בלוג בעלי מקצוע נועד לתת מידע אמין ואיכותי אודות בעלי מקצוע שונים בישראל, לפני שאנו הולכים לבצע עבודות שיפוץ בבית או להזמין מדביר הביתה עלינו להיות בטוחים שבעל המקצוע שנזמין הוא איכותי ואמין, אנו יכולים להסתמך על מגזינים שונים או על אתרים כמו הבלוג הנוכחי, אנו מסתמכים על המומחים של המקצוענים, של שווה בדיקה ועוד עשרות מומחים לאחר הצלבת המידע אנו מביאים את בעלי המקצוע האיכותיים ביותר בישראל לאתר זה, לנוחיותכם

יום ראשון, 6 ביולי 2014

האם כלכלן הוא בעל מקצוע?

אנשי המקצוע, המתמחים בתחום הכלכלה, יכולים להשתלב במגוון רחב מאד של משרות. הכלכלנים של היום בוחנים תהליכי מסחר שונים, הם מנתחים את השווקים תוך התייחסות אל הפן האנושי ומתמקדים בסוגיות כלכליות שונות, הקשורות לכל ארגון וחברה או למשק כולו. כלכלנים הם בהחלט בעלי מקצוע. הם יכולים לקחת חלק במגזר הפרטי או במגזר הציבורי, הם יכולים לקחת חלק בבתי ההשקעות השונים וגם בבנקים וגם להתמחות בשירותי ייעוץ פיננסי.
במה מתמקד תחום הכלכלה
תחום הכלכלה פתוח ומתאים לבוגרי מסלולי לימוד רבים, שלאו דווקא בחרו במסלול של לימודי כלכלה. העוסקים בתחום הכלכלה יכולים להגיע מתחום המשפטים ואפילו מתחום מנהל העסקים. תחום הכלכלה לוקח חלק בכל ארגון ובכל חברה. עבודתם של הכלכלנים נקבעת בהתאם לדרישותיו של המקום עצמו וצרכיו השונים. הכלכלנים מתמחים בבניית תקציבים, בניתוח מגמות השוק השונות, הם חוקרים את השווקים הרלוונטיים ואחראים על תמחור מוצרים שונים, הנמכרים לקהל הרחב. תחום הכלכלה מצריך ידע גם בחשבונאות, הנדרש לא אחת במסגרתן של משרות שונות המוצעות כיום. זהו תחום מאתגר ומעניין מאד, שכן העוסקים בו נחשפים להיבטים שונים בו וגם לחתומים מקבילים הקשורים אליו באופן ישיר או עקיף.
האפשרויות העומדות בפני הכלכלנים
בוגרי לימודי תואר ראשון בכלכלה, במנהל עסקים וגם במשפטים או בראיית חשבון, יכולים להשתלב במשרות הקשורות לכלכלה בחברות או בארגונים השונים. במקרים מסוימים עליהם להמשיך ללימודים נוספים ולקורסים מיוחדים, כדי לקבל הכשרה ספציפית המאפשרת להם להשתלב במקום עבודה מסוים. ישנם כלכלנים, בעלי תואר בכלכלה, הבוחרים להתמקד בתחום הביטוח, למשל, שאיננו דורש תואר בכלכלה. ישנם כלכלנים הבוחרים במשרה של אנליסטית ואחרים בוחרים לנהל תיקי השקעות ולעבוד בכל הקשור לניירות ערך. מי שממשיך ללימודי תואר שני יכול למצוא מגוון של משרות בכירות מאד, המתאימות לבעלי רקע בכלכלה, ולהתמקד גם במחקרים, העוסקים בסוגיות כלכליות למיניהן ובמדיניות כלכלית. הדלתות לכלכלנים הן פתוחות במקומות רבים והם, ללא ספק, יכולים לקחת חלק בחברות גדולות וקטנות, בארגונים שונים וגם בבתי עסק בכל תחום.
חשיבותו של בחירת המסלול הלימודי המתאים

אמנם הכלכלנים יכולים להשתלב במגוון רחב מאד של משרות, אולם כדי שיוכלו לעשות זאת כראוי וגם להמשיך למשרות בכירות יותר, לאחר שצברו את הניסיון המתאים, כדאי להם להשקיע בבחירת המסלול הלימודי המתאים. לימודי תואר ראשון בכלכלה מספקים למי שרואה את עצמו לוקח בכך חלק את כל הכלים הנדרשים לכלכלן. הם עוזרים לפתח את המיומנויות השונות וחושפים את הסטודנטים אל ידע רב בתחום. מדובר בתחום רחב מאד, שגם מתפתח לא מעט בשנים האחרונות, והוא ללא ספק מהווה הזדמנות עבור רבים להשתלב במשרות נחשקות ומעניינות במיוחד. חשוב לבחור מסגרת לימודית, המציעה את התואר הרלוונטי, ועוד יותר חשוב לוודא שמדובר במסגרת המתמחה בכך ונחשבת למובילה בתחומה. 

אין תגובות:

פרסום תגובה