בלוג בעלי מקצוע נועד לתת מידע אמין ואיכותי אודות בעלי מקצוע שונים בישראל, לפני שאנו הולכים לבצע עבודות שיפוץ בבית או להזמין מדביר הביתה עלינו להיות בטוחים שבעל המקצוע שנזמין הוא איכותי ואמין, אנו יכולים להסתמך על מגזינים שונים או על אתרים כמו הבלוג הנוכחי, אנו מסתמכים על המומחים של המקצוענים, של שווה בדיקה ועוד עשרות מומחים לאחר הצלבת המידע אנו מביאים את בעלי המקצוע האיכותיים ביותר בישראל לאתר זה, לנוחיותכם

יום שבת, 2 באוגוסט 2014

כיצד לבחור את הפסיכולוג הנכון?

אם מצב הרוח שלכם אינו מאפשר לכם להמשיך את שגרת היום יום לה אתם מורגלים או אם אתם מרגישים שמחסומים רבים מעכבים אתכם מלהתפתח אל עבר ההגשמה העצמית, כנראה שאתם זקוקים לעזרה מקצועית שתסייע לכם לסלול את הדרך. אם בעבר המילה פסיכולוג נאמרה בשקט ובחדרי חדרים, הרי שכיום אין זו בושה לציין בפני החברה והסביבה הקרובה לכם כי אתם נעזרים בשרותו של הפסיכולוג ומבקרים אותו על בסיס קבוע, בין אם זה אחת לשבוע או אחת לשבועיים. מהרגע בו קבלתם החלטה לחפש את הפסיכולוג שיסיע לכם להתמודד עם הסוגייה שפקדה את חייכם, עליכם לפעול בדרכים הנכונות בכדי לאתר את בעל המקצוע הטוב ביותר עבורכם באופן אישי.
בחירת פסיכולוג
בחירה בפסיכולוג ספציפי יכולה להיות נכונה עבור אחד ולא מספיק טובה עבור מטופל אחר. בבואכם לבחור עבורכם את בעל המקצוע שיקדם אתכם אל עבר עתיד טוב יותר, חשוב שתקחו בחשבון את הפרמטרים הבאים :
·         קרבה למקום מגוריכם – על מנת שלא תמצאו עצמכם במהלך הטיפול מתעייפים מהדרך שעליכם לגמוע כדי להגיע אל המטפל. רצוי שתקבעו עם פסיכולוג המעניק את השרות באזור מקום מגוריכם.
·         סיבת הטיפול – חשוב לאתר מטפל אשר מתמחה בבעיה או המצוקה ממנה אתם סובלים. ישנם פסיכולוגים המתמחים בחרדות, דיכאון, ובעיות מורכבות יותר. עוד לפני שאתם מגיעים אל הפסיכולוג, בררו עליו מעט ובדקו במה הוא מתמחה. אין ספק כי במעמד שיחת הטלפון הראשונית אותה אתם עורכים עם המטפל, הנכם יכולים להגדיר את הבעיה במספר מילים ולוודא האם  הוא נגיש ומקצועי מספיק לטפל בכם.
·         כימיה עם המטפל – ללא כימיה טובה עם המטפל יהיה קשה לכם להמשיך את הטיפול ולהיפתח בפניו ועל כן ככל שתצליחו לאתר כימיה טובה יותר עם המטפל כך הסיכוי שהטיפול יהיה מוצלח יותר ולהיפך. הכימיה אינה בהכרח מעידה על רמת הפתיחות אותה תפגינו אך היא בהחלט משרה את הנוחות על ספת המטפל.
·         עלות הטיפול – עלות הטיפול הפסיכולוגי אינה מבוטלת והיא תדרוש מכם התגייסות כלכלית שעם הזמן תשתלם ותוכיח את עצמה. מטפלים רבים מציעים את השרות בטווח מחירים מגוון החל מ 160 ₪ (בהשתתפות קופות החולים) ועד 400 ₪ ואף יותר. אם אין אתם יכולים לעמוד כלילית ב- 400 ₪ מידי שבוע או דו שבועי, עדיף שמראש תבחרו במטפל הגובה מחיר בו תוכלו לעמוד על מנת שלא להפסיק טיפול באמצע בשל יכולת כלכלית מוגבלת.
אחד הקריטריונים החשובים ביותר להצלחת הטיפול הוא הרצף. עליכם כמטופלים להגיע מדי שבוע או שבועיים (בהתאם למסוכם אל מול המטפל) ולהקפיד שלא לדחות ולבטל פגישות אלא אם אין ברירה. כל עוד הבחירה במטפל הייתה נכונה עבורכם, הרי שתוך פרק זמן תוכלו להרגיש בשינוי ובהבדל.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה