בלוג בעלי מקצוע נועד לתת מידע אמין ואיכותי אודות בעלי מקצוע שונים בישראל, לפני שאנו הולכים לבצע עבודות שיפוץ בבית או להזמין מדביר הביתה עלינו להיות בטוחים שבעל המקצוע שנזמין הוא איכותי ואמין, אנו יכולים להסתמך על מגזינים שונים או על אתרים כמו הבלוג הנוכחי, אנו מסתמכים על המומחים של המקצוענים, של שווה בדיקה ועוד עשרות מומחים לאחר הצלבת המידע אנו מביאים את בעלי המקצוע האיכותיים ביותר בישראל לאתר זה, לנוחיותכם

יום שבת, 2 באוגוסט 2014

כל הטיפים לבחירת יועץ משכנתאות

רכישת דירה מאלצת רבים ליטול משכנתא בסכומים משתנים בהתאם להון העצמי ולעלות הנכס. בכדי לקחת משכנתא המתאימה לכם באופן אישי והמשתלמת ביותר, עליכם להכיר את כלל מסלולי המשכנתא המוצעים כיום בשוק ולהכיר ביכולת ההחזר החודשית שלכם. בחירת משכנתא ללא ידע מקדים עלולה לגרום לכם להפסיד כסף רב ולהיקלע לתסבוכות מהן יכולתם להימנע מבעוד מועד. עוד בשלב הראשוני של חיפושי הדירה, חשוב שתבקשו מהבנק להנפיק לכם אישור עקרוני אשר יאשר את נטילת המשכנתא. בהתאם לאישור העקרוני ולסכום המשכנתא שהותר לכם על ידי הבנק, תוכלו למצוא את הדירה הראויה, העומדת בקנה אחד עם הסכום המצוי אל מול הצרכים האישיים שלכם.
עוד לפני שאתם ניגשים לסניף הבנק בו מתנהל החשבון שלכם, חשוב שתדעו כי אין אתם מחוייבים לבקש משכנתא בבנק בו אתם מנהלים את החשבון האישי שלכם. ביכולתכם ואף רצוי כי תבצעו סקר בכל הבנקים הפעילים בישראל. בהתאם לתנאים האטרקטיביים ביותר, תבחרו את הבנק דרכו תקחו לעצמכם את המשכנתא, שתקנה לכם גג בישראל.
יועץ משכנתא
משום שלא כל אדם מבין את המערכת הבנקאית ויודע כיצד לחשב את הריבית והמדד ומה משתלם יותר בעידן בו הכלכלה לא יציבה, חשוב לערוך ייעוץ לפני משכנתא באמצעות יועץ מוסמך ומקצועי. כל עוד תקפידו לבחור יועץ מיומן ומקצועי, הסיכוי שבחירת המשכנתא שלכם תהיה נכונה ומדוייקת, יגדל. שימו לב, המשכנתא תלווה אתכם למשך 15 ועד 25 שנה, על כן הבחירה צריכה להיות נכונה להיום ולשנים הבאות.  
כיצד לבחור יועץ משכנתא
בחירת יועץ משכנתא צריכה להתבצע בהסתמך על מספר קריטריונים מהותיים ביניהם:
·         המלצות – אין דרך טובה יותר לאתר בעל מקצוע מקבלת המלצות. המלצות הניתנות לכם באמצעות קולגות, חברים ומכרים נטולות אינטרסים שיווקיים כך שרמת הביטחון שלכם בבעל המקצוע צריכה להיות גבוהה משום שההמלצה ניתנת לאחר חווית שרות טובה ומוצלחת.
·         עלות – בדקו מהי העלות הממוצעת אותם גובים יועצי משכנתא והשוו את ההצעה אותה קיבלתם מהיועץ שבשרותו אתם עתידים להיעזר. שימו לב כי אתם יכולים ואף רצוי לחלק את התשלום לשניים, האחד בתחילת היעוץ והתשלום השני עם קבלת המשכנתא. אם המחיר אותו קיבלתם מהיועץ גבוה לטעמכם אך אתם בכל זאת רוצים לעבוד איתו, הרגישו בנוח לנהל עימו משא ומתן ולהתמקח על המחיר.
·         איכויות ומקצועיות – כדי שהיועץ שבשרותו אתם נעזרים יעניק לכם ייעוץ מקצועי חשוב לבחון את ניסיונו המקצועי. חברות יעוץ נוהגות להחליף את היועצים בתדירות גבוהה ועל כן חשוב שתדגישו ותעמידו תנאי כי אתם מבקשים שיועץ ספציפי ילווה אתכם מתחילת ועד סוף התהליך. במקביל לדרישה בדקו אודות היועץ הספציפי לרבות הכשרתו והרקורד אותו צבר.

כל עוד תקפידו לבחון את מקצועיותו של היועץ, כך ייטב לכם בבחירת מסלול המשכנתא בהווה ובעתיד. גם אם נטלתם משכנתא ובחרתם לבצע מחזור משכנתא, אתם בהחלט רשאים להיעזר בשרותי הייעוץ.

אין תגובות:

פרסום תגובה