היא תהליך דומה לבחירה של כל בעל מקצוע אחר, לרבות עורכי דין או רואי חשבון.
נסיון- שמאות מקרקעין הוא אחד מהמקצועות היותר קשים שיש בשוק. על השמאי להיות בקיא לא רק בחוקים ובתקנות, עליו לחיות את השטח ולהיות מחובר אליו בכל רמ"ח איבריו. לנסיון של שמאי מקרקעין יש משקל עצום במידת המקצועיות שלו. זה לא אומר שאתם לא צריכים לתת ניסיון לחבר'ה הצעירים יותר, רק אם אתם מחליטים לקחת שמאי שנמצא בתחילת דרכו, הקפידו לוודא שהוא עובד עם שמאי מנוסה יותר ממנו, למען הסדר הטוב.
מוניטין- קריטריון נוסף שיעזור לכם להבין אם אתם בוחרים את השמאי הנכון לכם הוא המוניטין של שלו. שמאות הוא לא מקצוע זוהר, אם אתם לא בקליקה, אתם כנראה לא תדעו לשלוף שם של שמאי מומלץ, לכן חשוב יהיה שתתיעצו עם אנשים שיש להם נגיעה בתחום, בכדי לקבל המלצות על שמאים מומלצים. כמובן שלצד השמאים העצמאיים ישנן גם חברות שמספקות שירותי הערכות שווי.


אין תגובות:

פרסום תגובה